Ostry dyżur 7.6

Wykreowany przez Michaela Crichtona serial telewizyjny jest dramatem osadzonym w świecie medycznym oddziału intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Chicago. Jest jednocześnie poruszającą kroniką życia i śmierci wplecioną w losy pracowników szpitala i jego pacjentów.

Odcinki

24 godziny 1x1

Fox Life 13-11-01 (Polska)

John Carter, student trzeciego roku medycyny, rozpoczyna swój pierwszy dzień praktyk na oddziale ratunkowym szpitala County General. Dr Mark Greene rozważa ofertę przejścia do prywatnej praktyki. Dr Susan Lewis, lekarka z tego samego oddziału, musi poradzić sobie z ogromną liczbą pacjentów, w tym jednym w zaawansowanym stadium raka. Dr Doug Ross, pediatra, konfrontuje pewną kobietę w kwestii molestowania syna. Naczelna pielęgniarka oddziałowa, Carol Hathaway, wraca po wielu godzinach dyżuru jako pacjentka po tym, jak przedawkowała usiłując popełnić samobójstwo.

Dzień pierwszy 1x2 7.1

Lewis przepycha się z psychiatrą, dr Divem Cveticem w kwestii opieki nad starszym pacjentem. Greene usiłuje poradzić sobie ze starszym mężczyzną, który nalega, żeby utrzymywać jego żonę przy życiu, chociaż ona sobie tego nie życzyła. Benton koryguje diagnozę innego lekarza. Carter jest uwodzony przez seksowną pacjentkę. Do szpitala trafia rodzina po wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Żona Greene’a zdała właśnie egzamin adwokacki i oboje uprawiają seks w szpitalnej łazience. Ross odwiedza Hathaway, która dochodzi do siebie po próbie samobójczej.

Powrót do domu 1x3

Hathaway wraca do pracy po próbie samobójczej, gdzie dostaje wsparcie od swoich współpracowników oraz jej chłopaka, chirurga ortopedy, dr Johna „Taga” Tagliariego. Tajemnicza kobieta (Rosemary Clooney) pojawia się na oddziale ratunkowym i śpiewa do lekarzy oraz pacjentów, podczas gdy personel stara się dowiedzieć, kim ona jest. Lewis pomaga pacjentowi z chorym sercem. Benton ratuje rannego sprzedawcę ze sklepu spożywczego, który uparł się, żeby sam się bronić podczas napadu.

Ucieczka z miejsca wypadku 1x4

Ross stara się pogodzić ze swoimi niegasnącymi uczuciami do Hathaway, jednocześnie zajmując się samotną matką i jej synkiem po tym, jak okazuje się, że kobieta słyszy głosy. Benton ściera się z innym młodym chirurgiem w związku z pacjentem po wypadku samochodowym. Carter myli pacjentów, próbując poinformować rodzinę o stracie. Żonaty mężczyzna zostaje przywieziony z lekkim atakiem serca, wciąż przykuty kajdankami do swojej kochanki.

Nocny dyżur 1x5

Greene rozważa decyzję przeprowadzki do Milwaukee, aby jego żona Jennifer mogła rozwijać swoją prawniczą karierę. Zarówno on, jak i reszta personelu oddziału ratunkowego zajmują się umierającym kandydatem do transplantacji serca. Ross pociesza kobietę, której nie stać na leki dla swojej chorej na astmę córki. Okazuje się, że Carter mógł popełnić błąd lekarski u swojego byłego pacjenta. Lewis musi żonglować pomiędzy studentką z zatruciem alkoholowym i telefonami od swojej matki, która chce, żeby załatwić pracę jej marnotrawnej siostrze, Chloe.

Fala upałów 1x6

Klimatyzacja w szpitalu County General ulega awarii. Greene przywozi do pracy swoją córkę Rachel, podczas gdy Jennifer jedzie szukać mieszkania w Milwaukee. Ross zajmuje się pięcioletnią dziewczynką, która połknęła kokainę. Benton stara się uratować młodego rabusia, postrzelonego przez jego pacjenta ze sklepu spożywczego. Lewis usiłuje poradzić sobie z pogarszającymi się problemami umysłowymi Chloe.

Kolejny idealny dzień 1x7

Ross i Hathaway ratują młodą ofiarę wypadku na łodzi. Poddają się na chwilę swoim uczuciom, co sprawia, że Hathaway ponownie rozważa wprowadzenie się do Taga. Chloe przerywa randkę Lewis i Cvetica. Benton rywalizuje o prestiżowe stypendium. Greene obserwuje pracę Cartera na oddziale ratunkowym, dając mu więcej pewności siebie.

Dziewięć i pół godziny 1x8

Greene zgłasza, że jest chory, aby móc spędzić dzień razem z Jennifer, pozostawiając oddział w rękach Rossa. Carter zajmuje się zapaśnikiem z liceum, który się zagłodził, żeby utrzymać wagę. Hathaway pociesza młodą ofiarę gwałtu. Benton musi poradzić sobie ze starą matką i przepycha się z Rossem. Lewis martwi się o nasilający się problem wybuchów gniewu Cvetica.

Ściśle tajne 1x9

Lewis wpada w sam środek problemów Chloe i Cvetica. Carter stara się pomóc transseksualiście ze skłonnościami samobójczymi. Lekarze z oddziału ratunkowego próbują uratować dwóch chłopców, którzy zabili dziewczynę w wypadku samochodowym. Benton zaprasza Cartera na Święto Dziękczynienia z jego rodziną. Hathaway zwierza się Tagowi ze swoich uczuć do Rossa po tym, jak Ross zaczyna nowy romans.

Blizzard 1x10

Korzystając z wolnej chwili, obsada szpitala odpoczywa. Mark Greene i Susan Lewis umieszczają dla żartu nogę Cartera w gipsie. Spokój kończy się, kiedy do szpitala zostają przywiezieni liczni ranni z karambolu. Zaczyna brakować rąk do pracy, wszystkie sale operacyjne są zajęte, a nagłych przypadków operacyjnych przybywa. Niespodziewanie Bob, która przyjechała z Polski, ratuje życie jednej z ofiar wykonując szybki zabieg operacyjny, mimo że nie ma jeszcze nostryfikowanego dyplomu. Teraz martwi się, że będzie miała z tego powodu kłopoty. Tymczasem lekarze opanowują całą sytuację.

The Gift 1x11

Jest okres Bożego Narodzenia. Jedna z pacjentek dr Susan Lewis, kobieta już nie najmłodsza, dowiaduje się, że zaszła w ciążę. Jest bardzo szczęśliwa, gdyż sądziła, że to marzenie już się nigdy nie spełni. Tymczasem narzeczony Susan po kryjomu rezygnuje z pracy i wyprowadza się. Mark Green ratuje chłopca, który spędził kilka minut pod lodowata wodą. Siostra Susan informuje ją, że jest w ciąży.

Szczęśliwego Nowego Roku 1x12

Carter udowadnia, że gotowy jest do pracy na sali operacyjnej, ale jego pierwszy dzień asysty chirurgicznej to pasmo niepowodzeń. Konsekwencje są poważne, gdy Lewis wypisuje chorego na serce pacjenta. Benton musi poradzić sobie z zatargiem rodzinnym.

Szczęśliwy traf 1x13

Lewis zostaje formalnie oskarżona o niedbalstwo, a Greene ma nakazane nadzorowanie jej pracy. Celnik przywozi podejrzanego, którego jelita napakowane są nielegalnym towarem. Carter pokazuje oddział ratunkowy Deb – nowej studentce medycyny.

Długi dzień 1x14

Nieustające pasmo sytuacji kryzysowych oraz cierpiące, niewinne dzieci odbijają się ciężko na Rossie. Tymczasem ofiara zawału serca pod opieką Lewis to lekarz, który prawie zrujnował jej karierę. Benton zatrudnia fizykoterapeutkę, Jeanie Boulet, żeby zajęła się jego matką.

5 lutego 1995 1x15

Morgenstern (William H. Macy) zaskakuje Greene’a (Anthony Edwards) ofertą nowej pracy. Śmiertelnie chora pacjentka z rakiem piersi prosi Greene’a, żeby pomógł jej umrzeć. Uzbrojony chłopak grozi pracownikom szpitala.

Serca dwa 1x16

Kayson (Sam Anderson) zaleca się do Lewis (Sherry Stringfield). Ross (George Clooney) i Hathaway (Julianna Margulies) zajmują się cierpiącą na AIDS dziewczynką z Rosji, którą porzuciła adopcyjna matka. Ludzki policjant przywozi psa, którego potrącił samochodem.

Przyjęcie urodzinowe 1x17

Zarówno Greene, jak i Benton mają uczestniczyć w rodzinnych przyjęciach urodzinowych, ale wymagania oddziału ratunkowego mogą im w tym przeszkodzić. Tymczasem Carterowi przez pomyłkę wydaje się, że to urodziny Bentona i wynajmuje tancerki brzucha w ramach niespodzianki. Hathaway rozważa adopcję.

Bezsenność w Chicago 1x18

Benton pracuje przez 48 godzin bez snu. Na piętrze znajduje się oszust. Pacjent z problemami umysłowymi udaje eksperta od wydajności szpitala. Żona Greene’a chce rozwodu. Przeszłość Hathaway powraca, by ją prześladować.

Stracone zachody miłosne 1x19

Dr Benton ma zajmuje się skutkami upadku swej matki i przekracza granicę gdy domaga się asystowania w trakcie jej operacji. Dr Greene zajmuje się Jodi O'Brien, która jest dwa tygodnie po planowym terminie porodu. Z powodu braku położnika oddziale, postanawia spróbować odebrać poród na izbie przyjęć z tragicznym skutkiem.

Sobotnia pełnia księżyca 1x20

Księżyc jest w pełni, a oddział ratunkowy zapełnia się niedoszłymi wilkołakami oraz lunatykami, podczas gdy Lewis jest jedynym lekarzem na dyżurze. Mający problemy emocjonalne Greene, nie robi dobrego wrażenia na nowym szefie oddziału ratunkowego.

Domek z kart 1x21

Greene musi poprowadzić seminarium na temat feralnego przypadku nadciśnienia tętniczego w ciąży, które ostatnio źle zdiagnozował. Rywalizacja pomiędzy Carterem i Chen sprawia, że Chen popełnia katastrofalną pomyłkę. Ciężarna siostra Lewis, Chloe, wraca z Teksasu.

Ludzie planują, Bóg się śmieje 1x22

Benton kompensuje sobie niemożność pomożenia swojej matce, przesadnie się angażując w pomaganie swoim pacjentom. Tymczasem Greene stara się uratować swoje małżeństwo, ale oznacza to mniej czasu w pracy i więcej dezaprobaty ze strony nowego szefa oddziału ratunkowego.

Miłość pośród ruin 1x23

Zostaje odkryte pochodzenie rodziny Cartera. Benton zaczyna zakochiwać się w mężatce. Hathaway ma problem z napisaniem przysięgi małżeńskiej. Greene mieszka ze swoją żoną w Milwaukee, ale ich małżeństwo nadal się nie układa. Lewis zajmuje się pacjentem samobójcą.

Macierzyństwo 1x24

Ross musi sobie poradzić z problemem z angażowaniem się w związki. Przyszłość Cartera jest niepewna. Lewis pomaga przy narodzinach swojej siostrzenicy. Benton dostaje złe wieści na temat swojej matki.

Wszystko co stare jest znów nowe 1x25

Zarówno Greene (Anthony Edwards), jak i Carter (Noah Wyle) dostają zaskakujące wiadomości. Podczas ślubu Hathaway (Julianna Margulies), nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Witaj z powrotem, Carter! 2x1 7.1

W pierwszym dniu na stanowisku stażysty na chirurgii, Carter spóźnia się do pracy ku niezadowoleniu Bentona. Lewis stara się pomóc Chloe i małej Suzie. Green ma do wyboru dwie kandydatury na stanowisko szefa rezydentów.

Letni objazd 2x2

Hathaway udaje się w objazd z ratownikami medycznymi, w celu odnowienia swojej licencji. Ross zajmuje się dzieckiem z problemami, które podpala rzeczy w swoim otoczeniu, żeby zwrócić na siebie uwagę. Greene zatrudnia Kerry Weaver na stanowisku szefa rezydentów, a ta ściera się z Rossem.

Stwórz, naucz, zabij 2x3

Lewis musi zająć się małą Suzie po tym, jak Chloe wyjeżdża z miasta. Carter traci swojego pierwszego oficjalnego pacjenta. Greene postanawia unikać codziennych problemów z dojeżdżaniem do pracy i zatrzymuje się u Rossa.

Jakie życie? 2x4

Benton (Eriq La Salle) rani się w dłoń, co pozwala Carterowi (Noah Wyle) zająć jego miejsce podczas operacji. Lewis (Sherry Stringfield) rozważa oddanie Suzie do adopcji i polepsza swoje stosunki z Weaver (Laura Innes).

Z dzieckiem jest nas dwoje 2x5

Weaver ma dzień wolnego. Lewis postanawia nie oddawać małej Suzie do adopcji. Harper pomaga Rossowi przy czteroletnim pacjencie chorym na AIDS, a Ross ściera się w kwestii jego leczenia z Greenem. Benton zajmuje się kobietą, którą molestuje mąż gliniarz.

Dni takie jak dziś 2x6

Ross może stracić posadę po tym, jak doprowadza do konfliktu z szefem pediatrii. Harper musi coś wyznać. Jeanie Boulet rozpoczyna pracę na oddziale ratunkowym jako asystentka lekarza, ale jej stosunki z Bentonem nadal pozostają wrogie. Hathaway kupuje swój pierwszy dom.

Wbrew przeciwnościom 2x7

Ross przyjmuje posadę w prywatnej praktyce lekarskiej, ale odkrywa w sobie bohatera, gdy ratuje małego chłopca, który utknął w kanale burzowym. Carter i Harper nadal pozostają w chłodnych stosunkach, zajmując się przypadkiem dziewczynki potrąconej przez samochód i jej rozwiedzionych rodziców, którzy pojawiają się na oddziale ratunkowym.

Szczere wyznania 2x8

Benton dowiaduje się, że Boulet wniosła o rozwód. Carter i Harper godzą się ze sobą. Sytuacja związana z pacjentką stawia Carol pod ścianą, więc mówi Shepowi o swojej próbie samobójczej. Ojciec Lewis składa jej szczodrą propozycję. Ross zostaje uznany za bohatera i jego etat zostaje wznowiony.

Dom 2x9

Greene w pośpiechu jedzie do Milwaukee po tym, jak dowiaduje się, że jego żona i córka miały wypadek samochodowy, a tam czekają na niego niespodziewane wiadomości. Carol zajmuje się łagodnym, młodym artystą schizofrenikiem. Lewis stawia Suzie przed okazją zaprezentowania przypadku podczas konferencji medycznej.

I stał się cud 2x10

Boże Narodzenie staje się czasem cudów dla zarówno pacjentów, jak i pracowników oddziału ratunkowego. Hathaway urządza świąteczną imprezę i dostaje niespodziewany prezent. Ofiara Holocaustu, którą wywleczono z samochodu, oczekuje na wiadomość odnośnie swojej wnuczki i przywraca Greene’owi trochę wiary, a Jeanie staje się mediatorem, gdy członkowie gangu chcą się zemścić za śmierć ukochanego, katolickiego księdza.

Środek zimy 2x11

Carter dostaje szansę kontrolowania leczenia starszego pacjenta bez nadzoru Bentona. Benton zostaje zaproszony na formalną kolację u dr Vucelicha. Greene otrzymuje papiery rozwodowe. Dwadzieścia dwoje dzieci zamkniętych w mieszkaniu trafia na leczenie do szpitala.

Prawdziwe kłamstwa 2x12

Ulga Cartera nie trwa zbyt długo, gdy jego pacjentka powraca na oddział ratunkowy. Benton bierze udział w kolacji u swojego szefa i zabiera ze sobą Boulet w charakterze osoby towarzyszącej. Ubrany w kilt Morgenstern zostaje przyjęty do szpitala z powodu złamanej nogi. Greene spędza dzień ze swoją córką Rachel, która jest nieszczęśliwa z powodu rozwodu rodziców i zachowuje się wrogo w stosunku do Lewis. Pewnej kobiety nie obchodzi, że jej mama alkoholiczka wkrótce umrze. Carol mówi Rossowi, żeby odpuścił swojemu ojcu, który kiedyś był pijakiem, ale teraz żyje w trzeźwości i stara się wspierać syna.

Nie łatwo być Greenem 2x13

Greene dostaje złe wiadomości na temat procesu w sprawie pani O’Brien, a następnie pracuje nad przypadkiem, gdzie pacjent umiera bez jawnej przyczyny. Carter bierze na siebie zasługi za odkrycie Harper. Benton robi się podejrzliwy wobec badań dr Vucelicha.

Właściwe postępowanie 2x14

Benton dowiaduje się, że nie zawsze jest łatwo postąpić właściwie. Po oddziale krążą plotki, że Greene i Lewis mają romans. Lewis interweniuje w przypadku dotyczącym pary, gdzie obie strony są pijane, a jedna choruje na AIDS.

Wysyp niemowląt 2x15

Na porodówce dochodzi do awarii zraszaczy, w związku z czym osiem oczekujących na poród matek zostaje przewiezionych na oddział ratunkowy. Ross w końcu spędza miły wieczór w towarzystwie ojca, a Harper obawia się, że jest w ciąży. Benton stara się uratować pozornie beznadziejny przypadek usiłowania samobójstwa.

Ratownicy 2x16

Hathaway martwi się o swojego chłopaka, ratownika Shepa, który wbiegł do palącego się budynku, starając się uratować uwięzione w nim dzieci. Jednakże, to partner Shepa, Raul, doznaje śmiertelnych obrażeń, co bardzo przeżywają pracownicy oddziału ratunkowego. Carter nie może sobie poradzić z widokiem oparzeń trzeciego stopnia. Ku rozczarowaniu Susan, powraca Chloe.

Gra w swaty 2x17

Chloe twierdzi, że chce Suzie z powrotem, ale Susan nie jest zainteresowana układaniem się z siostrą. Benton czuje się winny z powodu swojej niezdolności do postąpienia właściwie, więc zdradza Rossa, gdy staje w obliczu moralnego dylematu, co zyskuje mu wrogość ze strony zarówno Rossa, jak i Greene’a. Greene stara się o fajniejszy wygląd i zyskuje sympatię atrakcyjnej producentki telewizyjnej. Carter świętuje swój przydział na staż w szpitalu w sposób, który może zakończyć jego medyczną karierę zanim się zaczęła.

Nocna przemiana 2x18

Greene pracuje na czwartej pod rząd nocnej zmianie, a sprawy nie wyglądają zbyt pomyślnie, gdy poczekalnia zapełnia się nadmierną ilością pacjentów. Nadal utrzymuje się napięcie pomiędzy Greenem i Bentonem, ale praca podczas dyżuru prowadzi do większego wzajemnego szacunku pomiędzy Greenem i Carterem.

Gotowi do walki 2x19

Hathaway zauważa dramatyczną zmianę w zachowaniu Shepa. Weaver zaczyna filmować procedury wykonywane na oddziale. Podstępne ruchy Cartera, mające na celu uczestniczenie w większej ilości operacji, rujnują jego stosunki z Harper. Lewis dowiaduje się, że nie wygra walki o opiekę nad dzieckiem, ponieważ wydaje się, że Chloe naprawiła swoje błędy z przeszłości. Benton postanawia oficjalnie oskarżyć Vucelicha o oszustwo.

Gorączka niewiadomego pochodzenia 2x20

Lewis stara się poradzić sobie z utratą Suzie pracując na dodatkowej zmianie, robiąc przy tym dobre wrażenie na Weaver. Greene’owi udaje się zachować przyjacielskie stosunki z byłą żoną Jen po tym, jak zostaje sfinalizowany ich rozwód. Carter pracuje z Rossem w ramach praktyk pediatrycznych.

Złamane skrzydła 2x21

Boulet dowiaduje się czegoś niepokojącego na temat swojego byłego męża Ala. Hathaway tuszuje coraz bardziej wybuchowe nastroje Shepa i pomaga mu w oczyszczeniu się z zarzutów w pracy, choć dobrze wie, że ten przekroczył granicę. Weaver zawiera układ z Greenem w ramach jej starań o stanowisko etatowego lekarza na oddziale ratunkowym. Lewis chodzi na terapię, aby poradzić sobie z utratą Suzie.

John Carter, lekarz medycyny 2x22

Lewis rezygnuje ze stanowiska szefa rezydentów. Boulet mówi Bentonowi, że ten musi się przebadać pod kątem HIV. Hathaway rzuca z obrzydzeniem pracę i mówi Shepowi, że nie mogą być razem. Carter nie pojawia się na ceremonii rozdania dyplomów, a później postanawia dołączyć do zespołu Bentona w ramach stażu chirurgicznego.

Dr Carter, jak mniemam 3x1

Carter rozpoczyna pierwszy dzień jako nic nie znaczący stażysta na chirurgii i jest bardziej niż zwykle zestresowany. Hathaway wraca do pracy na oddziale ratunkowym. Peter dowiaduje się, że nie jest seropozytywny, ale wyniki testu na obecność wirusa HIV zmieniają na zawsze życie Jeanie Boulet.

Igrzyska pora zacząć 3x2

Szpital Southside zostaje zamknięty, a jego pracownicy przechodzą do County General, gdzie wszyscy są przerażeni przybyciem nowego szefa personalnego dr Donalda Anspaugha. Hathaway rozważa sprzedaż swojego domu, chcąc rozwiązać swoje problemy finansowe, ale dowiaduje się, że nikt nie zechce go kupić. Boulet utrzymuje w sekrecie fakt, iż jest zarażona wirusem HIV ku niezadowoleniu Petera i przy aprobacie Kerry.

Nie pytaj, nie mów 3x3

Benton rozpoczyna pracę jako chirurg pediatryczny. Mark jest zasmucony, gdy Susan wyjeżdża bez niego na wakacje i również, gdy zostaje z pacjentem, który nie podpisał testamentu życia oraz jego nierozgarniętym synem, podczas gdy Carter zaprzyjaźnia się z kolegą na stażu Dennisem Gantem, ale popada w niełaskę Bentona.

Ostatnie wezwanie 3x4

Wydaje się, że Benton nie okazuje współczucia potrzebnego do stania się chirurgiem pediatrycznym, w odróżnieniu od Cartera. Jeanie zwraca uwagę przystojnego pacjenta, co sprawia, że przypomina sobie o twardych realiach swojego położenia. Kobieta, z którą Doug przeżywa jednonocną przygodę dostaje napadu, który ją zabija. Podczas gdy Doug nie jest odpowiedzialny za jej śmierć, postrzega siebie w taki sam sposób jak jego współpracownicy: jako bezwartościowego i złamanego człowieka.

Duchy 3x5

Lewis wraca z wakacji. Hathaway i Ross pracują wspólnie na zmianie w mobilnym vanie medycznym. Gant zauważa, że Benton traktuje go surowiej niż Cartera. Oddany umierającej żonie mąż sprawia, że Jeanie w końcu mówi Alowi jaki z niego łajdak.

Lęk przed lataniem 3x6

Lewis i Greene lecą helikopterem do wypadku samochodowego. Benton robi błąd podczas operacji, który stwarza zagrożenie dla życia dziecka. Carol jest niezadowolona, gdy siostra z innego oddziału przydzielona zostaje do oddziału ratunkowego i nie wykonuje dobrze swojej pracy.

Myślenie ponad wszystko 3x7

Lewis ogłasza swoje plany na przyszłość, które szokują Marka. Benton czuje się winny za swój udział w krytycznym stanie noworodka i stara się uratować inne dziecko ze śmiercią mózgową. Carter czuje się winny, gdy operacja przestraszonego pacjenta ma nieszczęśliwe zakończenie, ale znajduje niespodziewane powiązania romantycznej natury. Mark jest wyjątkowo krytyczny w stosunku do Douga, dopóki ten go nie wzywa i obaj mężczyźni powracają do dawnej przyjaźni. Carol stawia w trudnej sytuacji pielęgniarkę z innego oddziału, gdy popełniony zostaje kardynalny błąd, ale dowiaduje się, że twierdzenia pielęgniarki, iż została wrobiona, żeby stracić część swojej emerytury są uzasadnione.

Union Station 3x8

Czas i Kupidyn na nikogo nie czekają. Ślub w poczekalni kontrastuje z niezdolnością Greene’a do wyrażenia Lewis swoich uczuć, chociaż jest to jej ostatni dzień na oddziale ratunkowym. Gdzie indziej, pielęgniarka Lydia sprawia, że jej chłopak gliniarz się z nią żeni, a Doug i uciekinierka Charlie starają się pomóc niemowlęciu, którego matka zniknęła.

Nie zadawaj pytań, nie usłyszysz kłamstw 3x9

Poufne dane medyczne Jeanie przestają być tajne, gdy Greene je sprawdza i potwierdza swoje podejrzenia, że kobieta ma wirusa HIV, co wzbudza gniew Kerry. Keaton mówi Carterowi prawdę na temat ich związku, co Carter w zabawny sposób ukrywa przed Peterem. Doug podaje Markowi pomocną dłoń, gdy ten zmaga się z depresją.

Bezdomni na święta 3x10

Żyjąca na ulicy Charlie przynosi dziecko nadużywającej narkotyki matki do Rossa na leczenie. Jeanie mówi wszystkim o tym, że ma wirusa HIV, podczas gdy Mark i Kerry odkładają swoje różnice na bok, w celu ustalenia racjonalnej polityki odnośnie personelu oddziału ratunkowego z wirusem HIV. Carol obchodzi ukraińskie Boże Narodzenie z rodziną i dwojgiem niespodziewanych gości.

Nocna zmiana 3x11

Noc, która zaczyna się spokojnie, wkrótce się rozkręca. Greene ryzykuje swoją karierę, by ratować czyjeś życie. Benton odkrywa tajemnicę Cartera. Charlie zostaje pobita, a oddział ratunkowy cierpi z powodu szokującej straty jednego ze swoich.

Post Mortem 3x12

Śmierć Ganta odbija się ciężko na Carterze i narasta jego gniew wobec tego, jak Benton traktował stażystę. Carol musi uporać się z doraźnym personelem pielęgniarskim, gdy stała obsada choruje i zostaje posądzona o popełnienie fatalnego błędu na urazówce.

Igraszki losu 3x13

Dobry dzień dla Greene’a (Anthony Edwards) – on i Marquez (Laura Cerón) polubownie zakańczają swój romans, a jego nauczanie przyszłych stażystów zdobywa pochwały. Fatalny dzień dla Hathaway (Julianna Margulies) – zostaje zawieszona w obowiązkach.

Czyj wyrostek wycinamy? 3x14

Carter zaciera ręce, gdy okazuje się, że Benton wymaga operacji wyrostka robaczkowego. Ross boryka się z prośbą nastolatka o odłączenie od aparatury podtrzymującej życie. Greene udowadnia, że jedyne co może być gorsze od romansowania z dwiema kobietami jednocześnie, to zdradzanie ich z trzecią.

Bohaterstwo z przypadku 3x15

Pielęgniarka Carol Hathaway (Julianna Margulies) jest przetrzymywana jako zakładniczka w czasie nieudanego napadu na sklep spożywczy. Przebieg wydarzeń sprawia, że udaje jej się zaprzyjaźnić z jednym z napastników.

Wiara 3x16

Benton dochodzi do siebie po operacji, ale nie może się pozbierać po śmierci Ganta. Greene umieszcza pacjenta z zespołem Downa na liście do transplantacji serca, a Ross musi odłączyć od aparatury osiemnastolatka, który nie chce dalej żyć. Carter zajmuje się kobietą w poważnym stanie, ale wydaje się być jedynym, który to zauważa. Zachęcona przez Rossa, Carol zdaje test na studia medyczne.

Plemiona 3x17

Stosunki rasowe powodują problemy na oddziale ratunkowym, gdy Greene zajmuje się dwoma rannymi nastolatkami, jednym czarnym i drugim białym, zakładając z góry, że to czarny dzieciak jest handlarzem narkotyków. Okazuje się, że biały chłopak to diler, a czarny jest niewinny. Gdy starszy brat czarnego ucznia konfrontuje Greene’a, ten zaczyna kwestionować swoją bezstronność. Carol pomaga młodej kobiecie, która została odurzona Rohipnolem i zgwałcona. Benton dostaje interesującą ofertę od Hicksa. Dowiaduje się również, że Carlę Reece przyjęto do szpitala. Córka Greene’a spędza cały dzień na oddziale ratunkowym, gdy jej mama musi pilnie wyjechać w sprawach rodzinnych na Florydę.

Zakład o życie 3x18

Carter stwarza zagrożenie dla własnej kariery, gdy omija oficjalne kanały, w celu załatwienia operacji dla hazardzisty z wyścigów konnych. Jeanie zastanawia się ponownie nad swoim losem, opiekując się ofiarą AIDS, znienawidzoną przez niemogącego jej wybaczyć męża. Niepewność Carol związana z faktem, iż jest pielęgniarką, a nie lekarką, doprowadza do starcia się z młodszą od niej Maggie. Greene dowiaduje się, że Rachel ma problemy w szkole i musi balansować swoim czasem pomiędzy córką i polepszeniem swoich szans na zdobycie stałego etatu poprzez publikację interesujących przypadków z oddziału ratunkowego.

Wzywamy dr Hathaway 3x19

Po oddziale ratunkowym grasuje genetycznie zmodyfikowana mysz, która uciekła z laboratorium. Hathaway zastanawia się nad dalszymi krokami w swojej karierze po tym, jak bardzo dobrze zdaje testy na studia medyczne.

Dzieła przypadku 3x20

Brat zostaje dawcą nerki dla swojej siostry, ofierze udaru udaje się uratować życie, a były mąż Jeanie zostaje przyjęty do nowych badań nad AIDS. Jednakże przemoc jakiej doświadcza Greene rzuca cień na objawy uzdrawiania i współczucia.

Pomyśl życzenie 3x21

Są urodziny Hathaway, ale ona nie chce o nich słyszeć. Na świat przychodzi również syn Carli i Petera, gdy kobieta zaczyna przedwcześnie rodzić. Skupione na pacjentach podejście Cartera ściera się z fiksacją Anspaugha na punkcie leczenia chirurgicznego pacjentów. Greene powraca na oddział ratunkowy, ale przystosowanie okazuje się trudne.

Krzyż na drogę 3x22

Ross coraz bardziej ciągnie w stronę Hathaway, Charlie pojawia się ponownie na oddziale ratunkowym, Greene nie chce przyznać, że potrzebuje pomocy, a Carter i Anspaugh wciąż drą koty. Tymczasem Bouletowie znajdują siłę w swoim odnowionym związku, a Benton czerpie moc dzięki swojemu maleńkiemu, nowo narodzonemu synkowi.

Zasadzka 4x1

Na oddziale ratunkowym pojawia się ekipa filmowa telewizji PBS, chcąc nakręcić materiał dokumentalny. Nowa pani chirurg z Wielkiej Brytanii, Elizabeth Corday, posługuje się nieznaną terminologią medyczną. Morgenstern dostaje ataku serca.

Coś nowego 4x2

Wciąż cierpiąc emocjonalnie z powodu pobicia, Greene popełnia błędy w diagnozowaniu swoich przypadków. Benton i Carla w końcu nadają imię swojemu synkowi, który dochodzi do siebie po przedwczesnym porodzie. Hathaway i Ross kontynuują swój sekretny romans. Carter musi poradzić sobie z utratą pozycji z powodu przeniesienia się z chirurgii na oddział ratunkowy.

Bratobójczy ogień 4x3

Były mąż Jeanie, Al, zostaje zmuszony do ujawnienia, że jest seropozytywny po wypadku w miejscu pracy. Weaver musi dokonać cięć budżetowych po tym, jak zostaje tymczasowo mianowana zastępcą Morgensterna. Carter jest zazdrosny o relacje Maggie Doyle z Del Amico. Syn Bentona zostaje obrzezany wbrew woli jego taty. Greene zaczyna ponownie umawiać się na randki, ale nadal utrzymują się pozostałości po urazie psychicznym. Greene zatrudnia atrakcyjną recepcjonistkę, która nie ma żadnego doświadczenia. Jerry zmuszony zostaje do dłuższej przerwy w pracy po tym, jak przez przypadek oddaje strzał z broni palnej w recepcji oddziału ratunkowego.

Złamana gałąź 4x4

Urazy po pobiciu u Greene’a zagrażają jego prawu do widywania się z córką. Carter i Del Amico pracują z nowymi studentami medycyny. Zarówno Jeanie, jak i Al, mają problemy zawodowe z powodu zarażenia wirusem HIV. Weaver mówi Rossowi, żeby podjął badania naukowe, o ile chce zachować swoją posadę na oddziale ratunkowym. Tarcia pomiędzy Rossem i Del Amico o mało nie doprowadzają do błędnego leczenia dziecka. Współczucie Carol nie godzi się z bezdusznością Greene’a w kwestii jego pełnego uprzedzeń leczenia uzależnionej od narkotyków ciężarnej kobiety. Personel łączy siły, w celu ratowania ofiar wypadku autobusu, a Carter i Benton doprowadzają do kłótni z powodu zmiany specjalizacji przez Cartera.

Dobry dotyk, zły dotyk 4x5

Hathaway wpada na pomysł stworzenia przychodni pediatrycznej przy oddziale ratunkowym i zaczyna szukać funduszy. Trudny przypadek związany z młodym sportowcem wnosi nowe zrozumienie pomiędzy Rossem i Del Amico. Problemy Greene’a z gniewem nasilają się, gdy ten zostaje oskarżony o popełnienie błędu w sztuce lekarskiej. Carterowi udaje się postawić trudną diagnozę, co utwierdza go w decyzji przeniesienia się z chirurgii na oddział ratunkowy. Benton ma problem z żonglowaniem pracą i rodzicielstwem. Jeanie jest świadkiem tego, jak jej były mąż i jego były najlepszy przyjaciel wdają się w gwałtowną bijatykę. Benton poznaje sponsora dr Corday, dr Roberta „Rakietę” Romano.

Punkt zerowy 4x6

Rywalizacja Bentona z Corday popycha go do przyłączenia się do zespołu Romano. Greene zwierza się Cynthii, nowej recepcjonistce, po tym, jak jego życie stacza się w dół. Po negocjacjach z Synergixem, firmą, która pomaga szpitalom w obniżaniu kosztów, Weaver wyrzuca Jeanie z pracy z powodów finansowych. Hathaway spotyka się z bogatą babką Cartera, Millicent „Gammą” Carter, w kwestii zdobycia funduszy na jej przychodnię. Carter ukrywa swoje zamożne pochodzenie, aby zbliżyć się do Del Amico, ale odnosi odwrotny skutek. Ross dowiaduje się o śmierci swojego ojca.

Ojcowie i synowie 4x7

Greene (Anthony Edwards) i Ross (George Clooney) wyjeżdżają do Kalifornii, w celu uporządkowania spraw majątkowych zmarłego ojca Rossa. Po drodze odwiedzają dom rodziców Greene’a oraz przyjmują niespodziewanego gościa.

Jarmark osobliwości 4x8

Maggie Doyle pomaga Jeanie w odzyskaniu swojej pracy. Romano, Benton i Corday przeprowadzają unikalną operację na chłopcu, którego organy ułożone są odwrotnie. Przychodnia Hathaway musi zostać otwarta wcześniej, ponieważ Cynthia zbyt szybko rozesłała reklamy. Jeden z byłych, niekompetentnych uczniów Cartera powraca, by ponownie odbyć staż i kończy jako pacjent. Greene spotyka adwokata, który może zakończyć jego problemy prawne w zamian za możliwość spędzenia całego dnia na oddziale ratunkowym.

Utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości 4x9

Synergix rozpoczyna swoje działania w County General. Broniąc pacjenta, który prawdopodobnie jest molestowany, Carter zostaje aresztowany za odmowę współpracy z gliniarzem. Weaver zgadza się przywrócić Jeanie do pracy. Cynthia robi złe wrażenie na byłej żonie Greene’a w związku z Rachel. Prawnik Greene’a przechadza się po oddziale ratunkowym i sam ratuje komuś życie. Corday operuje, starając się uratować nogę młodej kobiecie – Alison Beaumont, ale pacjentka zapada w śpiączkę, co sprawia, że Corday zaczyna kwestionować własne ambicje.

Czy widzisz to samo co ja? 4x10

W Wigilię świąt Bożego Narodzenia, Benton i Del Amico zyskują dziwacznych wyznawców po tym, jak rzekomo Benton swoim dotykiem sprawia, że ślepiec odzyskuje wzrok. Greene zajmuje się ofiarą gwałtu w podeszłym wieku. Corday nadal stara się ustalić przyczynę śpiączki Alison, a pomaga jej Romano. Greene dowiaduje się, że Cynthia ma własne dziecko i w końcu żegna się ze swoją traumą. Weaver zaprzyjaźnia się z przedstawicielem Synergixu, dr Ellisem Westem. Gamma Carter odwiedza przychodnię u boku Hathaway i Jeanie oraz przekazuje dodatkowe fundusze. Carter odkrywa, że jego kuzyn Chase ma problem z nadużywaniem heroiny. Ross i Hathaway ujawniają swój romans pracownikom oddziału ratunkowego.

Pomyśl o czymś ciepłym 4x11

W wyjątkowo zimną noc, oddział ratunkowy zarzucony zostaje marznącymi bezdomnymi. Weaver mocno naciska, aby Synergix przejął zarządzanie oddziałem ratunkowym. Jeanie pracuje z synem Anspaugha, Scottem, który obawia się, że ma nawrót raka. Corday naraża się na gniew Romano, wciąż pracując z Alison, która teraz ma problem z głosem. Benton i Carter robią prezentację dla studentów medycyny. Ross i Hathaway rozważają małżeństwo, ale mama Carol nie jest zadowolona, że jej córka ponownie spotyka się z Dougiem.

W ostrym świetle 4x12

Weaver kwestionuje praktyki zarządzania Synergixu, ponieważ cięcia budżetowe Ellisa doprowadzają do zamykania centrów urazowych. Podczas objazdu z ratownikami medycznymi, Hathaway znajduje kolejną ofiarę gwałtu w podeszłym wieku, co wywołuje alarm o grasującym seryjnym gwałcicielu. Pomiędzy Bentonem, Corday i Romano wzrasta napięcie. Jeanie poprawia nastrój Scotta, gdy ten staje w obliczu kolejnej walki z rakiem. Carter i Del Amico pracują razem, by odzwyczaić Chase’a od heroiny. Hathaway i wrażliwy ratownik dzielą się swoimi doświadczeniami odnośnie samobójstwa (matka ratownika się powiesiła), co prowadzi do pocałunku. Hathaway wyznaje to Rossowi, który gniewnie wychodzi.

Wybór Cartera 4x13

Seryjny gwałciciel zostaje w końcu złapany i wymaga leczenia. Niedorozwinięta umysłowo kobieta rodzi dziecko. Syn Bentona może zostać umieszczony w żłobku, a Corday pomaga Bentonowi w pogodzeniu się z tym faktem. Ross i Hathaway oraz Greene i Cynthia mają problemy w swoich związkach. Działania Cartera, w związku z leczeniem seryjnego gwałciciela, powodują napięcie między nim i Del Amico.

Lekarz rodzinny 4x14

Greene powraca do San Diego, aby pomóc, gdy jego matka ulega wypadkowi, co skłania Cynthię do podążenia w jego ślady. Gdy jego ojciec okazuje się również chory, Greene pomaga na oddziale ratunkowym szpitala wojskowego po katastrofie helikoptera. Greene i Cynthia zmuszeni zostają do przemyślenia swojego gasnącego związku, podczas gdy Greene i jego ojciec zbliżają się do siebie.

Eksodus 4x15

Podczas nieobecności Greene’a, Carter musi przejąć kontrolę, gdy pobliski wyciek chemiczny powoduje chaos na oddziale ratunkowym i odseparowuje Weaver od miejsca pracy. Ross i Hathaway podejmują ryzyko, by uratować chorą dziewczynkę. Corday ryzykuje swoim własnym życiem, by ocalić mężczyznę uwięzionego w zawalonym magazynie.

Opiekun mojego brata 4x16

Weaver oskarża Rossa o zaprezentowanie wadliwych wyników badań. Greene szuka Cynthii. Carter zwraca się o radę do swoich dziadków w kwestii uzależnienia Chase’a od narkotyków, ale pojawia się zbyt późno, gdy ten przedawkowuje. Corday dostaje swoją pierwszą ocenę pracy od Romano i zbliża się do Bentona. Scott i Jeanie nadal się przyjaźnią.

Cholerny bałagan 4x17

Benton, Corday i Reese biorą udział w wypadku samochodowym. Rak Scotta się pogarsza, więc Jeanie znów się nim opiekuje. Powraca Morgenstern, ale po swoim ataku serca ma kłopoty z pracą. W wyniku przedawkowania, Chase ma poważne uszkodzenia w mózgu, a Carter się nim opiekuje. Hathaway zajmuje się obrońcami praw zwierząt po nieudanym proteście. Benton zaskakuje Corday przychodząc do jej mieszkania.

Przeczucie 4x18

Benton i Morgenstern ścierają się po sknoconej operacji. Scott, z pomocą Jeanie, dokonuje wyboru w kwestii leczenia jego raka. Carter pomaga Del Amico, gdy okazuje się, że może być potencjalnym dawcą szpiku kostnego dla pacjenta. Ross chroni chore dziecko. Greene organizuje będący na granicy rozpadu, ale zabawny doroczny bankiet dla pracowników oddziału ratunkowego. Gamma Carter może obciąć dofinansowanie dla przychodni Hathaway, zmuszając Cartera do podjęcia trudnej decyzji.

Odcienie szarości 4x19

Rosnąca bliskość Bentona i Corday przyczynia się do problemów w karierze Bentona. Do szpitala powraca Alison Beaumont po tym, jak doznaje urazów w pożarze. Carter musi poradzić sobie z życiem bez finansowego wsparcia swojej rodziny. Jeanie pomaga Anspaughowi w przeżyciu trudnego dnia. Benton zostaje zmuszony do wzięcia na siebie winy za sknoconą operację dopóki Morgenstern nie dokonuje szokującego odkrycia. Ross doradza rodzinie w kwestii leczenia ich rannej, ciężarnej córki oraz wystrzegania się przez nich jej chłopaka.

Zaszłe żale i obawa o przyszłość 4x20

Romano składa ofertę, którą Corday odrzuca. Reese Benton zostaje ochrzczony. Ross i Hathaway muszą dokonać trudnych wyborów etycznych w związku z niemowlęciem uzależnionym od metadonu. Carter i Del Amico leczą mężczyznę, który nie jest w stanie mówić wyraźnie. Hathaway zajmuje się człowiekiem, umierającym z powodu chemicznych poparzeń i podejmuje decyzję odnośnie siebie i Rossa.

Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie 4x21

Były chłopak Del Amico przeprowadza badania w szpitalu. Kaznodzieja telewizyjny wykorzystuje oddział ratunkowy do zbiórki pieniędzy. Ross i Hathaway ryzykują swoją pracą, aby przeprowadzić nieortodoksyjne leczenie uzależnionego od metadonu niemowlęcia. Jeanie zwraca się do Weaver o pomoc w problemach osobistych.

Pustka w sercu 4x22

W miarę jak Josh, uzależnione od metadonu niemowlę, dochodzi do siebie po ultra szybkim detoksie, cierpią na tym osobiste i zawodowe relacje Rossa. Hathaway ma podejrzenia odnośnie pacjenta, który usiłował popełnić samobójstwo. Problemy Corday z Romano robią się poważne. Zazdrość Cartera o Del Amico i jej byłego chłopaka sięga punktu zwrotnego. Coś jest nie tak z synem Bentona.

Pierwszy dzień Lucy Knight 5x1

Nowa studentka medycyny, Lucy Knight, przybywa na oddział ratunkowy i przeżywa trudny pierwszy dyżur. Ross i Weaver spierają się w kwestii warunków kurateli Rossa, po zastosowanym przez niego nieautoryzowanym detoksie.

Ułamek sekundy 5x2

Lucy ma problemy z wykonywaniem swojej pracy, ale Carter ma wrażenie, że idzie jej całkiem dobrze. Benton idzie do lekarza, w celu określenia rozmiarów utraty słuchu u Reese’a. Z powodu przeprowadzeniu eksperymentalnego leczenia chirurgicznego, Corday od nowa rozpoczyna staż pomimo nacisków ze strony ojca i Romano. Greene pomaga w leczeniu swojej córki, gdy ta ulega kontuzji podczas meczu piłki nożnej. Weaver usiłuje jeszcze bardziej zawstydzić Rossa za jego przeszłe działania.

Przecież konie się leczy, prawda? 5x3

Benton wykonuje niebezpieczną operację na człowieku przywiązanym do bomby. Ross otrzymuje dobre wieści, których Weaver nie ogarnia. Greene, ulegając naleganiom córki, usiłuje pomóc cierpiącemu koniowi. Jeanie wraca ze swoich wakacji.

Zniknięcie 5x4

Carter dowiaduje się, że Lucy nie wie, jak założyć kroplówkę. Weaver stara się o posadę szefa oddziału ratunkowego. Benton utrzymuje chorobę swojego syna w sekrecie. Jeanie interweniuje, gdy odkrywa, że kandydat do przeszczepu wątroby znowu pije. Później prosi Rossa o możliwość pracy przy jego pediatrycznym projekcie, prowadzonym na oddziale ratunkowym. Corday ląduje jako stażystka lizusowatego dr Dale’a Edsona.

Maskarada 5x5

Na oddziale ratunkowym obchodzone jest święto Halloween. Lucy i pozostali studenci medycyny urządzają imprezę, która prowadzi do katastrofy, co psuje jej relację z Carterem. Z Nowego Jorku przyjeżdża robiący wrażenie kandydat na szefa oddziału ratunkowego, co wkurza Weaver. Greene popełnia potencjalnie szkodliwy błąd, gdy nie rozpoznaje ciąży u bezdomnej schizofreniczki. Benton pokazuje Corday uroki tradycyjnego Halloween.

Tkwimy w tym razem 5x6

Zarząd szpitala postanawia rozszerzyć swoje poszukiwania nowego szefa oddziału ratunkowego, pozostawiając Weaver w oczekiwaniu na decyzję. Benton odwiedza głuchoniemą lekarkę, która zapewnia go, że nie ma nic złego w posiadaniu głuchego dziecka. Greene ratuje życie gejowskiej prostytutce i doradza mu w przywróceniu swojego życia na właściwe tory. Z powodu imprezy Lucy, Carter traci posadę rezydenta doradcy, a następnie kłóci się z nią, gdy usiłuje nagiąć zasady odnośnie ubezpieczenia pacjenta.

Otumanieni i skołowani 5x7

Carter i Weaver stają się niespodziewanymi współlokatorami. Lucy ma problemy z Carterem, a Greene przerywa ich pyskówkę. Corday pracuje na długich dyżurach, co prowadzi do wyczerpania i popełnienia poważnego błędu medycznego, powodując rozłam w stosunkach z Anspaughem i problemy dla Bentona. Greene przeżywa nieprzyjemny nawrót przeżytych doznań, gdy koledzy ratownicy robią mu kawał. Jeanie i Ross leczą małego chłopca, którego matka, jak widać, polega na jego 6-letniej siostrze w podejmowaniu wszystkich decyzji. Weaver na nowo odkrywa radość z praktykowania medycyny po tym, jak po raz kolejny zostaje pominięta w wyborze na stanowisko szefa oddziału ratunkowego, które zamiast tego obejmuje dr Amanda Lee.

Dobra walka 5x8

Na oddziale ratunkowym trwa wyścig z czasem, by uratować życie małej dziewczynki. Podczas gdy Benton i zespół chirurgiczny robią wszystko, co w ich mocy, by uratować jej życie, Carter i Lucy przeczesują Chicago, w celu odnalezienia ojca dziewczynki, który jako jedyny posiada odpowiednią grupę krwi.

Powodzenia, Ruth Johnson 5x9

Corday czeka konferencja odnośnie śmiertelności i zapadalności po tym, jak popełnia kardynalny błąd i podaje niewłaściwą dawkę leku pacjentowi. Ona sama wierzy, że powodem błędu jest polityka szpitala, który zmusza stażystów do pracy przez 36 godzin bez przerwy. Zostaje oczyszczona z zarzutów i postanawia później po przyjacielsku zakończyć swoją znajomość z Bentonem. Carter jest przewodnikiem Ruth Johnson po oddziale ratunkowym – miejscu, w którym kobieta urodziła się dokładnie sto lat temu.

Cudotwórca 5x10

Na oddziale ratunkowym jest dzień Bożego Narodzenia. Zostaje przywieziony 18-letni chłopak ze śmiercią mózgową, a Carter musi przekonać jego rodziców, by pozwolili oddać jego organy do przeszczepu, ponieważ 16-letniej dziewczynie potrzebna jest wątroba. Benton ryzykuje swoją karierę powstrzymując Romano przed operowaniem pod wpływem alkoholu. Ross i Hathaway prowadzą religijną dysputę odnośnie tego, jak potraktować 13-latkę w ciąży. Corday oczarowana jest muzykiem, którego czeka operacja z powodu raka jąder. Dr Lee flirtuje z Greenem, ale wydaje się, że z nią nie wszystko jest w porządku.

Nikt nie lubi Amandy Lee 5x11

Gdy Greene zaczyna się interesować przeszłością dr Lee, odkrywa szereg wzbudzających niepokój rzeczy, co Lee potwierdza, gdy zamyka go w pomieszczeniu z pacjentem. Stary przyjaciel Greene’a rekomenduje go do misji NASA. Syn Bentona ma problemy w żłobku. Ross i Hathaway pomagają Joi, wyczerpanej matce małego chłopca o imieniu Ricky, który cierpi na śmiertelną chorobę. Carter jest zazdrosny, gdy Lucy idzie na randkę z Dalem.

Podwójna niewiadoma 5x12

Lucy rozpoczyna staż na chirurgii pod okiem Bentona i Corday. Po skargach Doyle, Weaver przesłuchuje Corday, pytając czy Romano kiedykolwiek napastował ją seksualnie. Romano proponuje przywrócenie etatu Corday i prosi ją o asystowanie mu przy operacji. Ross stwarza zagrożenie dla badań nowego leku przeciwbólowego, ukradkiem podając lekarstwo synowi Joi, Ricky’emu. Greene i Weaver postanawiają nie mówić o tym Anspaughowi, z powodu naruszenia protokołu badań z funduszy federalnych.

Wybieram Joi 5x13

Hathaway i Ross wspierają Joi, w miarę jak stan Ricky’ego się pogarsza. Benton bierze udział w zajęciach z języka migowego dla rodziców i dzieci. Romano szantażuje Corday, chcąc żeby przestała wspierać pozew Doyle o molestowanie seksualne, ale w odwecie Weaver zmusza Romano do zmiany swojej obraźliwej i nieścisłej oceny pracy Doyle. Personel oddziału ratunkowego łączy siły, aby pomóc rannej kobiecie, która w trakcie swojego leczenia musi znaleźć tymczasowe schronienie dla wielu psów. Greene leczy szpitalnego woźnego, Mobalage, którego blizny wskazują, że był w przeszłości torturowany. Carter odkrywa coś dziwnego, pracując z jednym ze swoich studentów medycyny.

Burza, cz. 1 5x14

Syn Joi umiera, a rola Rossa w jego śmierci zostaje ujawniona po tym, jak pojawia się ojciec chłopca i zaczyna domagać się informacji. Klinika Hathaway zostaje czasowo zamknięta. Tuszowanie przez Greene’a i Weaver wcześniejszych działań Rossa, mających na celu pomoc Joi, wychodzi na jaw. Weaver zawiesza Rossa w pracy, a Hathaway karze go za samolubne zachowanie. Oddział ratunkowy odpowiada na wezwanie do wypadku autobusu szkolnego. W drodze na miejsce, Jeanie i Ross rozbijają się na oblodzonej drodze.

Burza, cz. 2 5x15

Oddział ratunkowy zapełnia się ofiarami wypadku szkolnego autobusu. Jeanie nie odnosi poważnych ran, ale otrzymuje inne, złe informacje medyczne. Żona Mobalagego ma wątpliwości odnośnie operacji męża i dzieli się przerażającym sekretem z Hathaway. Carter i Lucy postanawiają nie wchodzić w związek pomimo wcześniejszego pocałunku. Żona Mobalagego zostaje brutalnie podźgana nożem. Ross podejmuje decyzję odnośnie swojego statusu w szpitalu County General.

Gdzie diabeł mówi dobranoc 5x16

W ramach swojego urlopu, Benton wyjeżdża do pracy w przychodni w stanie Mississippi, chcąc dodatkowo zarobić na terapię syna i staje się miejscowym bohaterem, gdy używa swojej wiedzy medycznej, by pomóc wielu mieszkańcom.

Kije i kamienie 5x17

Carter musi poradzić sobie z dramatem w budynku mieszkalnym podczas objazdu z ratownikami, który ma później śmiertelne konsekwencje. Lucy zostaje zmuszona przez rodzinę pacjentki do ukrywania przed nią faktu, iż jest chora na raka. Hathaway odkrywa, że jest w ciąży. Weaver zastanawia się nad własnymi problemami rodzinnymi, gdy kontuzjowany zapaśnik pojawia się na oddziale ratunkowym. Greene nadal pomaga Mobalagemu, który może zostać deportowany, o ile nie poinformuje służb imigracyjnych o torturach, które przeżył w Nigerii.

Punkt wyjścia 5x18

Greene używa swoich doświadczeń z napaści, aby pomóc Mobalagemu w poradzeniu sobie z własnymi zmaganiami. Zainteresowany objęciem stanowiska szefa rezydentów, Carter przez jeden dzień zarządza oddziałem ratunkowym, gdzie ma do czynienia z przypadkiem wielokrotnie połamanych kości u niemowlęcia, podczas gdy Lucy rozpoczyna praktyki na psychiatrii. Weaver być może odnajduje swoją biologiczną matkę i ignoruje testament życia, żeby się upewnić, że to ona. Benton i Corday ścierają się o etat chirurgiczny.

Święto wiosny 5x19

Carter zostaje mentorem utalentowanego nastolatka z niebezpiecznej dzielnicy. Romano jest wściekły z powodu zainteresowania Bentona etatem na urazówce oddziału ratunkowego. Lucy nadal ma bardzo dobre wyniki podczas praktyk na psychiatrii, lecząc studenta prawa z morderczymi skłonnościami oraz młodego chłopca, któremu podaje się zbyt dużo leków. Jeanie nadal boryka się z żółtaczką typu C, ale odzyskuje zapał dzięki dobrotliwemu pastorowi. Hathaway martwi się o swoją ciążę po tym, jak pewien dzieciak kopie ją w brzuch, co może zaszkodzić dziecku. Greene i Corday usiłują dotrzeć na konferencję lekarzy urazowych, ale wciąż się gubią, mając przy tym mnóstwo zabawy w swoim towarzystwie.

Awaria zasilania 5x20

Romano obserwuje oddział ratunkowy i zachodzi personelowi za skórę. Lucy dowiaduje się, że odleżyny u starszego pacjenta oznaczają coś więcej. Carter zrywa ze swoją dziewczyną. W szpitalu dochodzi do awarii prądu, a lekarze muszą utrzymać przy życiu pacjentów w stanie ciężkim. Corday prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia pacjentki w stanie śpiączki.

Strony odpowiedzialne 5x21

Oddział ratunkowy musi poradzić sobie ze striptizerką i jej przesadzonym zespołem ochroniarzy. Lucy wyjawia Carterowi, że wciąż przyjmuje Ritalin. Hathaway zaczyna ujawniać swoją ciążę najbliższym, wysyła również faks do Rossa. Anspaugh postanawia przyznać etat chirurga urazowego Bentonowi, który musi po tym stawić czoło gniewowi ze strony Romano i Corday. Na oddział trafiają nastoletnie ofiary wypadku samochodowego, którego powodem mogło być nadużycie alkoholu.

Bliższe poznanie 5x22

Reszta personelu dowiaduje się, że Hathaway jest w ciąży z bliźniętami. Benton rozpoczyna walkę o opiekę nad swoim synem, gdy Carla wyjawia, że poślubiła swojego chłopaka Rogera i wyprowadza się do Niemiec. Weaver ratuje opuszczonego malucha, który został nafaszerowany narkotykami. Protegowany Cartera zostaje napadnięty i pobity. Greene i Corday się całują.