Ben Hur 1959

Ben-Hur
Film

W 30 roku nowej ery trybun Messela przybywa do Jerozolimy, aby objąć dowództwo rzymskich legionów. Nieoczekiwanie spotyka przyjaciela z lat dziecięcych, żydowskiego księcia Judę Ben Hura. Prosi go o pomoc w stłumieniu rebelii. Ben Hur odmawia, czym przyprawia Messelę o wściekłość. Gdy na tarasie domu Ben Hura przypadkowo… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Charlton Heston
jako Judah Ben-Hur
Stephen Boyd
jako Messala
Haya Harareet
jako Esther
Jack Hawkins
jako Quintus Arrius
Martha Scott
jako Miriam
Hugh Griffith
jako Szejk Ilderim
Cathy O'Donnell
jako Tirzah
Sam Jaffe
jako Simonides
Finlay Currie
jako Balthasar / Narrator
Frank Thring
jako Poncjusz Piłat
Terence Longdon
jako Drusus
George Relph
jako Tiberius Caesar

W 30 roku nowej ery trybun Messela przybywa do Jerozolimy, aby objąć dowództwo rzymskich legionów. Nieoczekiwanie spotyka przyjaciela z lat dziecięcych, żydowskiego księcia Judę Ben Hura. Prosi go o pomoc w stłumieniu rebelii. Ben Hur odmawia, czym przyprawia Messelę o wściekłość. Gdy na tarasie domu Ben Hura przypadkowo spadająca dachówka rani prokuratora rzymskiego, Messala oskarża gospodarza o próbę zamachu, a zatem o bunt. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Kostiumowy, Akcja, Przygodowy, Romans
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, biblia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1959-11-18 (świat), 2007-07-31 (dvd)
Wytwórnia
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Ben-Hur: A Tale of the Christ (USA)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
212 minut
Budżet
15 000 000 USD
Wiadomości 5
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 10
Lusinka1992 10

Wiecznie aktualny – Zadziwiające, że po ponad 50 latach od nakręcenia, film dalej porywa. świetny scenariusz i doskonałe aktorstwo jest połączone z bogactwem scenografii i efektów specjalnych. Scena pościgu na rydwanach do dziś wbija w fotel. Dzieło nie do podrobienia. o czym świadczą beznadziejne sequele i kontynuacje.

Anonimowy

11 Oscarów!! – Równolegle do wątku przygodowego rozwija się miłość Ben Hura do pięknej Estery. Nazwano ten film "pomnikowym spektaklem". Takiego przepychu dekoracji, bogactwa kostiumów, rozmachu scen batalistycznych, perfekcji technicznej świat dotąd nie widział. Sekwencje bitwy morskiej i wyścigu kwadryg opisywane są w podręcznikach sztuki operatorskiej jako wzór doskonałej pracy kamer. Film został nagrodzony 11 Oscarami.

Czudi Anonimowy 9

dziś zmarł odtwórca głównej roli…
Takiego go będę pamiętał

dawidek98 Anonimowy 8

Zapomniałeś wspomnieć o muzyce, która bardzo mi się podobała.

Chemas

Kolejna pozycja, którą muszę jak najszybciej nadrobić, aż wstyd mi ;)

dawidek98 Chemas 8

@Chemas Zrób to koniecznie, bo ten film imponuje do dzisiaj kostiumami, scenografią, ilością aktorów i statystów na ekranie, a także pościgiem rydwanów. Szczegółów pisać nie będę, by nie zdradzać Ci więcej z tego dzieła.

dawidek98 8

Najlepsza rola Charltona Hestona – sam film mnie swego czasu naprawdę oczarował. Niemalże wszystko w nim jest na wysokim poziomie. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to zbyt przesadzone niektóre sceny i sama końcówka, która okazuje się potwornie przynudzać. Tym niemniej, jest to mój ulubiony Ben-Hur i te wcześniejsze czy późniejsze wcale się do niego nie umywają.

dawidek98 8

Najlepsza rola Charltona Hestona – sam film mnie swego czasu naprawdę oczarował. Niemalże wszystko w nim jest na wysokim poziomie. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to zbyt przesadzone niektóre sceny i sama końcówka, która okazuje się potwornie przynudzać. Tym niemniej, jest to mój ulubiony Ben-Hur i te wcześniejsze czy późniejsze wcale się do niego nie umywają.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
200 pkt.
2
Czejen71
170 pkt.
3
jacks
88 pkt.
4
UFFF
35 pkt.
5
kaskader
34 pkt.
7
piotrek681
12 pkt.
8
vaselb
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…