Film zrealizowany na podstawie sztuki uhonorowej Pulitzerem i nagrodą Tony. August: Osage County jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014 r. (nr 1 na IMDB.com). W zjawiskowej obsadzie znalazły się Meryl Streep, Julia Roberts a także Ewan McGregor, Chris Cooper i Sam Shepard. Poeta Beverly (Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach. August: Osage County to pokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. Czy kryzys, który przeżywają wspólnie stanie się początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości? opis dystrybutora
8/10 – Streep nieco szarżuje, ale co kto lubi, dla mnie najważniejsze są świetne role Julii Roberts i Julianne Nicholson. Równa aktorsko jest też reszta obsady, z której chyba najbardziej wybija się Chris Cooper, a gra całej "rodziny" pozbawiona jest pewnych fałszywych nut, które można zauważyć u największej gwiazdy. Uzupełnieniem jest scenariusz, zgrabnie odkrywający rodzinne powiązania i, o dziwo, utrzymujący dobre tempo. Ten film powinien znaleźć się w oscarowej dziewiątce.
Zgadzam się w całości. Moi faworyci to Julia i Chris. Meryl mogłaby zagrać nieco bardziej powściągliwie. Choć z drugiej strony, jej udziałem stało się coś, co dosięgło także (wg mnie) m.in. Leonardo di Caprio. Przyzwyczailiśmy się do ich bardzo dobrej gry i zaczynamy wybrzydzać ;)
Znakomity – Oglądałem w towarzystwie dwóch pań. Cała trójka była pod dużym wrażeniem filmu.
Emocje aż buzowały przy rodzinnym stole. Wielki popis Streep, Roberts i Cooper również na duży plus. Po 20 minutach rodzinne perypetie wciągną każdego.
Z przyjemnością wrócę jeszcze do tego filmu.
Polecam!
9/10
Pozostałe
Dycha jak nic, nieziemski film. Wspaniałe spotkanie na planie dwóch wspaniałych aktorek: Meryl Streep i Julia Roberts. Nic więcej nie trzeba! Popłakuję cały czas. Wspaniałe kreacje aktorskie. Panie pokazały na co je stać. Co ja tu więcej będę pisał. Mistrzostwo!!!