Polowanie 2012

Jagten

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 16 nagród, 8 nominacji i 6 udział w konkursie zobacz więcej
Mads Mikkelsen
jako Lucas
Annika Wedderkopp
jako Klara
Lasse Fogelstrøm
jako Marcus
Susse Wold
jako Grethe
Lars Ranthe
jako Bruun
Ole Dupont
jako Adwokat / Właściciel ziemski

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-03-15 (kino), 2012-05-20 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Zentropa Entertainments
Zentropa International Sweden AB (koprodukcja)
Film i Väst AB (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Dania, Szwecja
Inne tytuły
The Hunt (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
100 minut
Budżet
3 800 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 12
rolnik_postepowy 8

8/10 Byłoby 9, gdyby niezbyt wiarygodne zakończenie. Niemniej film bardzo emocjonalny, wart obejrzenia.

Khaosth 9

Trochę jakby pozbawiony zakończenia, ale czy też można zakończyć żywot pomówień? Świetne role pomówionego, ojca oraz dziewczynki.

con_desiros 5

Średni ! – Dowody na głównego bohatera bardzo liche … Jedna przewrażliwiona przedszkolanka i jej urojona teoria ogólnie niszczą gościa !Ogólnie trzeba dmuchać na zimno !Niestety może i się zdarzy pomyłka ale lepiej żeby to była pomyłka !!!
Morał z tego taki że najciemniej pod latarnią !

The_Nomad 8

Gorzkie, ascetyczne kino. Świetna psychologia postaci. Przejmujący Mikkelsen.

Marac 8

Ochrona dzieci vs domniemanie niewinności [8/10] |||

Znakomity film o tym, że świat nie jest czarno-biały. Dzieci trzeba chronić przed pedofilami i jestem całym sercem za tym, żeby ścigać ich bezwzględnie i z całą surowością. I nie zapominać o tym, że nie tylko księża z mafii rzymsko-pedofilskiej są potencjalnymi zboczeńcami. Ale co robić, żeby jednocześnie uniknąć takich sytuacji jak ta pokazana w tym filmie? Nie wiem… Oczywiście postępowanie kierowniczki przedszkola było skrajnie nieprofesjonalne a pokazane w filmie "badanie" przez psychologa to jakiś ponury dowcip, ale czy na pewno w rzeczywistości wygląda to lepiej…?

Trochę zawiodło mnie w tym obrazie jedynie zakończenie, ale nie będę go oczywiście zdradzał, więc na tym poprzestańmy. Cała reszta jest pierwszorzędna – niesamowita gra aktorska dziewczynki oraz Madsa Mikkelsena jako pomówionego "przedszkolanka", naturalizm, świetnie pokazana atmosfera zaszczucia i bezsilności. Ogólnie – mocna rzecz. Gorąco polecam.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Alter_Al
129 punktów
Hsi_Nao
77 punktów
A_Biel
20 punktów
jacks
19 punktów
chudini0505
10 punktów
Thor70
10 punktów
Beznickowy
9 punktów
Czejen71
4 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…