Sierpień w hrabstwie Osage 2013

August: Osage County

Film zrealizowany na podstawie sztuki uhonorowej Pulitzerem i nagrodą Tony. August: Osage County jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014 r. (nr 1 na IMDB.com). W zjawiskowej obsadzie znalazły się Meryl Streep, Julia Roberts a także Ewan McGregor, Chris Cooper i Sam Shepard.… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Meryl Streep
jako Violet Weston
Julia Roberts
jako Barbara Weston
Chris Cooper
jako Charlie Aiken
Ewan McGregor
jako Bill Fordham
Margo Martindale
jako Mattie Fae Aiken
Sam Shepard
jako Beverly Weston
Dermot Mulroney
jako Steve Huberbrecht
Julianne Nicholson
jako Ivy Weston
Juliette Lewis
jako Karen Weston
Abigail Breslin
jako Jean Fordham
Benedict Cumberbatch
jako Młodszy Charles Aiken
Misty Upham
jako Johnna Monevata

Film zrealizowany na podstawie sztuki uhonorowej Pulitzerem i nagrodą Tony. August: Osage County jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014 r. (nr 1 na IMDB.com). W zjawiskowej obsadzie znalazły się Meryl Streep, Julia Roberts a także Ewan McGregor, Chris Cooper i Sam Shepard. Poeta Beverly (Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach. August: Osage County to pokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. Czy kryzys, który przeżywają wspólnie stanie się początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-01-24 (kino), 2013-09-09 (świat), 2014-06-05 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Wytwórnia
Jean Doumanian Productions
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
130 minut
Budżet
50 000 000 USD
Wiadomości 7
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 11
i_darek1x 4

Dostateczny! – Typowy,zwyczajny,przeciętny …Przereklamowany ! Film jakich wiele … typowe problemy rodzinne ,porażki i sukcesy …
Jak by nie ta obsada to nie wiem czy było by tyle gatki o tym filmie ?Wątpię !

Levi 2

Zbiorowiska tak irytujących osobowości to ja chyba nigdzie indziej nie widziałem nie przypominam sobie.To powinien być samograj,ale nie jest.

PoppinTom 7

Meryl Streep …to jest aktorka, really fuck’ed up story.Jedna z tych historii które są świetną lekcją.

Justyna007 6

[6/10] Może być – Życiowy…

Quagmire 8

8/10 – Streep nieco szarżuje, ale co kto lubi, dla mnie najważniejsze są świetne role Julii Roberts i Julianne Nicholson. Równa aktorsko jest też reszta obsady, z której chyba najbardziej wybija się Chris Cooper, a gra całej "rodziny" pozbawiona jest pewnych fałszywych nut, które można zauważyć u największej gwiazdy. Uzupełnieniem jest scenariusz, zgrabnie odkrywający rodzinne powiązania i, o dziwo, utrzymujący dobre tempo. Ten film powinien znaleźć się w oscarowej dziewiątce.

robgordon Quagmire

Zgadzam się w całości. Moi faworyci to Julia i Chris. Meryl mogłaby zagrać nieco bardziej powściągliwie. Choć z drugiej strony, jej udziałem stało się coś, co dosięgło także (wg mnie) m.in. Leonardo di Caprio. Przyzwyczailiśmy się do ich bardzo dobrej gry i zaczynamy wybrzydzać ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
128 pkt.
2
Kristo
63 pkt.
3
Czejen71
35 pkt.
4
Beznickowy
17 pkt.
5
nathalie
14 pkt.
6
Lamper
5 pkt.
7
kaskader
5 pkt.
8
fredaser
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…