Gorączka 1995

Heat

Los Angeles, godziny popołudniowe. Opancerzona ciężarówka, przewożąca cenne obligacje, nagle zostaje uderzona przez potężnego tira, za którego kółkiem siedzi jeden z członków bandy, która postanowiła okraść ciężarówkę. Grupą dowodzi doświadczony złodziej, Neil McCauley. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Do… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Al Pacino
jako Por. Vincent Hanna
Robert De Niro
jako Neil McCauley
Val Kilmer
jako Chris Shiherlis
Jon Voight
jako Nate
Tom Sizemore
jako Michael Cheritto
Diane Venora
jako Justine Hanna
Amy Brenneman
jako Eady
Ashley Judd
jako Charlene Shiherlis
Mykelti Williamson
jako Sierż. Drucker
Wes Studi
jako Detektyw Casals
Ted Levine
jako Bosko
Dennis Haysbert
jako Donald Breedan

Los Angeles, godziny popołudniowe. Opancerzona ciężarówka, przewożąca cenne obligacje, nagle zostaje uderzona przez potężnego tira, za którego kółkiem siedzi jeden z członków bandy, która postanowiła okraść ciężarówkę. Grupą dowodzi doświadczony złodziej, Neil McCauley. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu, gdy jeden z rabusiów zabija trójkę policjantów. Wtedy sprawa przechodzi w ręce ambitnego, ale mającego kłopoty w życiu osobistym Vincenta Hanny, który z czasem zaczyna podziwiać metody McCauleya. Neil nie ma podobne odczucia, co do doświadczonego policjanta. Ich pojedynek wydaję się być nieunikniony... Matejsoner11

Gatunek
Kryminał, Dramat, Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, policja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-04-19 (kino), 1995-12-15 (świat), 2004-03-29 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Regency Enterprises
Forward Pass zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
171 minut
Budżet
60 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Nawrocki użytkownik
  • 10

Dzielni i nieustraszeni ludzie przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 21
niebieski_joe 8

Dwie legendy aktorstwa – w jednym filmie. De Niro i Pacino znowu potwierdzili swoją klasę. Bardzo dobre wręcz wzorowe kino akcji.

pajki_filmaniak 10

dla mnie wielki hit kinowy gra aktorska na najwyższym poziomie Al Pacino i De Niro wprowadzają nas w świetny klimat policjanta i rabusia męskie kino polecam

ZSGifMan 10

Jeden z najlepszych filmów wszech czasów w tematyce napadów na banki i ich konsekwencji. Niesamowicie przy tym prawdziwe postacie i ich dylematy życiowe. To nie jest kolejna bzdurna historia o rabusiach – tu nie ma happy endu!

Jedyne czego bardzo żałuję, to tego, że nie poszedłem do kina jak go grali, tylko widziałem ze dwa lata później na kasecie z wypożyczalni i nic nie pomaga fakt, że na odpowiedniku ówczesnego 'kina domowego'. Jedyny plus, że przez okres wypożyczenia maglowałem film kilka razy, bo takie wrażenie na mnie zrobił :)

Adrenochrom

Jeden z największych klasyków kina, mimo, że film trwa blisko 3 godziny ani odrobinę się nie dłuży. Od początku do samego końca trzyma w napięciu i emocjonuje, scena strzelaniny po wyjściu z banku została mistrzowsko nakręcona. Al Pacino i Robert De Niro zagrali tutaj jedne z najlepszych ról w swoich karierach.

Siwy1984 9

Może nie arcydzieło, ale na pewno rewelacyjne kino akcji ze wspaniałą obsadą aktorską.
Zakończenie mnie trochę zawiodło, ale może tak musiało się to właśnie skończyć..
Scena w barze z dwoma głównymi bohaterami to istne mistrzostwo, podobnie zresztą jak scena ulicznej strzelaniny po napadzie która na długo pozostaje w pamięci.
Ten film trzeba po prostu zobaczyć !

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

kaskader
163 punkty
Mierzwiak
106 punktów
Matejsoner11
95 punktów
X5_452
92 punkty
stormm59
78 punktów
Lukasz_Jastrzebski
61 punktów
jacks
56 punktów
Czejen71
42 punkty
Więcej informacji

Proszę czekać…