Ona to on 2006

She's the Man

Viola, wielbicielka footballu, dowiaduje się, że w jej nowej szkole nie ma dziewczęcej drużyny piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 31 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Amanda Bynes
jako Viola
Channing Tatum
jako Duke
Laura Ramsey
jako Olivia
Robert Hoffman
jako Justin
Julie Hagerty
jako Daphne
Vinnie Jones
jako Trener Dinklage
David Cross
jako Dyrektor Gold
Amanda Crew
jako Kia
Jessica Lucas
jako Yvonne

Fabuła

Viola, wielbicielka footballu, dowiaduje się, że w jej nowej szkole nie ma dziewczęcej drużyny piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke’u, a sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat bliźniak Violi. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
sen, bliźniak, anglia, piłkarz zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-06-09 (kino), 2006-03-17 (świat), 2006-08-21 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
105 minut
Budżet
20 000 000 USD

Recenzje

Jest to lekki i przyjemny film dla młodzieży 8
  • 2006-08-04
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Główna bohaterka Viola (Amanda Bynes) chodzi do szkoły średniej. Właśnie dowiaduje się, że jej drużyna piłkarska została rozwiązana, a trener nie dopuszcza jej do męskiego zespołu, ponieważ uważa, że nigdy nie będzie ona tak silna jak chłopcy. Dziewczyna postanawia udowodnić wszystkim, że zasługuje na miejsce w drużynie. Korzystając z nieobecności swojego brata bliźniaka w nowej szkole, przebiera się za niego i zaczyna edukacje. Zapisuje się do drużyny piłkarskiej i zakochuje w swoim sublokatorze, który zaczyna domyślać się jaki sekret skrywa Viola.

Film Andy Fickmana ma wiele cech filmu dla młodzieży. Wszyscy chcą być popularni, najmodniejsi i najpiękniejsi. Za wszelką cenę dążą do swego celu, nie patrząc na innych i na ich uczucia. Dorosłych traktują jak wrogów, którzy chcą zabrać im najlepszy okres ich życia i jak najszybciej wprowadzić w dorosłość.

Produkcje tego typu zazwyczaj bywają płytkie a ich scenariusze monotonne. Ten jednak został oparty o sztukę Williama Shakespeare'a Wieczór Trzech Króli, jest to ogromny plus dla tego filmu i daje mu przewagę nad podobnymi dziełami. Wartka akcja, liczne zwroty wydarzeń i dobry klimat, rekompensują wady m.in. grę aktorów, która woła o pomstę do nieba. Nawet Amanda Bynes nie wysilała się i stać ją było tylko na kilka głupich uśmiechów, nie wspominając o pozostałej części obsady.

Ona to On to ubrany we współczesne szaty spektakl angielskiego geniusza, który nie traci na swej wartości, nawet jeśli odegrają go niepoprawne nastolatki.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 15

YanYool99 2016-03-28 6

Za dużo wariacji i poplątanych więzi. Z drugiej strony film ciekawy, ma trochę do powiedzenia. Byłoby lepiej gdyby był nieco krótszy i bardziej zwięzły.

rast26 2010-10-22 6

6/10 – Nic specjalnego ale tragicznie tez nie jest nawet przyjemnie sie oglada

ALVAREZ 2009-12-09

PRZYJEMNY FILMIK – Typowy film dla młodzieży.Jeśli ktoś oczekuje wielkiego kina to powinien sobie odpuścić,ale jeśli szuka przyjemniej komedii romantycznej dla młodszego nieco widza to jak najbardziej polecam.

Trophy 2009-08-30 7

Taka tam młodzieżowa komedia – Kiedyś takie lubiłam. Nawet miałam akurat ten film w ulubionych, ale już chyba dorastam :)
Fabuła nawet ciekawa, zawiera kilka zabawnych scen.

Novqa 2008-04-24 6

;p – taka zwyczajna komedyjka, ale mi sie podobalo przyjemny filim ;p

Współtworzą