Rodzina zastępcza 1999-2003

Kwiatkowscy mają dwoje dzieci - córkę Majkę i syna - Filipa. Pewnego dnia, przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje - wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają "bliźniaczki z wyboru" -… zobacz więcej

Odcinki zobacz wszystkie 156 odcinki

Sezony

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gabriela Kownacka
jako Anka Kwiatkowska
Piotr Fronczewski
jako Jacek Kwiatkowski
Monika Mrozowska
jako Majka Kwiatkowska
Sergiusz Żymełka
jako Filip Kwiatkowski
Aleksandra Szwed
jako Eliza
Maryla Rodowicz
jako Urszula
Jarosław Boberek
jako Policjant
Maria Maj
jako Wychowawczyni
Jan Peszek
jako Ojciec Romka
Tomasz Kozłowicz
jako Kelner

Fabuła

Kwiatkowscy mają dwoje dzieci - córkę Majkę i syna - Filipa. Pewnego dnia, przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje - wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają "bliźniaczki z wyboru" - Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób. Wodnica79

Gatunek
Obyczajowy, Komedia
Słowa kluczowe
przyjaciel, policja, miłość, przyjaźń zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1999-02-23 (kino)
Wytwórnia
TILSA (produkcja wykonawcza)
Polsat
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 7 lat
Czas trwania
odc.: 25 minut

Recenzje

Grunt to rodzinka 7
  • 2007-08-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Ostatnimi czasy Telewizja Polska i stacje komercyjne raczą nas coraz liczniejszymi serialami komediowymi polskiej produkcji. Wiele z nich jest "naszymi" odpowiednikami seriali wyprodukowanymi np. przez USA, czy Wielką Brytanię. Nie świadczy to zbyt dobrze o naszych "twórcach filmowych", którzy coraz częściej sięgają po czyjeś pomysły, aby tylko coś wyprodukować i "zaistnieć" na antenie. Niestety samodzielne wymyślanie nowych produkcji nie idzie polskim filmowcom - delikatnie mówiąc - najlepiej.

Serial "Rodzina zastępcza" jest jednym z tych bardzo nielicznych polskich seriali ostatnich dziesięciu lat, które w sympatyczny sposób poruszają dość ważny temat - w tym przypadku jest to tworzenie rodzin zastępczych. W Rodzinie Kwiatkowskich pojawia się właściwie z dnia na dzień troje nowych dzieci - gromadka różnorodna nie tylko pod względem koloru skóry, ale i charakteru. To sprawia, że dom zaczyna tętnić zupełnie nowym życiem. Dzieciaki powoli dorastają, popełniają błędy i starają się je naprawić. Obserwują z własnej perspektywy świat dorosłych, choć nie zawsze rozumieją, o co w nim właściwie chodzi. Wynikają z tego czasem zabawne nieporozumienia.

Powiem szczerze, że jednak pomysłów nie starczyło twórcom na każdy odcinek, a już kontynuacja niniejszego serialu - "Rodzina zastępcza plus" zbyt często wydaje mi się wielką pomyłką i powinna raczej ukazać się pt. "Alutka i inni".

Wracając jednak do "Rodziny..." - są odcinki mniej i bardziej udane - choć tych drugich jest w serialu najwięcej na początku. Dużym plusem jest to, że nie ma tu sztucznego "śmiechu z puszki", sugerującego, gdzie należy się śmiać; nie ma także chamstwa, którego osobiście nie cierpię w komediach. Dlatego jest to serial dla całej rodziny i ze spokojnym sumieniem właśnie jako serial familijny mogę go polecić każdemu, kto lubi takie seriale oglądać.

3 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 3

YanYool99 2

Porażka zarówno pod względem aktorskim jak i scenariuszowym, ten serial nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Kaziunejkos 10

Chyba najlepszy polski serial gdzie jest połączony serial komediowy z familijnym – Jak zwykle genialnie zagrał Piotr Fronczewski, równie dobrze spisali się J.Boberek i M.Rodowicz.
Szkoda tylko że dobre zdanie o RZ popsuła kolejna jej odsłona czyli RZ+.

Wodnica79 Kaziunejkos 10

Nie wiem ,czy najlepszy, ale do pewnego momentu na pewno bardzo sympatyczny.

Współtworzą