Dobry agent 2006

The Good Shepherd

Edward Wilson doskonale rozumie wagę dyskrecji i honoru - te wartości wpajano mu od wczesnego dzieciństwa. Będąc gorliwym studentem Yale, staje się członkiem tajnego stowarzyszenia Czaszka i Kości, które jest swoistym inkubatorem przyszłych amerykańskich przywódców. Przenikliwy umysł, nieskazitelna reputacja oraz szczera… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Matt Damon
jako Edward Wilson
Robert De Niro
jako Bill Sullivan
Angelina Jolie
jako Clover Wilson
Alec Baldwin
jako Sam Murach
Joe Pesci
jako Joseph Palmi
Tammy Blanchard
jako Laura
Billy Crudup
jako Arch Cummings
Keir Dullea
jako Senator John Russell, Sr.
William Hurt
jako Philip Allen
Timothy Hutton
jako Thomas Wilson
Gabriel Macht
jako John Russell, Jr.
Lee Pace
jako Richard Hayes

Edward Wilson doskonale rozumie wagę dyskrecji i honoru - te wartości wpajano mu od wczesnego dzieciństwa. Będąc gorliwym studentem Yale, staje się członkiem tajnego stowarzyszenia Czaszka i Kości, które jest swoistym inkubatorem przyszłych amerykańskich przywódców. Przenikliwy umysł, nieskazitelna reputacja oraz szczera wiara w amerykańskie wartości czynią go pierwszorzędnym kandydatem do pracy w wywiadzie. Pierwsze kroki stawia w OSS (prekursorze CIA) w czasie II wojny światowej. Jako jeden z tajnych założycieli CIA, pracuje w sercu organizacji, w której głównym orężem jest dwulicowość, fałsz i nieufność. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, zdrada, samobójstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-02-23 (kino), 2006-12-11 (świat), 2007-10-17 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Universal Pictures
Morgan Creek Productions
Tribeca Productions zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
173 minut
Budżet
90 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Leonardo DiCaprio otrzymał propozycję zagrania Edwarda Wilsona, ale ją odrzucił. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Aktorzy — MATT DAMON (Edward Wilson) Jeden z najbardziej utalentowanych i najwyżej cenionych aktorów hollywoodzkich. Ostatnio mogliśmy go podziwiać w „Infiltracji” Martina Scorsese (2006), „Syrianie” (2005) i „Ocean’s Twelve. Dogrywka” (2004). Zdobywca Oscara oraz Złotego Globu za scenariusz „Buntownika z wyboru” (1997) oraz licznych nominacji do Oscara, Złotego Globu, MTV... zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
H.M.S. Pinafore: Act 1: Hail! Men O'War's Men... I'm Called Little Buttercup
Wykonawcy Matt Damon i obsada filmu
Tekst piosenki W.S. Gilbert (niewymieniony w czołówce)
Kompozytor Arthur Sullivan (I) (niewymieniony w czołówce)
Komentarze do filmu 11
Kniaz4815 6

De Niro jest solidnym rzemieślnikiem w przypadku reżyserii. Historia dosyć sztampowa jednak dobrze "zapakowana". Przeciętne kino szpiegowskie.

caryca84 5

To chyba tylko ja mam tu odmienne zdanie… – Uwielbiam Damona i oczywiście jego gra jest idealna, ale fabuła nudna, film ciągnie się jak flaki z olejem. Można by to jeszcze przeżyć, gdyby obraz ten był oparty na emocjach, ale nie jest. Moim skromnym subiektywnym zdaniem (oglądałam film na trzy raty, bo usypiałam – być może też wina pracy) obraz nie jest dobry i daję mu ocenę 5. I to jest moje własne zdanie, nie krytyków czy z sympatii dla de Niro czy Damona.

marta_ki 9

smutny film – ale bardzo dobry. o smutnym życiu dobrego agenta i jego rodziny, o tym że nikomu nie mozna ufać.

TCksp 9

Dobry Agent= Dobry Film – Zgadzam się, że film bardzo dobry. Długi, ale ani na chwilę nie nuży. Bardzo dobra rola Matta i do tego ta Jolie….

jak_kolwiek 10

9/10 – Film bardzo dobry, jeden z lepszych jakie ostatnio widziałem. Jedyny z jego minusów to to, że wolno się rozkręca, dopiero po pierwszej godzinie zaczyna się zawiązywać konkretna akcja.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
110 pkt.
2
jacks
82 pkt.
3
Melman
70 pkt.
5
Jankes
53 pkt.
6
Czejen71
14 pkt.
7
luckylukedidi
14 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…