Zdjęcia Zobacz wszystkie 2 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tomasz Lis
jako On sam
Lech Wałęsa
jako On sam
Piotr Semka
jako On sam
Jan Parys
jako On sam
Marian Krzaklewski
jako On sam
Maciej Jankowski
jako On sam
Jacek Kurski
jako On sam
Bogdan Borusewicz
jako On sam

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Dokumentalny

Szczegóły

Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
62 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Aż pięć miesięcy trwał montaż filmu. zobacz więcej

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Maciek_Przybyszewski 2010-12-23 8

Trudny w ocenie – Film obejrzałem po raz drugi jakieś dwa tygodnie temu. W chwili, gdy po raz pierwszy go widziałem w połowie lat 90-tych, miałem niespełna 20 lat i przyjmowałem go jako ciekawostkę. Scena polityczna mnie wtedy najmniej obchodziła. Żyłem czym innym.

Dziś patrząc na film nie mogę go ocenić jednoznacznie. Patrząc przez pryzmat czasu i osób, które z tym filmem są związne jako bohaterowie i twórcy trudno jednoznacznie mi się wypowiedzieć.

Moje zdanie o wielu osobach się jedynie pogłębiło, a o niektórych zachwiało mocno. Oryginalne materiały VHS wykorzystane w filmie do dziś wgniatają w fotel swą wymową.

Jednego jestem pewien to czego nie zrobiono w 1992 z powodu obalenia rządu, jeszcze długo będzie odbijało się nam czkawką.

Ronaldinho 2007-09-15 10

Cała prawda o polskiej polityce. – Zaszokował mnie ten film nie możliwie. Po prostu się nie spodziewałem, że takie osoby jak Kuroń czy Rokita były przeciw ustawie lustracyjnej. Do tego jeszcze Wałęsa, o jej, ale mu się wtedy pupa zmarszczyła, że w ekspresowym tempie chciał dymisjonować rząd. Dzisiejsi czołowi politycy PO i Lewicy, dokonali wtedy autentycznego zamachu stanu. A wszystko po to, aby kryć agentów SB i siebie samego. Gdyby wtedy przyjęto tą ustawę, nie byłoby dzisiaj żadnego problemu z wojnami na teczki. Lista agentów byłaby ujawniona, co prawda byłby szok, np w postaci Lecha Wałęsy, ale przynajmniej Polska nie byłaby teraz tak zacofanym krajem postkomunistycznym, a w innych krajach od razu wprowadzono tą ustawę, zakazano pełnienia funkcji publicznym byłym agentów i problem z głowy.

A tak jeśli chodzi o sam film, to świetni zrealizowany. Bardzo dobra muzyka, sprawnie połączone archiwalne materiały video. Szkoda tylko, że tak mało osób wie o tym filmie, według mnie powinni go puścić w TV w jakiejś przyzwoitej godzinie. Ale też, co się dziwić, skoro np jak film ten na DVD dołączany był do "Naszego Dziennika", to zaraz z pułek masowo nakład brano, żeby przypadkiem nikt filmu nie zobaczył. Ten przypadek został opisany tutaj -http://wethemedia.blox.pl/2005/09/ukradlem-Nocna-Zmiane.html Film można zakupić na DVD tutaj – http://www.lepszyswiat.home.pl/sklep/nocna-zmiana-hurt-opak-p%C2%B3yt-p-31.html?osCsid=5072f91fa5664ad94d98a92bd8248032. Można też legalnie ściągnąć tutaj – http://www.pis.server-tv.com/download_wmv.php?file=NocnaZmiana.wmv

Lektura obowiązkowa dla tych, co wybierają się na wybory.

Ocena: 10/10

Ps. Myśle, że wiele rzeczy jest jeszcze do odkrycia i jeszcze wielokrotnie będziemy czymś zaskakiwani a pewne sprawy nigdy nie ujrzą swiatła dziennego.

Współtworzą