Czerwony orzeł 8.0

Czerwony Orzeł to przydomek tajemniczego bohatera, który pomaga prześladowanym oraz poszukuje zabójców swojej młodej żony. Gonzalo Montalvo po śmierci ukochanej postanawia szukać sprawiedliwości w przebraniu tajemniczego mściciela. O jego miłość zaczną zaś walczyć dwie kobiety, z których jedna okaże się śmiertelnie niebezpieczna. Nikt poza służącym nie wie o podwójnym życiu Gonzalo, nawet jego synek Alonso, który podziwia Czerwonego Orła.

Odcinki

Sezony

Odcinek 1x1 8.0

Umiera żona Gonzalo. Mężczyzna poprzysięga zemstę. Jako Czerwony Orzeł postanawia bronić miejscowej ludności, walczyć z przestępczością i złem.

Odcinek 1x2 8.0

Czerwony Orzeł i Sátur odnajdują członka tajnej organizacji, hrabiego de Queiroz. Gonzalo odrzuca Margaritę, która wegetuje jako żebraczka.

Odcinek 1x3 8.0

Markiza wzywa do pałacu Gonzalo. Margarita postanawia wyjechać. Zostaje jednak aresztowana wraz z innymi żebrakami i Saturem. Komisarz ma wobec nich okrutne plany. Na pomoc przybywa Czerwony Orzeł. Jimena zostaje oskarżona o czary.

Odcinek 1x4 8.0

Czerwony Orzeł i Satur, dzięki wskazówkom kapitana Rodrigo, dochodzą do tajemniczych drzwi. Komisarz obmyśla plan zabicia Czerwonego Orła.

Odcinek 1x5 8.0

Czerwony Orzeł, Roja i Sátur tropią tajną organizację. Gonzalo pomaga synowi w przygotowaniach do egzaminów do szkoły szermierki.

Odcinek 1x6 8.0

Czerwony Orzeł uwalnia postanawia odbić więźniów. Satur jest przekonany, że jego przyjaciel zginął w czasie swojej misji. Alonso zostaje porwany. Markiza odwiedza dom Gonzala.

Odcinek 1x7 8.0

Catalina prosi o pomoc Gonzolo. Jej syn był w wojsku. Odmówił wykonania rozkazu i zabił swojego dowódcę. Alfonso przez przypadek słyszy rozmowę Gonzalo i Margarity. Chłopak, mimo wzburzenia, decyduje się na udział w turnieju. Podczas pojedynku z Nuno dochodzi do incydentu.

Odcinek 1x8 8.0

Markiza kupuję tajemniczą truciznę od perfumiarza. Margarita jest w niebezpieczeństwie. Alonso zdobywa pierścień dla Czerwonego Orła. Dzięki niemu, wraz z Saturem, znajdują wejście do Loży. Gonzalo zostaje jej członkiem. Jego misja staje jednak pod znakiem zapytania.

Odcinek 1x9 8.0

Margarita przyznaje się Czerwonemu Orłowi, że kocha Gonzalo. Komisarz zostaje zaatakowany. Odkrywa, że napastników nasłali ludzie z Loży. By ujść z życiem, musi szybko schwytać Czerwonego Orła. Niedługo potem odkrywa, kto może ukrywać się za maską tajemniczego obrońcy ludności.

Odcinek 1x10 8.0

Margarita i Gonzalo siedzą w więzieniu. Mają zostać straceni. W ostatniej chwili pojawia się postać przebrana za Czerwonego Orła. Satur pakuje się w kolejne kłopoty. Komisarz zaczyna szantażować markizę. Zmuszona jest mu pomóc. Wynajmuje płatnego mordercę, który ma zabić Czerwonego Orła.

Odcinek 1x11 8.0

Markiza musi oddać królowi cenną kolię. Jest przerażona, bo wie, że nie może tego zrobić. Gonzalo dostaje tajemniczą wiadomość. Postanawia znów wcielić się w Czerwonego Orła i zmierzyć się z przeciwnikiem. Podczas spotkania odkrywa, kto jest płatnym zabójcą. Catalina podsłuchuje rozmowę na temat zamachu na króla.

Odcinek 1x12 8.0

Markiza prosi Medyka, żeby uwiódł Margaritę. Czerwony Orzeł próbuje się dowiedzieć, kto planuje zamach na króla. Komisarz i Lucrecia są wściekli, że ich wróg dowiedział się o ich zamiarach. Przygotowują nowy plan. Postanawiają posłużyć się Cypriano. Satur staje w obronie syna i trafia wraz z nim do więzienia. W tajemniczych okolicznościach ginie kolejne dziecko w mieście.

Odcinek 1x13 8.0

W mieście panuje panika. Wszyscy boją się, że "Zły" zaatakuje ich dzieci. Komisarz podejrzewa, że to medyk stoi za zabójstwami. W pogoń za mordercą rusza Czerwony Orzeł. Nuno zostaje wysłany do domu księcia. Odkrywa, że dzieją się tam dziwne rzeczy. Matylda i Alonso znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. Gonzalo próbuje przeprosić Margaritę. Ona jednak postanawia wyjechać. Lucrecia zostaje wezwana do króla.

Odcinek 2x1 8.0

Alonso strzela do Komisarza. Ten ogłasza pościg za zamachowcem. Cipri zostaje aresztowany. Juan i Margarita szukają domu dla siebie. Medyk ma niespodziankę dla swojej ukochanej. Do miasta przybywa Kardynał Mendoza. Prosi on markizę, aby przyjęła do domu jego siostrzenicę. Gonzalo próbuje dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości. Tylko Agustin może mu powiedzieć, kim byli jego prawdziwi rodzice.

Odcinek 2x2 8.0

Zrozpaczony Alonso przychodzi do Margarity. Dziewczyna postanawia ukryć chłopca. Gonzalo poszukuje informacji o swoich rodzicach w klasztorze. Wpada na pewien trop. Tymczasem Komisarz ogłasza pościg za synem Montalvo, chce go zabić. Czerwony Orzeł próbuje mu przeszkodzić. Ines opuszcza Cipriano. Kardynał szantażuje króla. Rodzice Juana zabraniają mu ślubu z ukochaną.

Odcinek 2x3 8.0

Żołnierze zabierają ludności ostatnie zapasy jedzenia. Satur rozprowadza ulotki nawołujące do buntu chłopów. Jego czyn ma jednak poważne konsekwencje. Lucrecia próbuje poznać tajemnicę Kardynała. Juan sprzeciwia się rodzicom i postanawia przedstawić Margaritę całej szlachcie. Dziewczyna po spędzeniu romantycznych chwil z Gonzalo, ma coraz większe wątpliwości.

Odcinek 2x4 8.0

Juan daje Margaricie bardzo cenny pierścionek zaręczynowy. Chce, by narzeczona ustaliła datę ślubu. Estuardę odwiedza siostra. Dziewczyna zostaje porwana. Gonzalo próbuje zrozumieć, co chciała mu przekazać w liście jego matka. Alonso zaczyna podejrzewać, że to jego ojciec jest Czerwonym Orłem. Król wzywa do siebie Kardynała.

Odcinek 2x5 8.0

Do miasta dociera siostra Estuardy, która uciekła od porywaczy. Catalina informuje Gonzalo, że Margarita została porwana. Czerwony Orzeł rusza jej na ratunek, na drodze staje mu jednak Komisarz. Gdy Juan dowiaduje się o zniknięciu ukochanej, udaje się po pomoc do króla oraz wpływowych przyjaciół. Martin spotyka w pałacu Irene.

Odcinek 2x6 8.0

Gonzalo i Satur poszukują porwanych kobiet. Docierają do tajemniczej posiadłości. Pojawia się tam Juan w przebraniu. Po nieudanej próbie odnalezienia Margarity, zrozpaczony mężczyzna szuka pomocy u Kardynała. Irene wraca do pałacu. Markiza jest wściekła na nią i na Martina. Wraz z Komisarzem knują kolejny plan związany z dziewczyną.

Odcinek 2x7 8.0

Markiza ma mdłości podczas śniadania. Wszyscy podejrzewają, że jest w ciąży. Przerażona Lucrecia prosi Juana, by usunął dziecko. Gdy ten się nie zgadza, zwraca się do Cataliny. Szybko wychodzi na jaw, że jej stan jest znacznie poważniejszy. W domu publicznym zaczyna się epidemia. Estuarda prosi Satura, by zaopiekował się Gabim. Czerwony Orzeł próbuje zdobyć lek, który może uratować chorych. Zwraca się o pomoc do medyka.

Odcinek 2x8 8.0

Gonzalo otwiera zatopioną skrzynię. Wyciąga z niej złoty medalion. Czerwony Orzeł wraz z Saturem udają się do klasztoru świętego Damiana, by dowiedzieć się więcej na temat swojego znaleziska. Inkwizytor przybywa do pałacu markizy. Powierza Catalinie swoje cenne lekarstwo. Cipri jest przekonany, że cierpi na halucynacje, gdy widzi Ines.

Odcinek 2x9 8.0

Satur, śledząc złodziei ciał, wpada do zakamuflowanego dołu. Odkrywa, że znajdują się w nim zwłoki. Czerwony Orzeł ukrywa się w jednej z trumien. Margarita mówi Catalinie, że zachowanie Martina wydaje się jej podejrzane. Kobieta chce powstrzymać siostrzeńca przed zrobieniem czegoś głupiego. Komisarz mówi markizie, że ponowny zamach na Inkwizytora jest planowany na wieczór. Próbują temu zapobiec. Cipri znów widzi Ines. Myśli, że traci rozum. Gonzalo zdobywa kolejne informacje na temat medalionu. Trop prowadzi do domu dla obłąkanych. Alonso odkrywa, że jego ojciec był zaręczony z Margaritą.

Odcinek 2x10 8.0

Czerwony Orzeł i Satur udają się do nawiedzonego lasu. Tam zostają schwytani i zamknięci w klatce. Juan budzi się w karnej celi domu dla obłąkanych. Szalony naukowiec chce na nim przeprowadzić eksperyment. Lucrecia i Komisarz próbują odnaleźć złodzieja, który napad na nią i Irene. Tymczasem to Martin odkrywa, kto jest sprawcą. Gonzalo, po namowach Cataliny, oddaje suknię ślubną Cristyny Margaricie.

Odcinek 2x11 8.0

Król organizuje małżeństwo Lucrecii. Narzeczony markizy szybko wprowadza swoje porządki w pałacu. Podczas szarpaniny z tajemniczym mężczyzną ginie ojciec Jose. Oskarżony o to jest jeden z Morysków. Do Gonzalo przybiega zrozpaczona Catalina. Mówi mu, że Moryskowie okupują klasztor. Murillo jest w wielkim niebezpieczeństwie. Czerwony Orzeł rusza mu na ratunek. Satur próbuje ukryć pewne fakty ze swojej przeszłości.

Odcinek 2x12 8.0

Margarita i jej narzeczony przybywają na spotkanie z Królem. Juan zostaje przez niego wysłany na wojnę. Matka Satura zostaje schwytana przez straże. Markiza, jej syn i Don Fernando jadą na polowanie, podczas którego dochodzi do tragedii. Czerwony Orzeł udaremnia napad na Kardynała. Nuno ulega poważnemu wypadkowi. Do miasta przybywa teatr.

Odcinek 2x13 8.0

Satur i Komisarz zostają porwani przez bandę rozbójników. Przywódca szajki chce ich wykorzystać, by uwolnić brata. Margarita chce spędzić noc z Juanem. Nuno próbuje popełnić samobójstwo. Zrozpaczona Lucrecia chce za wszelką cenę pomóc synowi. Calatrava rusza na wojnę. Do Gonzalo przychodzi mnich, który twierdzi, że jest wysłannikiem Agustina. Estuarda ma poważne problemy finansowe.

Odcinek 3x1 8.0

Irene próbuje popełnić samobójstwo. Świadkiem tego jest Gonzalo. Natychmiast rusza jej na ratunek. Satur otrzymuje list od Estuardy. Dowiaduje się z niego, że kobieta wraz z synem płynie do Ameryki. Juan idzie na spotkanie z Królem. Władca rozlicza go z poczynań na froncie. Calatrava dowiaduje się, że mąż Margarity żyje. Viktor próbuje odzyskać żonę.

Odcinek 3x2 8.0

Satur i Cipri siedzą w niewoli. Komisarz oddaje Kardynałowi medalion. Gonzalo próbuje ustalić, skąd pochodzi herb, który znalazł w liście. Odkrywa, że należy on do rodziny Montignac. Viktor znajduje tajne pomieszczenie Czerwonego Orła. Markiza otrzymuje od szwagra testament męża. Wynika z niego, że Nuno musi iść do klasztoru. Zrozpaczona Lucrecia idzie do Króla, by prosić go o pomoc. On stawia jeden warunek.

Odcinek 3x3 8.0

Satur przejmuje pismo przeznaczone dla Viktora. Podejrzewa, że mąż Margarity jest oszustem i mógł skrzywdzić Juana. On jednak ma zupełnie coś innego na sumieniu. Nuno zostaje zawieziony do klasztoru. Szybko jednak z niego ucieka. Czerwony Orzeł znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Ja jaw wychodzi sekret dotyczący Irene.

Odcinek 3x4 8.0

Po pogrzebie Victora, Margarita mówi Juanowi, że chce by ich ślub się odbył. Satur znajduje w lesie ciało kobiety. Okazuję się, że zamordowana była prostytutką. Wkrótce giną kolejne dziewczyny. Gonzalo próbuje rozwikłać zagadkę. Markiza otrzymuje list. Wynika z niego, że rodzina jej zmarłego męża zabiera jej cały majątek.

Odcinek 3x5 8.0

Satur uważa, że zabójstw kobiet dokonały jakieś dziwne stwory. Margarita wsiada do tajemniczego powozu. Po jakimś czasie budzi się w pieczarze. Atakuje ją grupa wampirów. Ricardo umiera w dziwnych okolicznościach. Lucrecia prosi o pomoc Komisarza. Tymczasem Królowa ma dla markizy specjalne zadanie.

Odcinek 3x6 8.0

Królewicz znika z pałacu. Lucrecia jest zrozpaczona. Tymczasem chłopca znajdują w kuchni Margarita i Catalina. Myślą, że został porzucony przez rodziców. Postanawiają go ukryć. Sytuacja w mieście zaczyna być coraz bardziej napięta. Lud cierpi z głodu. Cipri zaczyna grozić bronią przypadkowym przechodniom. Alonso zostaje oszukany przez sprzedawców. Czerwony Orzeł postanawia rozprawić się z oszustami.

Odcinek 3x7 8.0

Markiza przyjmuje w pałacu Ludwika XIV. Chce uknuć wraz z nim kolejną intrygę. Gonzalo chce się dowiedzieć, dlaczego jego wuj podarował mu rysunek Matki Boskiej. Jedzie do kaplicy Najświętszej Dziewicy, by szukać wskazówek. Satur wraz z miejscowym proboszczem są tam świadkami niezwykłego wydarzenia. W mieście szerzy się strach. Wszyscy boją się, że nastąpi koniec świata. Kardynał postanawia pojmać proboszcza. Catalina zostaje napadnięta.

Odcinek 3x8 8.0

Złoczyńcy okupują pałac markizy. Satur przyznaje się Gonzalo, że napisał list w jego imieniu do Margarity. Musi również wyznać prawdę Margaricie. Dziewczyna jest skołowana. Zwierza się Czerwonemu Orłowi ze swoich rozterek. Komisarz budzi się w kaplicy. Chłopi chcą go ukrzyżować. Lucrecii udaje się rozwiązać Irene. Ta ucieka, by wezwać pomoc.

Odcinek 3x9 8.0

Margarita i Alonso siedzą w schronie. Juan spotyka się ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa. Satur nie potrafi sobie przypomnieć kim jest. Gonzalo szuka szwagierki i syna. Martin dociera do lochu, udaje się mu powiedzieć Komisarzowi o napadzie na pałac.

Odcinek 3x10 8.0

Gonzalo próbuję się dowiedzieć, jaką tajemnicę skrywa modlitewnik jego matki. Odpowiedź może znaleźć w opuszczonym zamku. Strażnik znów atakuje Catalinę. Markiza pozuje do aktu. Komisarz i Nuno są przeciwni publicznemu pokazywaniu obrazu. Podczas prezentacji dochodzi do skandalu. Juan znów odwiedza Eugenię. Nie wie, jak wyplątać się z kłopotliwej sytuacji.

Odcinek 3x11 8.0

Markiza chce się za wszelką cenę odmłodzić. Postanawia poddać się niebezpiecznej operacji. Komisarz chce ją powstrzymać. Gonzalo pociesza Margaritę. Dziewczyna jest prześladowana z powodu obrazu. Satur znajduje pobitego Cipriego. Czerwony Orzeł wchodzi do opuszczonej wierzy. Odkrywa tam tajemnicę Agustina.

Odcinek 3x12 8.0

Satur próbuje pozbyć się zatrutej wody. Nucjusz zatrzymuje się w pałacu markizy. Chce, by Irene spędziła z nim noc. Czerwony Orzeł próbuje zmusić Komisarza, żeby ten sprowadził zapasy wody. Nuno dowiaduje się, że Irene w dniu ślubu nie była dziewicą. Alonso i Satur trafiają na ślad Gabiego.

Odcinek 3x13 8.0

Schwytano legendarnego pirata, Richarda Blake’a. Król chce go przykładnie ukarać. Gonzalo uświadamia sobie, że słynny złoczyńca uratował mu kiedyś życie. Włamywacze napadają na Margaritę i Alonso. Chłopak postanawia kupić broń. Straże ścigają Martina. Markiza mówi Irene, że Komisarz poznał jej sekret. Nuno idzie do domu publicznego. Dowiaduje się o tym Lucrecia.

Odcinek 4x1 8.0

Gonzalo i Satur podążają tropem Laury de Montignac. Markiza de Santillana zostaje przez pomyłkę przekazana Mongołom. W tym samym czasie kardynał Mendoza z pomocą Komisarza postanawiają poszukać starego skarbu Templariuszy. Irene coraz trudniej jest utrzymać swoją ciążę w tajemnicy. Alonso jest świadkiem napadu na księdza. Tajemnica Juana wychodzi na jaw

Odcinek 4x2 8.0

Nuno podejrzewa, że jego matka jest w niebezpieczeństwie. Czerwony Orzeł nie wierzy w samobójstwo księdza oskarżonego o kradzież. Odkrywa, że jego zabójcy szukają Świętego Graala. Podczas procesji rozpętuję się bijatyka. Pamiętnik Laury ujawnia prawdę o Agustinie. Mariana szuka pomocy u Gonzalo. Lucrecia zostaje uwięziona w skrzyni pod ziemią. Ojciec Juana dostaje zawału.

Odcinek 4x3 8.0

Gonzalo oświadcza domownikom, że Mariana zatrzyma się u nich na dłużej. Margarita jest wściekła. Komisarz szuka markizy. Catalina wpada w ogromne kłopoty. Jej synowi grozi śmierć. Satur znów jest w tarapatach.

Odcinek 4x4 8.0

Nuno dostaje się do wojska. Lucrecię nawiedzają złe sny. Margarita i Mariana mają spać w jednym pokoju. Satur uważa, że to bardzo zły pomysł. Władze planują egzekucje człowieka, który został oskarżony o wymordowanie całej swojej rodziny. Gonzalo odkrywa, że jest niewinny. Czerwony Orzeł próbuje poznać prawdę.

Odcinek 4x5 8.0

Czerwony Orzeł zajmuje się sprawą zaginięcia ciężarnych kobiet. Markiza wraca do nałogu. Catalina martwi się o nią. Prosi o pomoc nauczyciela. Alonso dostaje ataku drgawek. Satur boi się, że chłopca opętał diabeł. Gonzalo odkrywa przyczyny dziwnej choroby. Laura przypomina sobie rodzinną tajemnicę. Kardynał dowiaduje się, gdzie może być ukryty skarb.

Odcinek 4x6 8.0

Królowa ma pretensje do swojego męża. Żąda, by wyrzucił z pałacu córkę wodza z Ameryki. Król wysyła dziewczynę do posiadłości markizy. Czerwony Orzeł próbuje otworzyć skrzynkę znalezioną pod mostem. Pułapka, która się w niej znajduje, ogłusza go. Komisarz próbuje posiąść Indiankę. Sytuacja w domu Gonzalo staje się coraz bardziej napięta.

Odcinek 4x7 8.0

Nauczyciel fechtunku przybywa do pałacu markizy. Ma być nauczycielem Nuno. Od razu wpada w oko Lucrecii. Okazuje się jednak, że chłopak skrywa pewną tajemnicę. Juan odwiedza Margaritę. Wyznaje ukochanej całą prawdę o swoim związku z Eugenią. Król otrzymuje przesyłkę od władcy Anglii. Irene powiadamia Komisarza, że jest w ciąży.

Odcinek 4x8 8.0

Czerwony Orzeł postanawia za wszelka cenę znaleźć ojca Heronimo. Lucrecia wyznaje Komisarzowi, że ukradła koronę dla swojego nieślubnego syna. Alonso atakuje Juana. Margarita próbuje go powstrzymać. Syn Cataliny przyłapuje matkę z Ciprim. Król dowiaduje się o postępku markizy. Satur zostaje porwany.

Odcinek 4x9 8.0

Komisarz poszukuje mordercy nadwornego architekta. Zmarłemu zabrano buty. Gonzalo spotyka człowieka, który je zabrał. Mężczyźni znajdują w bucie plan podziemi pałacu. Catalina mówi Cipriemu o swoim wyjeździe do Wiednia. Markiza przygotowuje się do przeprowadzki. Czerwony Orzeł i jego rodzina znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Eugenia dowiaduje się, że Juan kocha Margaritę.

Odcinek 4x10 8.0

Satur budzi się nagi w lochu. Kardynał powiadamia Króla o kradzieży w skarbcu. Władca zwołuje radę. W domu Gonzalo pojawia się fałszywy Satur. Komisarz próbuje namówić Lucrecię, by zostawiła Nuno w pałacu. Ona jednak postanowiła ukryć chłopca. Margarita postanawia jechać z markizą do Wiednia. Laura spotyka na swojej drodze powóz królewski. Nieznany sprawca brutalnie zaatakował szewca.

Odcinek 4x11 8.0

Do Króla przychodzi list od markizy. Trafia w ręce Kardynała. Gonzalo poszukuje informacji o matce Satura. Dowiaduje się, że jego giermek ma brata bliźniaka. Komisarz chce zapobiec małżeństwu Lucrecii. Margarita zostawia list swojej rodzinie. Irene ulega wypadkowi.

Odcinek 4x12 8.0

Satur i Gonzalo próbują rozwikłać zagadkę z klasztoru. Markiza, Margarita i Catalina siedzą uwięzione w szopie. Napastnik z siekierą atakuje ich kryjówkę. Irene po upadku jest w ciężkim stanie. Może stracić dziecko. Ojciec Alejandro ucieka z niewoli.

Águila Roja y Sátur, ante un nuevo misterio 5x1

Hernán Mejías, miejscowy Komisarz, jest operowany i nie wiadomo, czy przeżyje zabieg. Javier, piękny młodzieniec, który przybył do pałacu rodziny Santilllana, przypomina Irene jej życie przed wstąpieniem do klasztoru. Okazuje się, że mężczyzna poślubił znacznie starszą od siebie hrabinę. Brat Gabiego umiera w tajemniczych okolicznościach. Gonzalo próbuje rozwikłać tę zagadkę.

El Rey intenta evitar un conflicto internacional 5x2

Margarita zamartwia się o Alonso. Aby uwolnić chłopca Gonzalo musi odnaleźć Satura i kielich. Javier odwiedza Irene w nocy. Tłumaczy jej dlaczego ją kiedyś opuścił. Catalina wraz ze służącą odnajdują ciało zamordowanej Hrabiny.

Un famoso torero acude al palacio de la Marquesa 5x3

Kardynał chce, by Komisarz odnalazł złodzieja angielskiego diamentu. Lucrecia staje się obiektem powszechnych kpin. Całe miasto plotkuje, że sypia ona ze swoim czarnoskórym niewolnikiem. O wszystkim dowiaduje się Nuno. Margarita ulega wypadkowi w domu.

A Sátur se le aparece la Virgen María 5x4

Gonzalo chce dowiedzieć się, kim było zmarłe dziecko, którego szkielet odnalazł. Ślad prowadzi do sierocińca. Lucrecia zaprasza do swojego pałacu najsłynniejszego toreadora – Rafaela. Markiza ma dla niego propozycje nie do odrzucenia. On jednak skrywa pewną tajemnicę.

Aparecen recién nacidos asesinados 5x5

Margarita ma zostać stracona. Czerwony Orzeł rusza jej na ratunek. Komisarz przesłuchuje Rafaela. Chce wiedzieć czy skrzywdził syna Lucrecii. Satur wyznaje Gonzalo okrutną prawdę o swoim czynie sprzed lat.

Águila Roja y Sátur quedan encerrados 5x6

Cipriemu ukazuje się niezwykła postać nad jeziorem. Uznaje to za znak od Boga. Czerwony Orzeł odkrywa, że ktoś zapłacił pewnej dziewczynie, aby udawała Święta Panienkę. Chce wiedzieć, kto i po co to zrobił. Margarita tęskni za Juanem. Chce do niego wrócić. Gonzalo zostaje aresztowany. Na jaw wychodzi tajemnica Lucrecii.

Gonzalo se preocupa por su hijo 5x7

Do Lucrecii przychodzi księżna Wiktoria. Kobieta jest w ciąży z Królem. Podczas spaceru zostaje brutalnie zaatakowana. Gonzalo planuje wyznać Margaricie swoje uczucia. Czerwony Orzeł i Satur wpadają na kolejny trop związany ze skarbem.

La ejecución de Juan 5x8

Irene znajduje w pałacu porzucone dziecko. Chce się nim zaopiekować. Komisarz kategorycznie się sprzeciwia. Markiza informuje Nuno, że wyjeżdża w długą podróż. Catalina i Cipri próbują uratować królewskie maleństwo. Czerwony Orzeł i Satur wpadają w pułapkę.

Odcinek 9 5x9

Do pałacu przybywa markiz de Santillana wraz z matką. Dają do zrozumienia Nuno, że to on jest teraz gościem w ich posiadłości. Gonzalo i Satur nie mogą wydostać się z pułapki. Margarita chce wyjechać na wyspę trędowatych. Komisarz próbuje zmusić Mariannę do mówienia.

Odcinek 10 5x10

Zrozpaczony Gonzalo szuka Alonso, który ranny i ogłuszony otrzymuje pomoc od Laury. Mariana jest przetrzymywana przez Komisarza. W pałacu rodziny Santillana, Jacobo z matką wyprawiają ucztę. Wobec Juana de Calatravy zostają wysunięte zadziwiające oskarżenia.

La identidad de Águila Roja al descubierto 5x11

Podczas gdy Gonzalo i Satur zajmują się Alonso, straszny pirat Richard Blake przybywa do miasteczka, żeby dotrzeć do kardynała Mendozy. Życie Mariany jest zagrożone. Juan de Calatrava zostaje oskarżony o zabójstwo żony i trafia do więzienia. Catalina i Margarita znajdują krzyż w komnatach zmarłej i zaczynają wierzyć w niewinność Juana.

Gonzalo se siente atraído por Eva 5x12

Juan de Calatrava siedzi w więzieniu i czeka na egzekucję. Tam dowiaduje się o tajemniczych zamiarach naczelnika.

Lucha de gladiadores en honor del Rey 5x13

Gonzalo i Satur przychodzą do tajemniczego lasu, wcześniej noszącego nazwę Diabelskie Wrota, gdzie znajdują stary grób Templariusza. Po dziwnym porwaniu Nuno, Jacobo, nowy markiz de Santillana, staje się celem porywaczy.

El capitán Patrick se queda prendado de Margarita 5x14

Cipri mówi Catalinie o swoim odkryciu. Komisarz dowiaduje się o porwaniu Nuno. Gonzalo i Margarita zostają zaproszeni na ślub starych przyjaciół. Irene odkrywa tajemne przejścia w pałacu.

Margarita permanece secuestrada por el capitán Patrick 5x15

Po zniknięciu Ojca Świętego, kardynał Mendoza opracowuje swój plan napadu na Watykan. Podejmuje się też walkę z prostytucją. Gonzalo zostaje ranny na burzliwym ślubie swoich przyjaciół - Carmen i Arturo.

Jacobo de enamora de Ana 5x16

Tajemniczy obraz przekazany komisarzowi kryje w sobie coś, co niepokoi wojsko angielskie. Tożsamość Czerwonego Orła zostaje odkryta przez tajemniczą postać w lesie zwanym Diabelskie Wrota.

Gonzalo huye de la villa 5x17

Znalezione ślady smoka wywołują strach u mieszkańców miasteczka i pałacu. Satur i Gonzalo przychodzą do pięknej i tajemniczej Evy z Almeidy.

La llegada de la marquesa 5x18

Księżna de Abrantes gubi drogocenną biżuterię w pałacu rodziny Santillana. Książę wyzywa Jacobo na śmiertelny pojedynek. Gonzalo odkrywa prawdziwe zamiary pięknej Evy z Almeidy.