Drogówka 2013

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa).… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 16 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 100 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Bartłomiej Topa
jako Sierż. Ryszard Król
Arkadiusz Jakubik
jako Patrycki
Julia Kijowska
jako Madecka
Eryk Lubos
jako Banaś
Robert Wabich
jako Hawryluk
Jacek Braciak
jako Trybus
Marcin Dorociński
jako Lisowski
Marian Dziędziel
jako Gołąb
Agata Kulesza
jako Jadzia
Izabela Kuna
jako Ewa
Maciej Stuhr
jako Zaręba
Adam Woronowicz
jako Czech, prokurator

Fabuła

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Obyczajowy

Szczegóły

Premiera
2013-02-01 (kino), 2013-06-07 (dvd)
Dystrybutor
Next Film
Wytwórnia
Film It
Agora S.A. (koprodukcja)
Orange (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
7 dni (Polska) (tytuł roboczy)
Traffic Department (tytuł międzynarodowy)
Siedem dni (Polska) (tytuł roboczy) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
118 minut
Budżet
5 668 688 PLN

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Okres zdjęciowy trwał od 18 lutego do 23 kwietnia 2012 roku. zobacz więcej

Komentarze 15

bizarre 8

8/10 – Jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat (drugi najlepszy film Smarzowskiego, zaraz po "Weselu"). Łączy elementy typowe dla kina Smarzowskiego – ciężki, brudny klimat, alkoholizm itd. – z świetną fabułą, obfitującą w dynamiczne sceny. Całość trzyma w napięciu do ostatnich minut, pozytywne zaskoczenie.

mortas80

bardzo dobry – nie wiem dlaczego tak długo czekałem żeby go obejrzeć.toż to Smarzowski więc…przewidywalne zakończenie ale i tak dobre, mocne kino akcji.

simonperch 7

Dobrze zrobiony, wciągający film. Podejrzewam że środowisko policyjne nie było zachwycone :)

Justyna007 7

[7/10] Dobry – Ale mógłby być lepszy…

Przemytnik

Rewelacyjny film. Dobre, mocne, Polskie kino powraca. – Po przeczytaniu komentarzy poprzedników odnoszę wrażenie, że oglądaliśmy dwa różne filmy. Rozumiem, że narzekanie mamy we krwi ale ja po tym
" Paradokumencie, który nie wyszedł" odzyskałem wiarę w Polską kinematografię. Nie jest to film łatwy lekki i głupkowaty. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jest to obraz na miarę Psów czy Krolla. Przywodzi na myśl najlepsze Polskie kino z początku lat 90. Skłania do głębszych refleksji, nie tylko na tematy widoczne na pierwszym planie.

Zobacz wszystkie 4 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
daniello13 Przemytnik 8

Zgodzę się z przedmówcą, film wielowątkowy, skłaniający do refleksji. Stereotypy w polskiej Policji należy przyjąć z przymrużeniem oka, komicznie, gdyż to już nie te czasy. Wtedy wszystko wszędzie było inne. Ważniejszy jest tu dramatyczny obraz człowieka, którego dotknęły realia życia, służby. Niestety … Polecam, obowiązkowa pozycja

robgordon Przemytnik

Z tego co piszesz wynika, że film opowiada historię dziejącą się jakiś czas temu. Z czego to wnioskujesz?

robgordon Przemytnik

Uważam, że to dobry, a nawet bardzo dobry film. Ale jednak słabszy od poprzednich filmów Smarzowskiego. Czegoś mi w nim zabrakło. Nie da się ukryć, że reżyser jest obecnie na równi (delikatnie) pochyłej.

justangel Przemytnik 7

W mojej ocenie film dobry 7.5/10, aczkolwiek jednak nie rewelacyjny. Generalnie spodziewałam się czegoś innego (ale na temat filmu wiedziałam tyle, ile zapamiętałam z reklam = niewiele) i nie sądziłam, że będzie w nim zagadka kryminalna.
Kilka akcji (pod koniec filmu) jest nieco przesadzonych, zwłaszcza, że wydarzyły się praktycznie jedna po drugiej (kto oglądał, wie o które mi chodzi). Zakończenie też do przewidzenia, ale mimo tego film polecam.

Współtworzą