Kill Bill 2003

Kill Bill: Vol. 1

Quentin Tarantino przez jednych kochany, przez innych pogardzony w kolejnym swym filmie wykorzystuje znaną dobrze konwencje filmów o sztukach walki, by opowiedzieć historię pewnej nietypowej Panny Młodej. Bardzo niebezpiecznej Panny Młodej, która po czterech latach śpiączki, postanawia zemścić się na swoich oprawcach.… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Uma Thurman
jako Beatrix Szkrab / Czarna Mamba / ...
Lucy Liu
jako Mokasyn Dalekowschodni / O-Ren Ishii
Vivica A. Fox
jako Miedzianka / Vernita Green
Daryl Hannah
jako Elle Driver / Górska Żmija
David Carradine
jako Bill / Zaklinacz Węży
Michael Madsen
jako Budd / Grzechotnik
Julie Dreyfus
jako Sofie Fatale
Chiaki Kuriyama
jako Gogo Yubari
Shin'ichi Chiba
jako Hattori Hanzo
Chia-Hui Liu
jako Johnny Mo
Michael Parks
jako Szeryf Earl McGraw
Michael Bowen
jako Buck

Quentin Tarantino przez jednych kochany, przez innych pogardzony w kolejnym swym filmie wykorzystuje znaną dobrze konwencje filmów o sztukach walki, by opowiedzieć historię pewnej nietypowej Panny Młodej. Bardzo niebezpiecznej Panny Młodej, która po czterech latach śpiączki, postanawia zemścić się na swoich oprawcach. Film jest pierwszą częścią opowieści, z której za pomocą licznych retrospekcji, dowiadujemy się o różnych bardzo interesujących wydarzeniach z życia głównej bohaterki... Kleofas

Gatunek
Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2003-10-17 (kino), 2003-10-10 (świat), 2004-04-21 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Miramax Films
A Band Apart
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Kill Bill Part 1 (USA)
Kill Bill: Volume 1 (USA) (alternatywna pisownia)
Quentin Tarantino's Kill Bill: Volume One (USA) (tytuł promocyjny)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
111 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 7
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Nawrocki użytkownik
  • 9

Zabawa w wielogatunkowość przeczytaj recenzję

Yasha użytkownik
  • 9

Utrwalone na japońskim sztychu przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Melodia, którą gwiżdże Elle Driver, idąc szpitalnym korytarzem, brzmi tak samo, jak gwizdana przez nieznajomego mężczyznę w filmie „Twisted Nerve”. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Wraca Tarantino. Wraca Dobre Kino — PANNA MŁODA: Po czterech latach w roli śpiącej królewny, nic nie wiedziałam o moich wrogach: czy są słabi, czy silni i gdzie się kryją. Jednak była mi pisana przez Boga słodycz zemsty. Ja, która nic nie wiedziałam, wiedziałam jedno: Tak, jak Bóg stworzył małe zielone jabłuszka, tak ja zabiję Billa. Panna Młoda, płatna zabójczyni, postanawia wycofać się z branży. W... zobacz więcej

Komentarze do filmu 11
wazka16 10

Cz.1. Genialna strona muzyczna! Kino zemsty w japońskim sosie (sentencje,sztuki walki i anime).Kilka ciekawych postaci,np. O-Ren Ishii i jej historia.

pajki_filmaniak 9

uwielbiam filmy Tarantino bardzo dobra rola Thurman film kozaczek

simonperch 4

W końcu obejrzałem. Niestety nie moje kino. Jest jakiś tam klimat, ale dla mnie za dużo dłużyzn i machania kataną.

innovaconcerts

Kamui – mistrzowie walki japońskim mieczem z filmu „Kill Bill” Q. Tarantino w Polsce! – Szykuje się wielka gratka dla miłośników kina Tarantino oraz kultury Dalekiego Wschodu. 18 listopada do Polski przyjeżdża grupa mistrzów walki japońskim mieczem – KAMUI, wystąpili w 2003 roku w kinowym hicie Kill Bill. Teraz dadzą niezwykły pokaz oraz 60 minutowy trening w warszawskim Dalekowschodnim Centrum Kulturalno – Sportowym SOTO.

Kengishu Kamui to grupa występujących od 1998 roku na scenie mistrzów walki japońskim mieczem, których odkrył m.in. Quentin Tarantino. Znany reżyser zakochał się w sztuce władania mieczem i do scen walki w 2003 roku, w swoim kinowym hicie Kill Bill, zaangażował mistrzów z grupy Kamui.

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie tracą kontakt z tradycyjną kulturą. W zagranicznych występach, na scenach na całym świecie, mistrzowie szermierki próbują przekazać prawdziwego ducha japońskich sztuk walki, łącząc w swoim przekazie starożytny i specjalistyczny sposób władania mieczami w formę japońskiej sztuki. Uważają, że TATE nie jest jedynie ekspresją walki, lecz jest sztuką walki, którą mogą odczytać ludzie wrażliwi. Tworzą tradycyjne pokazy, w których możemy się spotkać niejednokrotnie z nowoczesnym brzmieniem muzyki.

W czwartek 18 listopada 2010 roku będziemy gościć ich w SOTO – Dalekowschodnim Centrum Kulturalno-Sportowym w Warszawie przy ul. Karolkowej 28. Zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i obiecali wspólny trening sztuk walki.

Jesteśmy przekonani, że zarówno występy jak i wspólne warsztaty treningowe będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla wielu miłośników japońskiej kultury, kina oraz przede wszystkim sztuk walki.
Już dziś zachęcamy do zgłaszania się do nas poprzez e-mail soto@soto.waw.pl
lub telefonicznie (tel. 22 638 56 38) – ilość miejsc ograniczona.

Warsztat treningowy: godz. 17:00-18:00 – cena 60,-zł, widownia 40zł
Specjalny pokaz dla gości w SOTO: od godz. 19:00 – cena 40 zł

Pokaz Kamui oraz sceny z filmu „Kill Bill”:
http://www.youtube.com/watch?v=K-P0qUMBz4M&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=nzBURcHSwZc&feature=player_embedded

Uwaga! Chcesz porozmawiać z grupą KAMUI – mistrzami z Kill Billa, wyślij imię i nazwisko na adres: soto@soto.waw.pl. Pierwsze 20 osób dostanie zaproszenie na konferencję prasową z udziałem KAMUI jutro na godz. 10.00! To jedyna taka okazja, aby spotkać się z mistrzami Tarantino:)

kim666 9

Muza – Wspaniały soundtrack! ukłony dla tworzącego całość.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
434 pkt.
2
Perfik
201 pkt.
3
arksi
140 pkt.
5
Matejsoner11
125 pkt.
6
Mierzwiak
122 pkt.
7
yakuz
81 pkt.
8
Sweet_Foxy
60 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…