Diuna 2000

Dune
Mini serial

Film opowiada o dwóch wielkich rodach, uwikłanych w okrutną wendettę. Władca Diuny, książę Leto Atryda, stawia czoła wyzwaniu rzuconemu przez jego największego wroga, przebiegłego barona Harkonnena. Dzięki podstępnej zdradzie, baron Harkonnen dokonuje najazdu na Arrakis, w wyniku którego książę Leto ginie, natomiast jego… zobacz więcej

Sezony
Lata

Film opowiada o dwóch wielkich rodach, uwikłanych w okrutną wendettę. Władca Diuny, książę Leto Atryda, stawia czoła wyzwaniu rzuconemu przez jego największego wroga, przebiegłego barona Harkonnena. Dzięki podstępnej zdradzie, baron Harkonnen dokonuje najazdu na Arrakis, w wyniku którego książę Leto ginie, natomiast jego syn Paul i konkubina Jessika zostają porzuceni na pustyni. opis dystrybutora

Gatunek
Sci-Fi, Przygodowy, Dramat
Słowa kluczowe
sen, krew, kosmos, bunt zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-12-03 (świat), 2001-08-23 (dvd)
Kraj produkcji
Kanada, Niemcy, USA, Włochy
Inne tytuły
Frank Herbert's Dune (USA) (tytuł pełny)
Duna
Frank Herbert's Dune - Der Wüstenplanet (Niemcy)
Der Wüstenplanet (Niemcy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
265 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
Drybciu 1

Orginal bardzo dobry a to to jakas porazka.

Chemas

Dawno, dawno temu oglądałem ten film, nie mogę więc go ocenić. Pamiętam jak długi był straszliwie i również, że zdecydowanie mniej mi się podobał od wersji Lyncha.

macch3

no i co dalwj? – 8 lat minęło, Dzieci Diuny były… a kiedy Bóg Imperator???

Czudi macch3 6

Nie spodziewam się rozwinięcia, teraz będzie wersja kinowa. Pytanie tylko: kiedy?

Sam serial poziomem realizacji kłuje w oczy, ograniczenia techniczne widać w każdym ujęciu, ale i tak wiele rzeczy rozwiązano w sposób ciekawy. W miarę duża wierność książce, często w ważnych momentach zostaje zaniedbana. Mi brakowało ukazania wartości wody na planecie – filtraki noszone rzadko, a maski praktycznie wcale. Tak samo fremeni, którzy powinni byś wysuszeni, z minimalną ilością wody w organizmie, a tu Chani – kobieta zaokrąglona- mówi do Jessiki, że jej cery zazdrości, bo jej taka sucha;/ Aktor grający Stilgara wywiązał się z roli pozytywnie, ale jego aparycja – taki misiowaty – pasuje do opisu fremena jak pieść do nosa.

Drobiazgów jest jeszcze wiele, ale mimo to historia jest na tyle dobrze prowadzona, że oglądałem bez znużenia, czy irytacji. Żeby nasz Wiedźmin, choć taki poziom prezentował:)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Aladyn
224 pkt.
2
piotrek681
158 pkt.
3
cicha
127 pkt.
4
Hsi_Nao
46 pkt.
5
jacks
44 pkt.
6
Valom
12 pkt.
7
Czejen71
2 pkt.
8
kaskader
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…