Kult 2006

The Wicker Man

Szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Nicolas Cage
jako Edward Malus
Ellen Burstyn
jako Siostra Summersisle
Kate Beahan
jako Siostra Willow
Frances Conroy
jako Dr Moss
Molly Parker
jako Siostra Rose / Siostra Thorn
Leelee Sobieski
jako Siostra Honey
Diane Delano
jako Siostra Beech
Michael Wiseman
jako Pete
Erika-Shaye Gair
jako Rowan
Christa Campbell
jako Kelnerka w barze
Emily Holmes
jako Mama
Zemphira Gosling
jako Dziewczynka

Szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi Malusa na niewielką wyspę. Początkowo jej mieszkańcy odnoszą się do niego z chłodną rezerwą, później z jawną i rosnącą wrogością. Policjant wkrótce odkrywa, że na wyspie odbywają się dziwne i przerażające okultystyczne seanse, a ich uczestnicy oddają cześć pogańskim bóstwom. Powoli oplata go sieć wiekowych obrzędów i zabójczych kłamstw. Czyżby dziewczynka została poświęcona jednemu z bożków w ofierze? opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
sen, krew, zemsta, morderstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-11-24 (kino), 2006-08-31 (świat), 2007-04-11 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
Wicker Man - Ritual des Bösen (Niemcy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
106 minut
Budżet
40 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Synopsis — Patrolujący autostradę oficer Edward Malus (Nicolas Cage) widzi, jak z przejeżdżającego obok niego samochodu wypada lalka. Zatrzymuje pojazd i oddaje zgubę dziewczynce podróżującej z matką. Po chwili samochód taranuje pędząca ciężarówka. Zanim policjant zdąży uratować pasażerki, wóz wybucha. Przez wiele miesięcy Edward nie będzie w stanie wymazać z pamięci twarzy... zobacz więcej

Komentarze do filmu 21
ana481516 3

Słabo licho, aż mi się wczoraj przysnęło gdzieś w połowie i nawet spoko, bo i tak zostało wszystko później wyjaśnione. Lepiej zabiorę się za oryginał.

JakubWyklety 3

Z jakiegoś niebywałego powodu najciekawsza sekwencja, znana nam z niezliczonych memów, znalazła się w wyciętych scenach!

chrosciu 8

Przyzwoity thriller – Nie jest to być może porywające arcydzieło – ale też nie tego oczekiwałem. Liczyłem na klasyczny film, na którym będzie można się ’zresetować’ i przestraszyć w sposób kontrolowany – i właśnie to dostałem.

Mrozikos667 2

Film surrealistyczny. Najlepsze jest to, że za żadne skarby nie mogę dojść, czy oni tak na poważnie, czy to jednak jedna wielka zgrywa.

modelka 6

Zapowiada sie niezle – No coz poczatek zapowiada sie niezle i wydaje sie ze tak bedzie dalej, ale niestety troche zaskakuje przebieg wydarzen, a raczej wszystko jest tak zbudowane ze latwo sie domyslic co sie zaraz wydarzy. Bardzo przewidywalny przez co robi sie mniej ciekawy. Choc koncowka zaskakuje to polecam zostac do konca, bo moze zaskoczyc niejednego. Poczatek ciekawie, srodek do bani a koncowka ciekawa znowu. Film ok.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Mierzwiak
78 punktów
jacks
32 punkty
carmin
25 punktów
Yankee_Notch
20 punktów
kaskader
17 punktów
Redox
14 punktów
Anonimowy
12 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…