Mission: Impossible II 2000

Film

Uczestniczymy w misji, w trakcie której Ethan Hunt wiąże się z piękną Nyah Hall, aby uniemożliwić zdrajcy Seanowi Ambrose rzucenie świata na pastwę nowego śmiertelnego zagrożenia. Zanim ta niewyobrażalna akcja się zakończy, będą musieli wędrować przez kilka kontynentów i dokonać wyboru między tym, co kochają, i tym, w co… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 28 grudzień 2023, czwartek 11:05 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Tom Cruise
jako Ethan Hunt
Dougray Scott
jako Sean Ambrose
Thandiwe Newton
jako Nyah Nordoff-Hall
Ving Rhames
jako Luther Stickell
Richard Roxburgh
jako Hugh Stamp
John Polson
jako Billy Baird
Brendan Gleeson
jako John C. McCloy
Rade Šerbedžija
jako Dr Nekhorvich
William Mapother
jako Wallis
Dominic Purcell
jako Ulrich
Matthew Wilkinson
jako Michael
Nicholas Bell
jako Księgowy McCloy'a

Uczestniczymy w misji, w trakcie której Ethan Hunt wiąże się z piękną Nyah Hall, aby uniemożliwić zdrajcy Seanowi Ambrose rzucenie świata na pastwę nowego śmiertelnego zagrożenia. Zanim ta niewyobrażalna akcja się zakończy, będą musieli wędrować przez kilka kontynentów i dokonać wyboru między tym, co kochają, i tym, w co wierzą. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Przygodowy, Thriller
Słowa kluczowe
krew, helikopter, morderstwo, terroryzm zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-08-11 (kino), 2000-05-24 (świat), 2001-06-26 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Paramount Pictures
Cruise/Wagner Productions
Munich Film Partners & Company (MFP) MI2 Productions
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
Mission: Impossible 2 (USA) (alternatywna pisownia)
M:I-2 (USA) (tytuł DVD)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
123 minut
Budżet
125 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
pajki_filmaniak 8

Bardzo dobra kontynuacja filmu dużo świetnej akcji polecam

dawidek98 6

Na tym samym poziomie, co pierwsza część. Mam na DVD od bardzo dawna.

HempManDiil 7

7/10 – Wg. mnie dobry film akcji i może jest ciut gorszy od poprzedniej części ale tylko pod względem scenariusza bo akcji również jest bardzo dużo.

7/10

Khaosth 7

Pierwszy seans z "M:I 2" to srogie rozczarowanie. Ta część najmocniej odstaje stylistycznie od serii, a sposób przedstawienia intrygi i scen akcji przybliża film w kierunku kina komiksowego.

Agent Hunt ponownie musi zebrać ekipę i wykonać misję niemożliwą. Tak jak w pierwszej części zagrożenie jest poważne, środki do jego pokonania wydają się niewystarczające, przeciwnik niebezpieczny, a zaufanie bywa towarem deficytowym. Sęk w tym, że w tej części podano to zupełnie inaczej. Śmieszyć może parokrotne przedstawienie mitologicznej postaci Bellerofonta w sposób śmiertelnie poważny dla zobrazowania czegoś wielokrotnie w kinie akcji eksploatowanego. Podobnie też bawi nadmierne wykorzystanie silikonowych masek – owszem na początku robi to wrażenie, ale ten zabieg zostaje w filmie wykorzystany jeszcze co najmniej trzy razy. Jakkolwiek fabuła by nie była wciągająca i intrygująca, te dwa zabiegi potrafią ją widzowi zepsuć.

John Woo miał spore ambicje, jednak zabrakło mu jednego – UMIARU.
Pomimo zachwycających zdjęć, fabuły obfitującej w zwroty akcji, nieźle wykorzystanego wątku miłosnego, wykreowania dość bezwzględnego przeciwnika i dbałości o każdy detal w widowiskowych scenach akcji, filmowi daleko do ideału.
Duża ilość spowolnień w scenach akcji skutecznie obniża ich tempo, w wątku miłosnym sprowadza go do śmieszności. Do tego dochodzą sekwencje niepotrzebne (Audi vs Porsche), głupawe (wspinaczka i okulary) oraz efektowne acz zbyt przesadzone (pojedynek motocykli, nadmiar salt i obrotów – nawet na motorze!). Cały artyzm jaki Woo próbował przekuć w swe dzieło przez nadmiar przerodził się w kicz.

Film miał zadatki na bycie świetną (choć odmienną) kontynuacją, ale – zapewne przez nadmierną dbałość o detale – wyszedł z niego jedynie sprawnie nakręcony akcyjniak (i to z kategorii guilty pleasure). Wiele dobrych elementów niknie w potoku innych, a przestylizowanie wielu scen (tak akcji, jak i relacji Hunta z Nyah) osłabia emocje płynące z ich oglądania. Co za dużo, to niezdrowo.

walek07 4

hmm… gorszy od 1 od 2 też słabszy :/ – no niezbyt mi pasuje te efekciarstwo japońskiego kina… może było coś podobnego w 1… ale tam jednak było to lepiej pokazane. a tutaj… mały/wielki Cruise i jego długie włosy powiewające przy pościgu motorem ;/ niezbyt, niezbyt… raz obejrzeć i zapomnieć

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
337 pkt.
2
jacks
208 pkt.
4
Melman
78 pkt.
5
tomekd
27 pkt.
6
carmin
15 pkt.
7
Mierzwiak
12 pkt.
8
fredaser
10 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…