Wejście smoka 1973

Enter the Dragon
Film

Bruce Lee stara się położyć kres działalności Hana handlującego narkotykami i dziewczętami. Szukając sprawców śmierci swojej siostry, udaje się na wyspę, której właściciel pod przykrywką prowadzenia szkoły walk kung-fu szmugluje opium i czerpie zyski z prostytucji.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Bruce Lee
jako Lee
John Saxon
jako Roper
Jim Kelly
jako Williams
Ahna Capri
jako Tania
Kien Shih
jako Han
Robert Wall
jako Oharra
Angela Mao
jako Su Lin
Betty Chung
jako Mei Ling
Geoffrey Weeks
jako Braithwaite
Bolo Yeung
jako Bolo
Peter Archer
jako Parsons
Li Jen Ho
jako Stary człowiek

Bruce Lee stara się położyć kres działalności Hana handlującego narkotykami i dziewczętami. Szukając sprawców śmierci swojej siostry, udaje się na wyspę, której właściciel pod przykrywką prowadzenia szkoły walk kung-fu szmugluje opium i czerpie zyski z prostytucji. Anonimowy

Gatunek
Sztuki walki, Kryminał
Słowa kluczowe
krew, helikopter, zemsta, więzienie zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1982-06-22 (kino), 1973-07-26 (świat), 2003-01-24 (dvd)
Dystrybutor
Centrala Rozpowszechniania Filmów
Wytwórnia
Warner Bros. Pictures
Sequoia Productions
Golden Harvest Company zobacz więcej
Kraj produkcji
Hongkong, USA
Inne tytuły
Long zheng hu dou (Hongkong)
The Deadly Three (USA) (tytuł roboczy)
Operation Dragon (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 min / USA: 110 minut
Budżet
850 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 15
ZIOM68 10

Klasyka filmowa z lat 1970/80; pamiętam jak w kinie stałem w kolejce za biletami na ten film a potem martwiłem się czy mnie wpuszczą na ten seans, bo miałem jakieś 12-14 lat. Ależ nabuzowany wychodziłem z tego kina pełen emocji i planów, że będę ćwiczył. Prawie 50 lat jest od premiery tego filmu a oglądałem go z pełnym entuzjazmem i zachwytem pod względem walk – totalna rozkosz aktorstwa efektów tych walk. Super kino jak najbardziej polecam.

dawidek98 ZIOM68 9

@ZIOM68 Przez cały film człowiek ma orgazm.

BuziakL 10

Moje dzieciństwo w pełnej krasie:) Poza tym mądre dialogi, polecam też inne filmy z B. Lee!

bodek75 8

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem …. jak Bruce Lee po załatwieniu swego rywala :) Film debesciarski. – Klasyka kina walki ? To nic nowego nie wymyśliłem…

Bruce Lee. eehh , jakie on robił wrażenie!
Ten film widziałem po raz pierwszy w kinie zwanym DKM (dla nie wtajemniczonych Dom Kultury Milicjanta Łódź ul Nawrot). Po obejrzeniu byłem tak nabuzowany , że koledze dałem z wyskoku ciosa a’la Chuck Norris.
Końcowa scena z lustrami. KLASYKA !
Takich filmów się po prostu nie zapomina. Bruce Lee w tym filmie był wielki !!!

Maciek_Przybyszewski 8

Kiedy byłem małym chłopcem hej…. – Kiedy "Wejście Smoka" pojawiło się na polskich ekranach wszyscy mówili o tym filmie. Film był dozwolony od lat 18, a ja mając coś koło 12 lat chciałem go obejrzeć, ale nie miałem co nawet o tym marzyć. Były to czasy, gdy sprawdzano legitymacje i po prostu nie wpuszczano na film, no chyba, że się miało "chody" lub było z osobą dorosłą, lub też wychodziło się z propozycją korupcyjną ;). Ja skorzystałem z drugiej opcji, czyli z osoby dorosłej. Poszedłem z ojcem. Pamiętam jak dziś, że bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie finałowa scena w sali lustrzanej. Powiem szczerze, że miałem po niej koszmary. W końcu to był film od 18 lat :)

Truizmem będzie stwierdzenie, że klasyka gatunku, film kultowy itp. Oglądalam go parę razy. Pierwszy raz… dawno temu:)! i… zrobił wtedy duze wrażenie! Później już trochę mniejsze:)!
Faktem jest, że dzięki Bruce’owi Lee gatunek ten zaistniał i zdobył wielka popularność, tak samo jak mistrz walk wschodnich. Późniejsze produkcje to, moim zdaniem, lepsze lub gorsze repliki:)!

yang_sze 9

'’Wejście Smoka'’ – Jeden z najlepszych filmów tego gatunku,który zapoczątkował modę na sztuki walki na całym świecie.Otoczony legendą ze względu na przedwczesną śmierć Bruce’a Lee,który nie doczekał premiery tego obrazu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
340 pkt.
2
jacks
251 pkt.
3
Jankes
83 pkt.
4
piotrek681
51 pkt.
5
adax
43 pkt.
6
kubor
16 pkt.
7
fredaser
16 pkt.
8
Anonimowy
14 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…