Czarne lustro 7.9

Nagrodzony statuetką Emmy mini-serial Czarne Lustro jest oparty na scenariuszu Charliego Brookera. W kolejnej odsłonie serii zobaczymy trzy filmowe historie. Wszystkie z nich są okraszone satyrycznymi obserwacjami i czarnym humorem, a trzymające w napięciu wątki opisują skomplikowaną współczesną rzeczywistość.

Zgłoś naruszenie Sezon 4: Zwiastun #1 PL

Komentarze 5

Avatar square 200x200

astra224 2016-08-06 8

S1 zdecydowanie lepszy od S2

Beznickowy 2018-01-03 9

Sezon 4 – Jestem po pięciu odcinkach i niestety nowe odcinki to cień poprzednich sezonów. Po USS Callister pomyślałem sobie: rewelacji nie ma, ale może następne odcinki będą lepsze. Nie były.
4×01 U.S.S. Callister – Najbardziej niespodziewany odcinek tego sezonu. Zwiastun zapowiadał jakąś farsę, pastisz Star Treka – na szczęście całość okazało się pytaniem dotyczącym moralności.
4×02 Arkangel – Odcinek stawiający pytanie, jak bardzo można użyć technologii do pilnowania dziecka. Niestety, mało zaskakujący.
4×03 Krokodyl – Dwa wątki: Jedna kobieta tuszuje morderstwo i stara się je zatuszować, coraz bardziej się demoralizując; druga jest agentką ubezpieczeniową, która poszukuje świadków wypadku, którym dosłownie ogląda wspomnienia z wypadku. Jak można przewidzieć, ich drogi się zejdą, ale twórcy zaserwowali nam w międzyczasie nudny maraton, nim do tego dojdzie.
4×04 Hang the DJ – Jeden z lepszych odcinków sezonu, stawiający pytanie, na ile jesteśmy w stanie zaufać aplikacji dobierającej nam partnera.
4×05 Twardogłowy – Bardzo nudny odcinek typu sci-fi survival movie. Najnudniejszy i najgorszy odcinek w historii serialu.

Sebioslaw 2017-12-31 8

Pierwsze dwa sezony rewelacyjne. Trzeci lekko gorszy, zmieniłem po nim ogólną ocenę o jedno oczko. Natomiast już po przejęciu przez Netflix, czwarty sezon to według mnie wielki powrót, nowa jakość. Świetni reżyserzy poszczególnych odcinków, mocna obsada. Ogólnie jeden z ulubionych seriali.

Bluejohn_26 Sebioslaw 2017-12-31 8

@Sebioslaw Tylko, że Netflix przejął serial po drugim sezonie, a nie po trzecim sezonie jak piszesz (dokładnie rzecz biorąc odcinku specjalnym "Białe święta"). Cały trzeci sezon był już realizowany na zamówienie Netflixa, który od razu zamówił 12 nowych odcinków.

PSYCHOCORE Sebioslaw 2018-01-01

@Sebioslaw A ja uważam, że pierwszy i drugi sezon – średniawo, w porównaniu z 3 i 4. Na 7 odcinków podobały mi się tylko 4, a po przejęciu przez Netflixa na 12 odcinków nie spodobały mi się tylko 2. Uważam, że produkcja dużo zyskała na tym, że przejął ją Netflix i że ludzie mało obiektywnie oceniają nowości (sentyment do starszego powoduje, że jest on zazwyczaj oceniany lepiej niż to co nowsze i to w każdej dziedzinie życia). Tak się składa, że na BM trafiłam bardzo niedawno co pozwoliło mi na w miarę obiektywną ocenę całości i chcąc nie chcąc, trzeci sezon zrobił na mnie wtedy największe wrażenie. Po obejrzeniu 4, tylko utwierdziłam się w fakcie, że Netflix odwala niezwykłą robotę i bardzo poprawił jakość odcinków.