Czarne lustro 2011-

Black Mirror

Serial Czarne lustro to oryginalna mieszanka gatunków: komedii, science fiction i dramatu. Każdy z trzech odcinków jest poświęcony innej współczesnej pladze społecznej i stanowi futurystyczną wizję świata, w którym pewne cechy uległy karykaturalnemu wynaturzeniu.

Na platformach streamingowych

  • 4 sezony

Odcinki zobacz wszystkie 19 odcinki

Sezony

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Obsada Zobacz pełną obsadę

Michaela Coel
jako Shania
Hannah John-Kamen
jako Selma Telse
Beatrice Robertson-Jones
jako Córka w restauracji
Paul Blackwell
jako Policjant
Mia Mills
jako Kobieta na widowni
Jesse Plemons
jako Robert Daly
Jon Hamm
jako Matt Trent
Rosemarie DeWitt
jako Marie
Kelly Macdonald
jako Karin Parke
Toby Kebbell
jako Liam

Fabuła

Serial Czarne lustro to oryginalna mieszanka gatunków: komedii, science fiction i dramatu. Każdy z trzech odcinków jest poświęcony innej współczesnej pladze społecznej i stanowi futurystyczną wizję świata, w którym pewne cechy uległy karykaturalnemu wynaturzeniu. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller, Sci-Fi

Szczegóły

Premiera
2011-12-04 (świat)
Wytwórnia
Zeppotron
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
odc.: 60 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 15 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Avatar square 200x200

astra224 2016-08-06 8

S1 zdecydowanie lepszy od S2

Beznickowy 2018-01-03 9

Sezon 4 – Jestem po pięciu odcinkach i niestety nowe odcinki to cień poprzednich sezonów. Po USS Callister pomyślałem sobie: rewelacji nie ma, ale może następne odcinki będą lepsze. Nie były.
4×01 U.S.S. Callister – Najbardziej niespodziewany odcinek tego sezonu. Zwiastun zapowiadał jakąś farsę, pastisz Star Treka – na szczęście całość okazało się pytaniem dotyczącym moralności.
4×02 Arkangel – Odcinek stawiający pytanie, jak bardzo można użyć technologii do pilnowania dziecka. Niestety, mało zaskakujący.
4×03 Krokodyl – Dwa wątki: Jedna kobieta tuszuje morderstwo i stara się je zatuszować, coraz bardziej się demoralizując; druga jest agentką ubezpieczeniową, która poszukuje świadków wypadku, którym dosłownie ogląda wspomnienia z wypadku. Jak można przewidzieć, ich drogi się zejdą, ale twórcy zaserwowali nam w międzyczasie nudny maraton, nim do tego dojdzie.
4×04 Hang the DJ – Jeden z lepszych odcinków sezonu, stawiający pytanie, na ile jesteśmy w stanie zaufać aplikacji dobierającej nam partnera.
4×05 Twardogłowy – Bardzo nudny odcinek typu sci-fi survival movie. Najnudniejszy i najgorszy odcinek w historii serialu.

Sebioslaw 2017-12-31 8

Pierwsze dwa sezony rewelacyjne. Trzeci lekko gorszy, zmieniłem po nim ogólną ocenę o jedno oczko. Natomiast już po przejęciu przez Netflix, czwarty sezon to według mnie wielki powrót, nowa jakość. Świetni reżyserzy poszczególnych odcinków, mocna obsada. Ogólnie jeden z ulubionych seriali.

Bluejohn_26 Sebioslaw 2017-12-31 8

@Sebioslaw Tylko, że Netflix przejął serial po drugim sezonie, a nie po trzecim sezonie jak piszesz (dokładnie rzecz biorąc odcinku specjalnym "Białe święta"). Cały trzeci sezon był już realizowany na zamówienie Netflixa, który od razu zamówił 12 nowych odcinków.

PSYCHOCORE Sebioslaw 2018-01-01

@Sebioslaw A ja uważam, że pierwszy i drugi sezon – średniawo, w porównaniu z 3 i 4. Na 7 odcinków podobały mi się tylko 4, a po przejęciu przez Netflixa na 12 odcinków nie spodobały mi się tylko 2. Uważam, że produkcja dużo zyskała na tym, że przejął ją Netflix i że ludzie mało obiektywnie oceniają nowości (sentyment do starszego powoduje, że jest on zazwyczaj oceniany lepiej niż to co nowsze i to w każdej dziedzinie życia). Tak się składa, że na BM trafiłam bardzo niedawno co pozwoliło mi na w miarę obiektywną ocenę całości i chcąc nie chcąc, trzeci sezon zrobił na mnie wtedy największe wrażenie. Po obejrzeniu 4, tylko utwierdziłam się w fakcie, że Netflix odwala niezwykłą robotę i bardzo poprawił jakość odcinków.

Współtworzą