Dziwne dni 1995

Strange Days

Osadzona w ostatnich latach minionego milenium akcja opowiada historię Lenne'ego Nero, byłego policjanta, który ma do czynienia z utrwalonymi na dyskach wspomnieniami morderców. Gdy w jego ręce dostaje się taśma z zapisanym na niej przebiegiem zbrodni pewnej prostytutki, rozpoczyna śledztwo, które wciąga go stopniowo w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ralph Fiennes
jako Lenny Nero
Angela Bassett
jako Lornette "Mace" Mason
Juliette Lewis
jako Faith Justin
Tom Sizemore
jako Max Peltier
Michael Wincott
jako Philo Gant
Vincent D'Onofrio
jako Burton Steckler
Glenn Plummer
jako Jeriko One
Brigitte Bako
jako Iris
Richard Edson
jako Tick
William Fichtner
jako Dwayne Engelman
Josef Sommer
jako Palmer Strickland
Joe Urla
jako Keith

Osadzona w ostatnich latach minionego milenium akcja opowiada historię Lenne'ego Nero, byłego policjanta, który ma do czynienia z utrwalonymi na dyskach wspomnieniami morderców. Gdy w jego ręce dostaje się taśma z zapisanym na niej przebiegiem zbrodni pewnej prostytutki, rozpoczyna śledztwo, które wciąga go stopniowo w wir szantażu, zbrodni i przemocy. Czy uda mu się przetrwać i rozwiązać tajemnicę? Yasha

Gatunek
Akcja, Kryminał, Sci-Fi, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, chaos, policja, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-04-26 (kino), 1995-09-03 (świat)
Dystrybutor
ITI Cinema
Wytwórnia
Lightstorm Entertainment
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
145 minut
Budżet
42 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Michael Keaton, Tom Cruise, Jeff Bridges, Mel Gibson, Bruce Willis, Andy Garcia, Nicolas Cage, Patrick Swayze, John Travolta, Sean Penn, Bill Paxton, Dennis Quaid i Kurt Russell byli kandydatami do roli Lenny'ego Nero. zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
aristosek 8

Gdyby powstał serial w tym uniwersum, mogłoby wyjść coś w klimatach cyberpunkowego 'Wild Palms' z 1993, w którym zresztą jeden odcinek Kathryn reżyserowała.

Chemas 8

Że też dopiero dzisiaj obejrzałem ten film. Mroczny klimat, dobra sensacja, Fiennes, Lewis, Sizemore i Wincott w życiowej formie i ta muzyka.

Mrozikos667 6

Możliwe, że ocena jest pochodną niesprzyjających warunków oglądania, ale po świetnej ekspozycji końcówka wydała mi się ledwie przeglądem klisz.

Meva

Polecam :) – Film sci/fi – ok, ale jednocześnie historia dwóch nieszczęśliwych miłości. Polecam dziewczynom, które lubią dobre filmy z elementem romantycznym oraz facetom, którzy lubią silne kobiety ;) (poza tym świetna obsada) Uwielbiam ten film.

Asmodeusz Meva 4

czy ja wiem nic orginalnego w tym filmienie zobaczymy, ale Cammeron potrafi stworzyć coś ciekawego nawet z oklepanych schematów

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
347 pkt.
2
kaskader
85 pkt.
3
Hsi_Nao
49 pkt.
4
Perfik
35 pkt.
5
ilka
32 pkt.
6
Czejen71
32 pkt.
7
89Keradius
24 pkt.
8
Anonimowy
6 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…