Krwawy sport 1988

Bloodsport

Jak co pięć lat w zaułkach Hong Kongu rozpoczyna się kolejne Kumite, najkrwawszy, nielegalny turniej walk. Z całego świata zjeżdżają najlepsi mistrzowie. Wśród nich jest również Dux, amerykański uczeń legendarnego mistrza Tanaki. Dux poza wygraniem turnieju, ma jeszcze do wyrównania rachunki z Chong Li, człowiekiem który zabił… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 57 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jean-Claude Van Damme
jako Frank Dux
Donald Gibb
jako Ray Jackson
Leah Ayres
jako Janice Kent
Norman Burton
jako Helmer
Forest Whitaker
jako Rawlins
Roy Chiao
jako Tanaka
Pierre Rafini
jako Młody Frank
Bolo Yeung
jako Chong Li
Paulo Tocha
jako Paco
Michel Qissi
jako Suan Parades
Ken Siu
jako Victor

Fabuła

Jak co pięć lat w zaułkach Hong Kongu rozpoczyna się kolejne Kumite, najkrwawszy, nielegalny turniej walk. Z całego świata zjeżdżają najlepsi mistrzowie. Wśród nich jest również Dux, amerykański uczeń legendarnego mistrza Tanaki. Dux poza wygraniem turnieju, ma jeszcze do wyrównania rachunki z Chong Li, człowiekiem który zabił syna jego mistrza. Ale pokonanie go nie będzie wcale proste. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Sztuki walki
Słowa kluczowe
krew, zemsta, przyjaciel, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1988-02-26 (świat), 2006-03-28 (dvd)
Wytwórnia
Cannon International
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
92 minut
Budżet
1 500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Miłe wspomnienie z przeszłości 8

W 1988 roku powstał przebój produkcji Cannon Groups pt.: „Krwawy sport”. Był to pierwszy prawdziwy hit, w którym główną rolę zagrał Jean-Claude Van Damme.

Niedawno obejrzałem ten film po raz n-ty. Pamiętam jak widziałem go pierwszy raz na video. Fatalna kopia obrazu, ledwo słyszalny dźwięk nie przeszkodziły mi w śledzeniu z zapartym tchem wartkiej akcji. Dziś oglądając go w jakości DVD mam podobne odczucia. Film nie zestarzał się ani trochę.

Mimo, iż nie jest to kino wybitne. Reżyseria pozostawia wiele do życzenia. Gra aktorska głównego bohatera również (poza scenami walk) nie jest najwyższych lotów. Pamięta się jednak charakterystyczne wycie, niczym syreny pożarowej, Van Damme’a oraz jego wspaniałą muskulaturę i szpagaty. „Krwawy sport” pozostaje w pamięci. Ogląda się go z wielką przyjemnością. Szybkie sekwencje walk, skrótowe przedstawienie pozostałych pojedynków turnieju nie pozwalają widzowi na chwilę odpoczynku od wartkiej akcji. Dobra choreografia walk, choć momentami można mieć pewne zastrzeżenia do montażu, podoba się i zgrabnie łączy w całość z pozostałymi elementami filmu.

Cała historia oparta jest na faktach. Postać Franka Duxa jest autentyczna. Dzięki temu widz nie ma wrażenia, że ogląda bajkę. Dodatkowo smaczku filmowi nadaje fakt, że w jednej z ról zobaczyć możemy Foresta Whitakera, który stawiał wtedy pierwsze kroki na dużym ekranie. Oprócz J.C. Van Damme'a, Foresta Whittakera i Bolo Yeunga czy Donalda Gibba nie ma w tym filmie wielkich, czy choćby dużych nazwisk kina akcji. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na całość. Brak znanych nazwisk rekompensują nam pojedynki między kolejnymi zawodnikami. Czysta akcja w świetnym wydaniu, która nie poddała się upływowi czasu.

Film polecam wszystkim lubiącym dobre kino akcji i martial arts. Film zapada w pamięci, a piosenkę „Kumie” nuci się jeszcze przez jakiś czas.

6 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 10

Avatar square 200x200

mirob1 2011-04-07 8

swojego czasu – to i kultowe kino było

dziubek_1 2010-10-26 9

Król filmów kopanych – Chyba tylko Wejście smoka zebrało większe żniwo w postaci rozwalonych koszy na śmieci, wiat przystankowych i innych miejskich urządzeń, które stanęły na drodze widzów wychodzących z seansu filmowego.

rast26 2010-10-23 9

10/10 – Ahh… na takich filmach człowiek dorastał teraz to tylko robią sieczke w głowach małolatow

ALVAREZ 2010-10-22 8

ABSOLUTNA KLASYKA… – Absolutna klasyka tego gatunku.Jean Claude Van Damme w jednej z najlepszych swoich ról.

Maciek_Przybyszewski 2009-10-17 8

Dziś nie ma takich filmów ? – Nie dawno obejrzałem w TV "Krwawy sport" po raz nie wiem, który i znów siedziałem wpatrzony w popisy fighterów. Doszedłem do wniosku, że obecnie nie ma równie dobre filmu kina sztuk walk. A może jest tylko ja tego nie wiem. Może macie jakieś propozycje?

Współtworzą