Testament 1983

Film będący przestrogą co niesie ze sobą wojna jądrowa na przykładzie mieszkańców małego, amerykańskiego miasteczka.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jane Alexander
jako Carol Wetherly
William Devane
jako Tom Wetherly
Rossie Harris
jako Brad Wetherly
Roxana Zal
jako Mary Liz Wetherly
Lukas Haas
jako Scottie Wetherly
Philip Anglim
jako Ojciec Hollis Mann
Lilia Skala
jako Fania Morse
Rebecca De Mornay
jako Cathy Pitkin
Kevin Costner
jako Phil Pitkin
Mako
jako Mike

Fabuła

Film o skutkach wojny jądrowej. Po zrzuceniu bomby jądrowej na amerykańskie miasto następują tragiczne skutki. Bohaterka filmu jest świadkiem śmierci sąsiadów, a także swoich dzieci - ofiar choroby popromiennej. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Sci-Fi

Szczegóły

Premiera
1983-11-04 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
90 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Darth_Artur 2009-07-18 10

Ciężki – Nie chodzi o to, że jest trudny w odbiorze, po prostu jest bardzo dołujący, depresyjny. Niektóre sceny, są bardzo obrazowe i mocno grają na emocjach np. TU SPOILERY scena gdzie człowiek niesie drewnianą szufladę/skrzynkę i widz sobie uświadamia że to jest trumna dla dziecka. A to dopiero początek, im bliżej końca tym więcej śmierci, i film jest coraz cięższy. KONIEC SPOILERÓW. Gra aktorska bardzo przekonująca, oglądając czuje się cierpienie bohaterów. Przerażająca wizja, a nie ma tu żadnych efektów specjalnych, nie ma zombie ani nic takiego, po prostu życie zwykłych ludzi po katastrofie.

Ocena 10/10, aczkolwiek nie jest to film który "trzeba koniecznie zobaczyć", radził bym najpierw się odpowiednio nastawić i mieć ochotę obejrzeć tego typu produkcje.

Asmodeusz Darth_Artur 2015-04-13 6

Mocny, dołujący ale pewnie całkiem prawdziwy jeśli doszło by do tego typu sytuacji, minus jest niestety taki, że nie nastraja w dobry humor

Anonimowy 2009-03-10

Ten film radzę obejrzeć. – Przerażający nie mniej głośny niż słynne "Nazajutrz" z 1983 roku ("The Day After"). Film jest przede wszystkim pozbawiony elementów sensacyjności, tym donioślejszy jako ostrzeżenie!

Współtworzą