Wyjść na prostą 2012

Smashed

Kate (Mary Elizabeth Winstead) i Charlie (Aaron Paul, serial TV Breaking Bad) są młodym małżeństwem. Ich więź jest budowana na wzajemnej miłości do muzyki, zabawy i picia... głównie picia. Kiedy Kate dochodzi do krawędzi i może stracić pracę nauczycielki decyduje się przystąpić do grupy AA i żyć w trzeźwości. Dzięki pomocy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mary Elizabeth Winstead
jako Kate Hannah
Aaron Paul
jako Charlie Hannah
Octavia Spencer
jako Jenny
Nick Offerman
jako Dave Davies
Megan Mullally
jako Barnes, dyrektorka
Mary Kay Place
jako Rochelle
Kyle Gallner
jako Owen Hannah
Bree Turner
jako Freda
Mackenzie Davis
jako Millie
Patti Allison
jako Rocky
Natalie Dreyfuss
jako Amber

Fabuła

Kate (Mary Elizabeth Winstead) i Charlie (Aaron Paul, serial TV Breaking Bad) są młodym małżeństwem. Ich więź jest budowana na wzajemnej miłości do muzyki, zabawy i picia... głównie picia. Kiedy Kate dochodzi do krawędzi i może stracić pracę nauczycielki decyduje się przystąpić do grupy AA i żyć w trzeźwości. Dzięki pomocy nowej przyjaciółki i sponsorki Jenny (Octavia Spencer, Służące) i wice dyrektora swojej szkoły, trudnego, lecz pełnego dobrych intencji Pana Daviesa, Kate podejmuje kroki, by poprawić swoje zdrowie i życie. Okazuje się, że abstynencja wcale nie jest tak łatwa, jak się spodziewała. Nowy styl życia ujawnia trudne stosunki z matką, każe zmierzyć się z kłamstwami, którymi dotychczas karmiła swoją pracodawczynię (Megan Mullally serial TV Parks and Recreation) i odpowiedzieć na pytanie, czy jej związek z Charliem jest zbudowany na prawdziwej, wzajemnej miłości. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
seks, szkoła, narkotyk, małżeństwo zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2012-01-22 (świat), 2013-05-15 (dvd)
Wytwórnia
Super Crispy Entertainment
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
81 minut
Budżet
500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w 19 dni, w okresie od 30 maja do 17 czerwca 2012 r. zobacz więcej

Komentarze 7

con_desiros 3

Kiepski ! – Na trzeźwo nie do strawienia ! Nuda ,nuda i jeszcze raz nuda !

arturu 7

Na pewno nie komedia. – Obyczajowy dramat.

Beznickowy arturu 7

Amerykanie takie filmy określają jako "dramadies" (połączenie słów "drama" i "comedy") – charakterystyczny gatunek współczesnego amerykańskiego kina niezależnego. Tego filmu nie określiłbym jako dramat obyczajowy, bo to za mocne sformułowanie. Historia w tym filmie, zważywszy na temat, jest opowiedziana lekko, a typowe dramaty mają jednolity, przepełniony smutnymi emocjami, ton narracji.

Quagmire 8

8/10 – Przed państwem Najlepsza Aktorka Ubiegłego Roku, dajcie jej szansę a zapomnicie o Lawrence i Chastain. Tam gdzie Mary Elizabeth Winstead nie starczy talentu lub scenariusza nadrabia niesamowitą odwagą, charyzmą i przebojowością. To jest jej film, pewnie drugiej takiej okazji już nie dostanie. Szkoda.

Co do filmu, "Smashed" to typowy klimacik z Sundance. Na nieco dalszym planie bardzo solidny Aaron Paul i epizodyczna Octavia Spencer która właściwie powtarza swoją oscarową rolę ze "Służących". Reżyser mówi co ma powiedzieć szybko, sprawnie i dosadnie, może dlatego film bez napisów trwa niecałe 80 minut a końcowe literki wypełnione są kilometrem podziękowań. W sumie nie powinienem się dziwić bo obraz kosztował zaledwie 1 mln$ i został nakręcony w szokujące 19 dni.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
alter_ego Quagmire

Ech szaman, szaman, twoja opinia mnie kusi do obejrzenia tego film, co prawda filmów o nałogach strasznie nie lubię, ale dobre kreacje kobiece zawsze chętnie obejrze :)

Beznickowy Quagmire 7

No ja się skusiłem. I również polecam, chociaż ja to fan kina sundance’owego, więc moja opinia niekoniecznie musi być wiążąca. Lubię dramaty opowiedziane z pogodną nutką, optymizmem.

Co do filmu, to nie będę powtarzał opinii kolegi, bo mogę się pod nią podpisać, ale zdystansuję się trochę od opinii co do Mary Elizabeth Winstead. Owszem, zagrała bardzo dobrze. Ja pamiętam, że już po "Death Proof" zwróciła moją uwagę swoją niedużą rolą, dlatego bacznie obserwowałem jej karierę. Niestety, dotychczasowy wybór przez nią ról był nietrafiony, delikatnie mówiąc. Tak naprawdę nie miała do tej pory nic ciekawego do zagrania, ale w "Smashed" sprawnie pociągnęła film swoją wiarygodną kreacją. A czy to jej ostatnia taka rola? Nie sądzę. Stali bywalcy festiwalu Sundance już zwrócili na nią uwagę – w tym roku dwa filmy z jej udziałem miały premierę na tymże festiwalu, więc czekać aż znów zagra coś interesującego.

7/10

alter_ego Quagmire

Jestem już po seansie i daleki jestem od zachwytu, bo sam film wydał mi się strasznie średni.
Ale za to Mary Elizabeth Winstead bardzo ładnie i naturalnie wyglądała w filmie , a ja strasznie lubię właśnie taki bez nadmiernego makijażu wygląd więc jak najbardziej jest ona u mnie na Plus.

Nie zgodzę się jednak, ale bo inaczej, nie chciałbym aby to była jej ostatnia szansa na dobrą role, bo uważam że jest całkiem zdolną aktorką, nawet w Cosie mi się jej rola podobała, zresztą była podobnie jak i w tym filmie najaśniejszym punktem filmu, więc jeśli tylko zmieni agenta lub bardziej zastanowi się nad rolami to myślę że jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy jakąś rolą.

Z seansu filmu Smashed oprócz Mary zapamiętam nowe słówko angielskie, którego się nauczyłem czyli "moist" :)

Współtworzą