Wejście smoka 1973

Enter the Dragon

Bruce Lee stara się położyć kres działalności Hana handlującego narkotykami i dziewczętami. Szukając sprawców śmierci swojej siostry, udaje się na wyspę, której właściciel pod przykrywką prowadzenia szkoły walk kung-fu szmugluje opium i czerpie zyski z prostytucji.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Bruce Lee
jako Lee
John Saxon
jako Roper
Jim Kelly
jako Williams
Ahna Capri
jako Tania
Kien Shih
jako Han
Robert Wall
jako Oharra
Angela Mao
jako Su Lin
Betty Chung
jako Mei Ling
Geoffrey Weeks
jako Braithwaite
Bolo Yeung
jako Bolo
Peter Archer
jako Parsons
Li Jen Ho
jako Stary człowiek

Bruce Lee stara się położyć kres działalności Hana handlującego narkotykami i dziewczętami. Szukając sprawców śmierci swojej siostry, udaje się na wyspę, której właściciel pod przykrywką prowadzenia szkoły walk kung-fu szmugluje opium i czerpie zyski z prostytucji. Anonimowy

Gatunek
Akcja, Thriller, Sztuki walki, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
krew, helikopter, zemsta, więzienie zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1982-06-22 (kino), 1973-07-26 (świat), 2003-01-24 (dvd)
Wytwórnia
Warner Bros. Pictures
Sequoia Productions
Golden Harvest Company zobacz więcej
Kraj produkcji
Hongkong, USA
Inne tytuły
Long zheng hu dou (Hongkong)
The Deadly Three (USA) (tytuł roboczy)
Operation Dragon (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 min / USA: 110 minut
Budżet
850 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 11
BuziakL 10

Moje dzieciństwo w pełnej krasie:) Poza tym mądre dialogi, polecam też inne filmy z B. Lee!

Czejen71 10

Super – Wychowałem się na tym filmie i jest dla mnie rewelacyjny. Świetne, nieprzerysowane postacie i szybka akcja oraz naturalnie świetne sceny walki.

bodek75 8

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem …. jak Bruce Lee po załatwieniu swego rywala :) Film debesciarski. – Klasyka kina walki ? To nic nowego nie wymyśliłem…

Bruce Lee. eehh , jakie on robił wrażenie!
Ten film widziałem po raz pierwszy w kinie zwanym DKM (dla nie wtajemniczonych Dom Kultury Milicjanta Łódź ul Nawrot). Po obejrzeniu byłem tak nabuzowany , że koledze dałem z wyskoku ciosa a’la Chuck Norris.
Końcowa scena z lustrami. KLASYKA !
Takich filmów się po prostu nie zapomina. Bruce Lee w tym filmie był wielki !!!

Maciek_Przybyszewski 8

Kiedy byłem małym chłopcem hej…. – Kiedy "Wejście Smoka" pojawiło się na polskich ekranach wszyscy mówili o tym filmie. Film był dozwolony od lat 18, a ja mając coś koło 12 lat chciałem go obejrzeć, ale nie miałem co nawet o tym marzyć. Były to czasy, gdy sprawdzano legitymacje i po prostu nie wpuszczano na film, no chyba, że się miało "chody" lub było z osobą dorosłą, lub też wychodziło się z propozycją korupcyjną ;). Ja skorzystałem z drugiej opcji, czyli z osoby dorosłej. Poszedłem z ojcem. Pamiętam jak dziś, że bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie finałowa scena w sali lustrzanej. Powiem szczerze, że miałem po niej koszmary. W końcu to był film od 18 lat :)

Truizmem będzie stwierdzenie, że klasyka gatunku, film kultowy itp. Oglądalam go parę razy. Pierwszy raz… dawno temu:)! i… zrobił wtedy duze wrażenie! Później już trochę mniejsze:)!
Faktem jest, że dzięki Bruce’owi Lee gatunek ten zaistniał i zdobył wielka popularność, tak samo jak mistrz walk wschodnich. Późniejsze produkcje to, moim zdaniem, lepsze lub gorsze repliki:)!

Anonimowy

Klasyka, perfekcjonizm… jednym słowem 10/10 – Bruce Lee po młodzieńczym okresie kariery wyjechał z Hongkongu do Stanów. I szybko znalazł swoje miejsce w Hollywood – początkowo jako trener i konsultant na planie, potem aktor. W tym samym czasie Zachód odkrył filmy karate powstające masowo w Hongkongu. Pomysł Roberta Clouse’a polegał na wpisaniu dalekowschodniego pojedynku w fabularne schematy Hollywood. Do "Wejścia Smoka" wybrano model filmu przygodowego rozgrywającego się w scenerii egzotycznej, charakterystyczny dla "kolonialnej" kinematografii brytyjskiej lat 30 i 40. Pomysł chwycił – film okazał się światowym przebojem. W Polsce lat 70. Legenda Lee (który zmarł w roku premiery "Wejście Smoka") oficjalnie nie była znana. Mimo to kiedy po raz pierwszy pokazano film – w ramach przeglądu Kinematograf Narodu w 1978 roku – pod naporem tłumu w warszawskim Iluzjonie popękały szyby.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Czejen71
282 punkty
Jankes
83 punkty
piotrek681
51 punktów
adax
43 punkty
kubor
16 punktów
fredaser
16 punktów
tadeusz70
14 punktów
jacks
7 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…