Mad Max 1979

Australia, nieokreślona przyszłość. Główny bohater, Max Rockatansky, jest jednym z niewielu ludzi próbujących zachować ład i porządek w świecie wyniszczonym globalną wojną wywołaną przez brak ropy naftowej. Pewnego razu, będąc na służbie, doprowadza do wypadku w wyniku którego pozbawia życia szalonego "Nocnego Jeźdźca", który,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 23 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mel Gibson
jako Max Rockatansky
Joanne Samuel
jako Jessie Rockatansky
Steve Bisley
jako Goose
Hugh Keays-Byrne
jako Toecutter
Tim Burns
jako Johnny
Roger Ward
jako Fifi
Geoff Parry
jako Bubba Zanetti
David Bracks
jako Mudguts
Lisa Aldenhoven
jako Pielęgniarka
Bertrand Cadart
jako Clunk
David Cameron
jako Mechanik
Robina Chaffey
jako Śpiewaczka

Fabuła

Australia, nieokreślona przyszłość. Główny bohater, Max Rockatansky, jest jednym z niewielu ludzi próbujących zachować ład i porządek w świecie wyniszczonym globalną wojną wywołaną przez brak ropy naftowej. Pewnego razu, będąc na służbie, doprowadza do wypadku w wyniku którego pozbawia życia szalonego "Nocnego Jeźdźca", który, jak się okazuje, jest członkiem niebezpiecznego gangu motocyklowego. Ekipa przybywa do miasteczka po trumnę swego przyjaciela. Nieświadomi swej głupoty, wchodzą Maxowi w drogę i rujnują mu życie. Max od tej chwili żyje tylko chęcią zemsty... Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Akcja, Przygodowy, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, przyszłość, pościg

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1979-12-30 (kino), 1979-04-12 (świat), 2001-09-15 (dvd)
Wytwórnia
Kennedy Miller Productions
Crossroads
Mad Max Films
Kraj produkcji
Australia
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
91 minut
Budżet
350 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Klasyk z lat 70. 7
  • 2009-08-26
  • napisana przez Matejsoner11
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Kino samochodowe w latach 70. przeżywało chyba swój najlepszy okres gatunkowy. W dobie dzisiejszych obrazów, gdzie królują produkcje typu "Szybcy i wściekli", gdzie są pokazane jedynie szybkie, tuningowane bryczki, umięśnieni faceci, kochające się w nich panienki i policjanci, którzy są zawsze... pokaż więcej

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 7

Forest 10

Film kultowy! – Witam wszystkich. Jestem wielkim fanem Mela i całej serii Mad Maxa. Uważam że film ten wywarł ogromy wpływ na całą kinematografie i zaliczam jako dzieło przełomowe, wyznaczające nowe kierunki filmowe, pozdrawiam fanów seri ;)

Anonimowy Forest

Szczególnie, że film zrealizowany został niewielkim nakładem kosztów, stał się jednym z największych przebojów początku lat 80, powodując szereg naśladownictw i tworząc nowy podgatunek kina fantastycznego.

szpieg_z_krainy Forest

klasyk po prostu..

Ikcolbaz 7

Przede wszystkim świetny klimat i wspaniały debiut Gibsona. Film nie pozbawiony wad ale też nie kipi od nich. To bez wątpienia dobre kino akcji.

Anonimowy

Dobry film o upadającym świecie, samochodach i wypadkach. Dobry wstęp do czegoś większego. Oczywiście Mad Max dostał wszystko z czym kojarzy się ta seria dopiero w kolejnej odsłonie. Pustynny, post apokaliptyczny pejzaż, zdegenerowani ludzie i cała reszta dopiero miało nadejść. Polecam.

Beznickowy 6

Nie przetrwał próby czasu – Jestem w stanie zrozumieć zachwyty tym filmem w latach 80., ale nie sądzę, żeby przetrwał próbę czasu. Dzisiaj się już tak filmów akcji nie kręci i chyba dobrze. Dlatego mam nadzieję, że nadchodzący sequel zaproponuje coś nowego.

marcin_marcinek

12/10 – jeden z najwspanialszych filmów tego gatunku tamtych lat polecam

Współtworzą