Piła mechaniczna 3D 2013

Texas Chainsaw 3D
Film

Dwadzieścia lat temu w miasteczku Newt w Teksasie doszło do potwornej masakry. Patologiczna rodzina Sawyerów zwabiała turystów, a następnie mordowała ich z niespotykaną brutalnością. Najokrutniejszym z nich był niejaki "Leatherface", wyposażony w piłę mechaniczną i noszący na głowie maskę zrobioną z ludzkiej skóry.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Alexandra Daddario
jako Heather Miller
Dan Yeager
jako Leatherface
Trey Songz
jako Ryan
Scott Eastwood
jako Carl Hartman
Tania Raymonde
jako Nikki
Shaun Sipos
jako Darryl
James MacDonald
jako Oficer Marvin
Thom Barry
jako Szeryf Hooper
Paul Rae
jako Burt Hartman
Richard Riehle
jako Farnsworth
Bill Moseley
jako Drayton Sawyer

Dwadzieścia lat temu w miasteczku Newt w Teksasie doszło do potwornej masakry. Patologiczna rodzina Sawyerów zwabiała turystów, a następnie mordowała ich z niespotykaną brutalnością. Najokrutniejszym z nich był niejaki "Leatherface", wyposażony w piłę mechaniczną i noszący na głowie maskę zrobioną z ludzkiej skóry. Sawyerowie zostali zlinczowani i zabici przez okolicznych mieszkańców. Przy życiu ostało się jednak jedno dziecko z pokręconej rodziny - dziewczynka o imieniu Heather, która została potajemnie przygarnięta przez Gavina i Arlene, okolicznych mieszkańców. W wieku 20 lat dziewczyna dowiaduje się, że została adoptowana, a prawdziwa rodzina zostawiła jej spadek. Heather, wspólnie ze swoim chłopakiem i trójką przyjaciół wyrusza do Newt. Kiedy docierają na miejsce, do ogromnego, starego domu po babci, współtowarzysze dziewczyny udają się do okolicznego sklepu. Ona sama postanawia zwiedzić odziedziczone włości. Jeszcze nie wie, że otwierając jedne z drzwi wypuszcza przerażającego "Leatherface’a" na wolność. Psychopata bardzo długo czekał na tak idealną okazję do zemsty… opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
morderca, teksas, piła mechaniczna, slasher zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-01-04 (kino), 2013-01-03 (świat), 2013-05-22 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Lionsgate
Mainline Pictures
Nu Image Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Leatherface 3D (USA) (tytuł nowy)
The Texas Chainsaw Massacre 7 (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
92 minut
Budżet
8 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Odtwórczyni roli Verny, Marilyn Burns, zagrała w wersji oryginalnej Sally Hardesty. To jest jej pierwszy występ w filmie od dwudziestu ośmiu lat. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery O filmie - Technologia 3D — Aby film był jeszcze bardziej realistyczny, podjęto decyzję, że zostanie nakręcony w technologii 3D. Scenariusz został napisany w taki sposób, aby w 100 procentach wykorzystać możliwości technologii 3D. Nie został jednak skonstruowany tylko w taki sposób, aby wywołać w widzach przede wszystkim efekt szoku, cel był nieco głębszy. – Sam zadałem sobie pytanie, w jaki... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
master602 5

5/10 – taki sobie

bodek75 5

5/10.Niby to jakaś kontynuacja , ale tak jakaś niewyrazista. – Jest to czego należało się spodziewać. Czyli rzeź "niewinnej młodzieży" , i nie tylko. Krew się leje , ale nie do przesady. No i jeszcze ta niezwykle wzruszające familijna końcówka.
Zdecydowanie brak mu klimatu "Teksańskiej masakry…" 1974. Cóż tak się kręci teraz horrory. eh … Ciekawe czy ktoś się jeszcze odważy na kontynuację "Piły mechanicznej"? Oby było to coś lepszego.

Quagmire 1

1/10 – Film który szczyci się tym, że jest bezpośrednią kontynuacją filmu Hoopera. Z początku wydaje się, że w tym względzie wszystko jest ok, mamy montaż najważniejszych scen z oryginału a właściwy obraz zaczyna się tuż po finale wersji z 1974 roku. Po pierwszych 10 minutach okazuje się, że cały wstęp służył jedynie standardowemu "jest jeszcze jeden Skywalker", a wspomniany 1974 będzie prawdziwą kulą u nogi. Tegoroczna teksańska łasi się z początku do fanów oryginału, aby potem zignorować najbardziej banalny fakt, czyli jego czas akcji. Bohaterka która była niemowlakiem w 74, tutaj przy akcji dziejącej się współcześnie ma góra 25 lat a film (choćby w scenie z gazetą i archiwami) udaje, że wydarzenia ze zbitki montażowej wcale nie miały miejsca w latach 70-tych. Co więcej osadzenie akcji we współczesności służy jedynie w jednej ze scen, krótkim, nieudanym wstawkom w stylu found footage na telefonie podobnym do iPhone’a.

Ciężko napisać cokolwiek pozytywnego o tym filmie, postacie są tak papierowe i bezpłciowe, że nie potrafią nawet zirytować, ich motywacja i ciąg przyczynowo-skutkowy są zupełnie nieprzekonujące. Końcowe twisty fabularne są wstawione jedynie po to aby były, nie mają większego sensu w obliczu reszty filmu. Dodatkowo jeśli mamy schody, to bohaterowie na pewno się na nich potkną, jeśli samochód to na pewno się zepsuje, podobnie wygląda to w przypadku ogrodzenia, konarów, kamieni, drzew i wszelkich innych możliwych utrudnień. Dodatkowo jak dla mnie nie do zaakceptowania jest to, że z psychopatycznej rodzinki robi się tutaj ofiary a z miejscowych którzy zebrali się i wymierzyli sprawiedliwość mordercom robi się oprawców.

ferhin2 Quagmire 8

na pewno nie 1/10, być może to nie najlepsza część, ale nie zasługuje na tak niską ocenę!.
Osobiście nie oczekiwałem fajerwerków, magia horrorów dawnych lat już dawno minęła, a z wiekiem i z każdym obejrzanym filmem coraz mniej zaskakuje i coraz więcej się oczekuje. Tutaj nastrawiałem się na typowy slasher i taki otrzymałem.

Asmodeusz Quagmire 6

Jakoś nigdy nie byłem fanem orginalnej piły mechanicznej i bardziej przypadły mi do gustu odświerzone wersje. Co do kolejnej kontynuacji to taki przeciętniak zrobiony czysto dla kasy i nie ma tu znaczenia czy trzyma się to kupy czy nie. Quagmire dając jedynkę zapomniałeś o zylionach tandetnych filmów, które zasługują na taką ocenę.

Quagmire Quagmire 1

Nie zapomniałem. One też mają jedynkę :)

simian_raticus

Leatherface pasowałby do gry video jak ulał! – Świetne renderingi by były! Teraz takie czasy, ze interka i outerka byłyby wspaniałe!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
484 pkt.
2
Beznickowy
134 pkt.
3
jacks
83 pkt.
4
kaskader
38 pkt.
5
Sweet_Foxy
20 pkt.
6
modelka
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…