Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jane Campion | ||
Colin Englert
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Victoria Hardy
(asystent)
|
||
Charlie Haskell
(asystent)
|
||
Therese Mangos
(asystent)
|
||
Simon Millar
(asystent)
|
||
Chris Short
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Mark Turnbull
(asystent)
|
||
Christina Andreef
(asystent)
|
||
Anne Berriman
(asystent)
|
||
Lynn-Maree Danzey
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jane Campion | ||
Producenci | Ocena | |
Jan Chapman
producent
|
||
Alain Depardieu
producent wykonawczy
|
||
Mark Turnbull
współproducent
|
||
Stephen O'Rourke
nadzorca postprodukcji
|
||
Chloe Smith
kierownik produkcji
|
||
John Wilson
kierownik produkcji
|
||
Lee-Anne Higgins
producent (asystent)
|
||
Moira Grant
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Holly Hunter
Ada McGrath
|
7,3
|
|
Harvey Keitel
George Baines
|
8,0
|
|
Sam Neill
Alisdair Stewart
|
7,3
|
|
Anna Paquin
Flora McGrath
|
7,0
|
|
Cliff Curtis
Mana
|
6,9
|
|
Kerry Walker
Ciotka Morag
|
||
Geneviève Lemon
Nessie
|
||
Ian Mune
Wielebny
|
||
Tungia Baker
Hira
|
||
Peter Dennett
Główny marynarz
|
||
Pete Smith
Hone
|
||
Bruce Allpress
Ślepy stroiciel fortepianu
|
||
Te Whatanui Skipwith
Wódz Nihe
|
||
Carla Rupuha
Heni
|
||
Mahina Tunui
Mere
|
||
Hori Ahipene
Mutu
|
||
Gordon Hatfield
Te Kori
|
||
Mere Boynton
Córka wodza Nihe
|
||
Kirsten Batley
Marama
|
||
Tania Burney
Mahina
|
||
Annie Edwards
Te Tiwha
|
||
Harina Haare
Angel / Roimata
|
||
Christina Harimate
Parearau
|
||
Steve Kanuta
Amohia
|
||
P.J. Karauria
Taua
|
||
Sonny Kirikiri
Tame
|
||
Alain Makiha
Kahutia
|
||
Greg Mayor
Tipi
|
||
Mika X.
Tahu
|
||
Guy Moana
Kohuru
|
||
Joseph Otimi
Rehia
|
||
Glynis Paraha
Mairangi
|
||
Riki Pickering
Rongo
|
||
Eru Potaka Dewes
Pitama
|
||
Liane Rangi Henry
Te Ao
|
||
Huihana Rewa
Te Hikumutu
|
||
Tamati Rice
Pito
|
||
Paora Sharples
Hotu
|
||
George Smallman
Tuu
|
||
Kereama Teua
Te Kukuni
|
||
Poamo Tuialii
Kahu
|
||
Susan Tuialii
Pare
|
||
Kahumanu Waake
Waimiria
|
||
Lawrence Wharerau
Kamira
|
||
Eddie Campbell
Marynarz
|
||
Roger Goodburn
Marynarz
|
||
Stephen Hall
Marynarz
|
||
Greg Johnson
Marynarz
|
||
Wayne McGoram
Marynarz
|
||
Jon Brazier
Fotograf na ślubie
|
||
Stephen Papps
Bluebeard
|
||
Nicola Baigent
Żona Bluebearda
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stuart Dryburgh |
7,0
|
|
Geoff Jamieson
(główna pomoc techniczna)
|
||
Annie Frear
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Erin O'Leary
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Sean O'Neill
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Bruce Williamson
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Michael Nyman | ||
Kostiumy | Ocena | |
Janet Patterson | ||
Montaż | Ocena | |
Veronika Jenet | ||
Heidi Kenessey
(asystent)
|
||
Nicola Smith
(asystent)
|
||
Claire Corbett
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Michael Nyman
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Stuart Conran
charakteryzator (asystent)
|
||
Eithne Curran
fryzjer (asystent)
|
||
Marjory Hamlin
charakteryzator
|
||
Deirdre Haworth
fryzjer (asystent)
|
||
Clifford Hughes
charakteryzator (asystent)
|
||
Katherine James
charakteryzator osobisty: Holly Hunter
|
||
Michelle Page
fryzjer (asystent)
|
||
Francia Smeets
fryzjer
|
||
Francia Smeets
charakteryzator
|
||
Noriko Watanabe
nadzorca stylizacji
|
||
Noriko Watanabe
fryzjer osobisty: Holly Hunter
|
||
Noriko Watanabe
nadzorca charakteryzacji
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andrew McAlpine
scenograf
|
||
Gregory P. Keen
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Meryl Cronin
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Steve Burgess
imitator dźwięku
|
||
Jeanine Chiavlo
montaż dialogów
|
||
Gethin Creagh
mikser
|
||
Tony Johnson
operator dźwięku
|
||
Gerry Long
imitator dźwięku
|
||
Jamie Luker
technik dźwięku (asystent)
|
||
Gary O'Grady
montaż dialogów
|
||
Axel Paton
mikrofoniarz
|
||
Annabelle Sheehan
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Lee Smith
projektant dźwięku
|
9,0
|
|
Peter Townend
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Libby Villa
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Kimberly Walls
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jason Docherty
efekty specjalne (asystent)
|
||
Jason Durey
efekty specjalne (asystent)
|
||
Ken Durey
koordynator efektów specjalnych
|
||
Kent Miklenda
efekty specjalne (asystent)
|
||
Arthur Spink Jr.
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Waynne Rugg
koordynator efektów specjalnych
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Alun Bollinger
operator kamery
|
||
Rob Marsh
operator kamery (asystent)
|
||
Cameron McLean
operator kamery (asystent)
|
||
Alison Barrett
dobór obsady (Australia)
|
||
Robyn Cammell
dobór obsady (asystent) (Nowa Zelandia)
|
||
Susie Figgis
dobór obsady (Wielka Brytania)
|
||
Diana Rowan
dobór obsady (Nowa Zelandia)
|
||
Victoria Thomas
dobór obsady (USA)
|
||
Robert Bruce
koordynator kaskaderów
|
||
Sue Easdon
kaskader dublujący: Holly Hunter
|
||
Georgina Gilbert
kaskader dublujący: Holly Hunter
|
||
Steve Griffin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Dunkley
operator kamery (asystent) (zdjęcia podwodne)
|
||
Josie Harbutt
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Rewa Harre
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Rob Hunter
operator kamery (zdjęcia podwodne)
|
||
Ian Jones
operator steadicam
|
||
Don Jowsey
oświetlenie
|
||
John Mahaffie
operator steadicam
|
||
Grant Matthews
fotosista
|
||
Kevin Riley
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Phillip Skelton
operator kamery (asystent)
|
||
Polly Walker
fotosista
|
||
Nik Beachman
dubler: Sam Neill
|
||
Tanya Burroughs
dubler (dodatkowy)
|
||
Zo Hartley
dubler: Holly Hunter
|
||
Tony Monk
pilot helikoptera
|
||
Nina Powierza
dubler (dodatkowy)
|
||
Mary-Anne Schultz
choreograf
|
||
Shelley Simpson
dubler: Anna Paquin
|
Pozostałe
Proszę czekać…