Planeta małp 1968

Planet of the Apes

Początek sagi o planecie małp. Trójka amerykańskich astronautów wraca na Ziemię po wieloletniej misji. Ale planeta jaką znali bardzo się zmieniła, a oni zmuszeni są awaryjnie lądować pośrodku pustkowia. Kilka dni później ocaleli natykają się na plemię rozumnych małp, wykorzystujące cofniętych do epoki kamiennej ludzi… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Charlton Heston
jako George Taylor
Roddy McDowall
jako Cornelius
Kim Hunter
jako Zira
Maurice Evans
jako Dr Zaius
James Whitmore
jako Prezydent zgromadzenia
James Daly
jako Honorious
Linda Harrison
jako Nova
Robert Gunner
jako Landon
Lou Wagner
jako Lucius
Woodrow Parfrey
jako Maximus
Jeff Burton
jako Dodge
Buck Kartalian
jako Julius

Początek sagi o planecie małp. Trójka amerykańskich astronautów wraca na Ziemię po wieloletniej misji. Ale planeta jaką znali bardzo się zmieniła, a oni zmuszeni są awaryjnie lądować pośrodku pustkowia. Kilka dni później ocaleli natykają się na plemię rozumnych małp, wykorzystujące cofniętych do epoki kamiennej ludzi jako niewolników. Wzięty do niewoli Taylor swoim zachowaniem zwraca uwagę dwójki małpich naukowców, z którymi wkrótce się zaprzyjaźnia. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Przygodowy
Słowa kluczowe
ucieczka, lobotomia, przyjaźń, choroba psychiczna zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1968-02-08 (świat), 2001-03-08 (dvd)
Wytwórnia
APJAC Productions
Twentieth Century Fox Film Corporation (niewymieniony w czołówce)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Monkey Planet (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
112 minut
Budżet
5 800 000 USD
Wiadomości 7
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 8
Abraham_Van_Helsing 10

(SPOILERY) Co byście pomyśleli na miejsce Taylora? – Ja bym pomyslał tak: Stalin próbował skrzyżować człowieka z małpa i mu się nie udało… wszystkie gatunki z jednej rodziny zwierząt można skrzyżować teoretycznie np Lygrys(Lew-Tygrys), Świniodzik(Świnia-Dzik), Muł(Osioł-Koń)… Na 100% bym pomyślał że Ruscy by mieć niewolników ponownie chcieli skrzyżować człowieka z małpą i im się udało a te hybrydy wymkneły się spod kontroli i wypchneły ludzi na samo dno _… Tak bym se pomyślał.. każda hybryda ma umysł i struny głosowe po gatunku matki wiec hybryda człowieka i małpy o ile to nasieniem małpy zapłodnoo by człowieka była by inteligetna i umiała by mówić oraz chodziłą by w pozycji stojącej.. wyglądała by identycznie jak w filmie :)

ana481516 6

Klasyka gatunku, która mnie jednak niezbyt wciągnęła zapewne przez wcześniejsze obejrzenie nowszych części z 2001 i 2011.

dawidek98 ana481516 6

@ana481516 Mnie też niezbyt wciągnęło. A jestem ogromnym fanem science-fiction.

dawidek98 6

Dziś już trochę śmieszy – czas zrobił swoje. Ale to wciąż całkiem niezłe, stare kino. Jak to śpiewał zespół Lady Pank: "Ludzie są po to, żeby mogli walczyć. Ludzie są i nie będą nigdy lepsi."

Abraham_Van_Helsing 10

Nieśmiernetlne kino… – To kino jest nieśmiertelne! Jego piękna podważać nie wolno! Teraz takich filmów już nie robią… polecam ;)

Anonimowy

Pamiętna saga. – Wspaniały, przygodowy film science fiction, świetnie nakręcony. Dobra gra aktorów. Wiele ciekawych efektów specjalnych. Oparty na powieści Pierra Boulle "Monkey Planet". Nominacja do Oscara dla Mortona Haacka za wspaniałe kostiumy i dla Johna Chambersa za charakteryzację.

drfalck Anonimowy

Jeden z moich ulubionych filmów! W zasadzie wszyscy aktorzy zagrali tu wspaniale. A jaka charakteryzacja!. Rewelacja. Mam tam kilka swoich ulubionych scen, np kiedy więzień w klatce próbuje coś napisać na piachu a chyba profesor zamazuje to i komentuje to bardzo celnie, lub końcowa scena, albo sceny rozmowy więźnia z panią profesor.
Film ma swoje prawdziwe przesłanie, o wojnie atomowej, badaniach na zwierzętach itd..
Niestety reszta kontynuacji jak i remake totalna lipa.

Darth_Artur Anonimowy 10

Film jest naprawdę dobry. Ostatnia scena jest chyba jedną z najlepszych scen w historii kina.

Mi osobiście najbardziej podoba się ten motyw połączenia osoby duchownej z ministrem nauki i cały ten wątek, rozważania na temat nauki. Na początku sprawa wydaje się oczywista i widz się aż bulwersuje że jak osoba duchowna może się wtrącać do spraw nauki i uciszać niektóre sprawy. Jednak później odpowiedź nie jest już taka jednoznaczna.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
118 pkt.
2
Perfik
70 pkt.
3
kaskader
69 pkt.
4
Kolaborantka
43 pkt.
5
A_i_P
33 pkt.
6
Cenobite
20 pkt.
7
Asmodeusz
20 pkt.
8
Lamper
16 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…