Smakosz 3 2017

Jeepers Creepers 3

Według legendy co 23 lata budzi się istota zwana Smakoszem, by przez 23 dni polować na ludzi i pożerać części ich ciał. Ten czas właśnie nadszedł, a Smakosz po raz kolejny, atakuje przerażonych ludzi zabierając ich ciała do swojej ciężarówki. Tym razem jednak unicestwić go próbuje grupka śmiałków, dowodzona przez szeryfa Dana… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 14 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Stan Shaw
jako Szeryf Dan Tashtego
Gabrielle Haugh
jako Addison Brandon
Meg Foster
jako Gaylen Brandon
Jordan Salloum
jako Kenny Brandon
Chester Rushing
jako Buddy Hooks
Jason Bayle
jako Cal Hooks
Thomas Francis Murphy
jako Pan Bernardi
Jonathan Breck
jako Smakosz
Luke Edwards
jako Jack Taggart Jr.
Lo Bosworth
jako Mindy Handle
Marieh Delfino
jako Rhonda Truitt
Billy Aaron Brown
jako Andy 'Bucky' Buck

Fabuła

Według legendy co 23 lata budzi się istota zwana Smakoszem, by przez 23 dni polować na ludzi i pożerać części ich ciał. Ten czas właśnie nadszedł, a Smakosz po raz kolejny, atakuje przerażonych ludzi zabierając ich ciała do swojej ciężarówki. Tym razem jednak unicestwić go próbuje grupka śmiałków, dowodzona przez szeryfa Dana Tashtego. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, przemoc, nieśmiertelność, polowanie zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-08-26 (świat), 2018-11-14 (dvd)
Wytwórnia
American Zoetrope
Infinity Films
Myriad Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Jeepers Creepers III (USA)
Jeepers Creepers 3: Cathedral (tytuł roboczy)
Czas trwania
100 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Kolejny powrót na siłę. 4
  • 2018-01-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Choć minęło zaledwie 14, a nie jak mówi legenda 23 lata to Smakosz powraca, by raz jeszcze siać grozę z ekranu. W dobie wszechobecnych kontynuacji nie jest to nic zaskakującego, a jedyne co mogło by zaskoczyć widza to forma tego powrotu. Niestety to właśnie pozostawia wiele do życzenia i może spowodować niesłuszne odstraszenie od poprzednich dwóch części.

Tym razem akcję filmu umiejscowiono pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Tytułowy Smakosz po raz kolejny budzi się ze snu i wyrusza swoją ciężarówką by zbierać ciała dzięki, którym będzie mógł się odnowić. Widać, że odpowiedzialny zarówno za reżyserię jak i scenariusz Victor Salva nie miał pomysłu na swój film, a to co stworzył było jedynie powielaniem schematu, z dodatkiem kilku urozmaiceń, które wołają o pomstę do nieba.

Mający przyprawić o dreszczyk potwór stał się gumowym tworem posługującym się nie wiedzieć, czemu arsenałem przeróżnych broni. Co gorsza dysponuje pancerną ciężarówką, która oprze się każdej kuli i wypluwa z siebie samonaprowadzające bomby. Pokuszono się również o próbę wyjaśnienia, skąd pochodzi Smakosz i jak go powstrzymać, jednak jest to zrobione tak nieudolnie, że na koniec nie otrzymujemy odpowiedzi na żadne z tych pytań.

Kolejnym minusem jest tu brak brutalnych scen. Potwór może i morduje trochę ludzi, ale zazwyczaj tego nie widać lub dzieje się to w pewnej odległości, więc nie ma mowy o krwi ciekącej z rąk i wydłubywanych częściach ciał. Obniża to zapewne kategorię wiekową, ale film zupełnie traci klimat, a zamiast horroru dostajemy papkę, z której ewentualnie można się pośmiać.

Dodając do całości schematyczność postaci, gdzie gotowi na wszystko faceci polują na potwora, nastolatki są idiotami, a reszta aktorów po prostu przewija się przez kolejne kadry dostajemy film, który zdecydowanie nie powinien powstać. Smakosz jest tytułem zasługującym na znacznie więcej, a nie tylko tani produkt pokroju filmów z kanału SyFy.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą