Armageddon 1998

Ogromna asteroida zmierza ku ziemi. Harry S. Stamper oraz członkowie jego platformy wiertniczej zostają wybrani do misji, której celem jest wylądowanie na powierzchni asteroidy oraz wywiercenie otworów o głębokości 800 stóp, a następnie po umieszczeniu ładunków nuklearnych wysadzenie tego ogromnego głazu. Ogranicza ich… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 28 luty 2020, piątek 06:00 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Bruce Willis
jako Harry Stamper
Billy Bob Thornton
jako Dan Truman
Ben Affleck
jako A.J. Frost
Liv Tyler
jako Grace Stamper
Will Patton
jako Charles Chick Chapple
Steve Buscemi
jako Rockhound
William Fichtner
jako Płk William Sharp
Owen Wilson
jako Oscar Choi
Peter Stormare
jako Lev Andropov
Ken Hudson Campbell
jako Max Lennert
Jessica Steen
jako Jennifer Watts

Ogromna asteroida zmierza ku ziemi. Harry S. Stamper oraz członkowie jego platformy wiertniczej zostają wybrani do misji, której celem jest wylądowanie na powierzchni asteroidy oraz wywiercenie otworów o głębokości 800 stóp, a następnie po umieszczeniu ładunków nuklearnych wysadzenie tego ogromnego głazu. Ogranicza ich czas, po którego przekroczeniu asteroida uderzy w ziemię. Yankee_Notch

Gatunek
Sci-Fi, Akcja, Thriller, Przygodowy
Słowa kluczowe
kosmos, relacja ojciec-córka, odwaga, astronauta zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1998-07-24 (kino), 1998-07-01 (świat), 2001-01 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Wytwórnia
Touchstone Pictures
Jerry Bruckheimer Films
Valhalla Motion Pictures (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
150 min/ wer. reż.: 153 minut
Budżet
140 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Pierwszy film, którego obsadzie pozwolono nosić prawdziwe skafandry kosmiczne NASA. Aktorzy są jednymi z niewielu cywili, którzy mieli szansę ubrać te kombinezony, z których każdy był wart 3 miliony dolarów. zobacz więcej

Komentarze do filmu 14
dawidek98 8

Fajny film. Taka bajeczka dla dorosłych – aktorsko niektórzy grają bardzo fajnie (Bruce Willis, Liv Tyler i Michael Clarke Duncan), niektórzy od niechcenia (Steve Buscemi, Ben Affleck i Owen Wilson). Mimo tego, po raz drugi wcale nie chciałbym obejrzeć, bo film oprócz wysokiej oceny musi posiadać ten pierwiastek, co sprawia, że wracałbym do tego filmu.

ZSGifMan 8

Te dwadzieścia jeden lat później film cały czas jest równie dobry, co w momencie wejścia na ekrany! Ani efekty specjalne, ani gra aktorska, ani sama fabuła się nie zestarzały, praktycznie nic nie razi widza po tym czasie, jest parę dupereli, do których można by się czepnąć, ale to przecież tylko film i to w sumie nie jest takie ważne, gdy obraz jest tak dobry.      
Klasyka gatunku, plejada nazwisk, każdy powinien obejrzeć co najmniej raz :)      

d6b

"Najlepszy film z końcem świata" – prawda, jest zajebisty i trudno będzie zrobić lepszy katastroficzny z klimatem. Od 19 lat nikomu się to nie udało !

Khaosth 6

Fachowcy rodem z "Prometeusza" po tygodniowym szkoleniu lecą ocalić planetę. Przegięte jednowymiarowe postaci, słaby humor i ogrooom patosu. Na plus Aerosmith.

YanYool99 8

Kino z przytupem. Fenomenalne efekty, humor niezły,plejada gwiazd. Na przeszkodzie do oceny wyżej stały dłużyzny dramatu oraz nieumiejętne wyważenie akcji.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Czejen71
257 punktów
jacks
190 punktów
Magic
143 punkty
kaskader
131 punktów
Perfik
70 punktów
Aseq
32 punkty
Czechu
32 punkty
Więcej informacji

Proszę czekać…