Mad Max 1979

Australia, nieokreślona przyszłość. Główny bohater, Max Rockatansky, jest jednym z niewielu ludzi próbujących zachować ład i porządek w świecie wyniszczonym globalną wojną wywołaną przez brak ropy naftowej. Pewnego razu, będąc na służbie, doprowadza do wypadku w wyniku którego pozbawia życia szalonego "Nocnego Jeźdźca",… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Mel Gibson
jako Max Rockatansky
Joanne Samuel
jako Jessie Rockatansky
Steve Bisley
jako Goose
Hugh Keays-Byrne
jako Toecutter
Tim Burns
jako Johnny
Roger Ward
jako Fifi
Geoff Parry
jako Bubba Zanetti
David Bracks
jako Mudguts
Lisa Aldenhoven
jako Pielęgniarka
Bertrand Cadart
jako Clunk
David Cameron
jako Mechanik
Robina Chaffey
jako Śpiewaczka

Australia, nieokreślona przyszłość. Główny bohater, Max Rockatansky, jest jednym z niewielu ludzi próbujących zachować ład i porządek w świecie wyniszczonym globalną wojną wywołaną przez brak ropy naftowej. Pewnego razu, będąc na służbie, doprowadza do wypadku w wyniku którego pozbawia życia szalonego "Nocnego Jeźdźca", który, jak się okazuje, jest członkiem niebezpiecznego gangu motocyklowego. Ekipa przybywa do miasteczka po trumnę swego przyjaciela. Nieświadomi swej głupoty, wchodzą Maxowi w drogę i rujnują mu życie. Max od tej chwili żyje tylko chęcią zemsty... Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Akcja, Przygodowy, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, przyszłość, pościg
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1979-12-30 (kino), 1979-04-12 (świat), 2001-09-15 (dvd)
Wytwórnia
Kennedy Miller Productions
Crossroads
Mad Max Films
Kraj produkcji
Australia
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
91 minut
Budżet
350 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Nawrocki użytkownik
  • 7

Klasyk z lat 70. przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 10
Forest 10

Film kultowy! – Witam wszystkich. Jestem wielkim fanem Mela i całej serii Mad Maxa. Uważam że film ten wywarł ogromy wpływ na całą kinematografie i zaliczam jako dzieło przełomowe, wyznaczające nowe kierunki filmowe, pozdrawiam fanów seri ;)

Anonimowy Forest

Szczególnie, że film zrealizowany został niewielkim nakładem kosztów, stał się jednym z największych przebojów początku lat 80, powodując szereg naśladownictw i tworząc nowy podgatunek kina fantastycznego.

dawidek98 5

Średnie kino. Ale za to mamy niesamowity klimat postapokaliptyczny. Mel Gibson świeżo upieczony – później zaczął robić większe wrażenie.

Apokalipsa 10

Mad Max stal sie klasyka gatunku jezeli chodzi o wszelkie RP i RPG’i o postapo. Wszystkim, ktorzy nie ogladali tego filmu bo odstrsza ich data produkcji – ogladajcie, nie pozalujecie.

Ikcolbaz 7

Przede wszystkim świetny klimat i wspaniały debiut Gibsona. Film nie pozbawiony wad ale też nie kipi od nich. To bez wątpienia dobre kino akcji.

Anonimowy

Dobry film o upadającym świecie, samochodach i wypadkach. Dobry wstęp do czegoś większego. Oczywiście Mad Max dostał wszystko z czym kojarzy się ta seria dopiero w kolejnej odsłonie. Pustynny, post apokaliptyczny pejzaż, zdegenerowani ludzie i cała reszta dopiero miało nadejść. Polecam.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

jacks
112 punkty
Czejen71
79 punktów
Matejsoner11
75 punktów
Kamil_Kwietniewski
30 punktów
Asmodeusz
26 punktów
Madman
20 punktów
Santanico
19 punktów
piotrek681
15 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…