World Trade Center 2006

Inspirowana wydarzeniami z 11 września 2001 roku, historia dwóch niezwykle dzielnych strażaków, którzy spieszyli z pomocą uwięzionym ludziom w jednym z wieżowców World Trade Center.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 180 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maria Bello
jako Donna McLoughlin
Anthony Piccininni
jako JJ Mc Loughlin
Connor Paolo
jako Steven Tobler
Alexa Gerasimovich
jako Erin McLoughlin
Morgan Flynn
jako Caitlin McLoughlin
Michael Peña
jako Oficer William J. Jimeno
Armando Riesco
jako Antonio Rodrigues
Jay Hernandez
jako Dominick Pezzulo
Nicolas Cage
jako Sierżant John McLoughlin
Nick Damici
jako Por. Kassimatis
Jude Ciccolella
jako Inspector Fields
William Mapother
jako Thomas

Fabuła

Inspirowana wydarzeniami z 11 września 2001 roku, historia dwóch niezwykle dzielnych strażaków, którzy spieszyli z pomocą uwięzionym ludziom w jednym z wieżowców World Trade Center. Alpinus

Gatunek
Dramat, Historyczny
Słowa kluczowe
krew, zemsta, przyjaciel, terroryzm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-10-06 (kino), 2006-08-31 (świat), 2007-09-11 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
September (USA) (tytuł roboczy)
Untitled Oliver Stone/September 11 Project (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
63 000 000 USD

Recenzje

Poważny temat, odważni twórcy 7
  • 2009-08-26
  • napisana przez Matejsoner11
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Chyba cały świat pamięta wtorek, 11 września 2001 roku. To właśnie w ten dzień w nowojorskie wieże World Trade Center uderzyły dwa samoloty pasażerskie, opanowane przez terrorystów. Film opowiada historię kilkorga policjantów, którzy podczas akcji ratunkowej zostają przywaleni gruzem z... pokaż więcej

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

O filmie — 11 września 2001 roku był wyjątkowo ciepłym dniem w Nowym Jorku. Will Jimeno, oficer z wydziału policyjnego Port Authority Police Department, chciał wziąć wówczas dzień wolny i poświęcić się swojemu hobby - polowaniu, ale w końcu zdecydował, że pójdzie do pracy. Sierżant John McLoughlin, szanowany weteran PAPD, był na nogach już od wielu godzin - wymagał tego... zobacz więcej

Komentarze 16

Maciek_Przybyszewski 7

To nie jest kolejny film dla… – To nie jest kolejny film dla… no właśnie – kogo? Nie dla młodzieży czy dzieciaków, bo nie ma akcji? Nie dla starszych, bo jest za bardzo wzruszający? Nie dla Polaków, bo u nas nic się nie zawali? Można tak wymieniać i wymieniać. Według mnie to film dla wszystkich. To nie jest tylko historia oparta na faktach. To historia o sile ludzi. O chęci przetrwania, chęci pomagania, chęci obrony kraju i o tym, że razem jesteśmy silni. Są tu drażniące sceny, jak choćby żołnierz weteran jadący pomagać przy ratowaniu ofiar zamachu, a w rezultacie głoszący, że trzeba to pomścić itd. Ale głębiej się zastanawiając czy my Polacy mamy tak zaszczepioną miłość do ojczyzny, że byśmy się zdecydowali na taki krok?? Warto zobaczyć ten film, bo to nie jest kolejny film dla nikogo.

pablo75 9

8/10 – Co ja zrobię,że lubię takie filmy:)) Na pewno trzeba ten film obejrzeć,bo na pewno każdy z nas pamięta tamten dzień-11 września… Czas jakby się zatrzymał w miejscu. Film pokazuje ludzi,którzy podążyli z pomocą tym,którzy przebywali akurat w WTC i jednocześnie sami znaleźli się w śmiertelnej pułapce. Zakończenie bardzo wzruszające. Polecam!!!

Iqqa 7

Pomnik z taśmy filmowej – To jeden z niewielu filmów, gdzie patos, heroizm, patriotyzm, bohaterstwo i tym podobne wartości przez duże W są… na miejscu, wskazane jest wręcz dopompować je do większych, niż zazwyczaj rozmiarów. Film podtrzymuje mit, w który chcę wierzyć. Chcę wierzyć, że wtedy świat stał się jednością. Świat się zmienił.

Film pomija, jak świat zmienił się od następnego poranka, jest przy jednym wątku – ludzkim dramacie. Nie komentuje, nie ocenia, lecz upiększa i stawia w lepszym świetle zwykłego człowieka. Bo o ludziach, którzy uczestniczą w takich wydarzeniach, którzy już z nich nie wracają mówi się tylko pięknie. Bo film portretuje marzenie – jednej Ameryki, jednego świata i jednego społeczeństwa. Filmowi strażacy i policjanci są lepszą i piękniejszą wersją nas samych – lepszego człowieka. Nie można z tego kpić, nie można krytykować. Krytykować pięknej wizji, która nigdy się nie spełni, a która paradoksalnie podczas takich tragedii jest najbliższa urzeczywistnieniu.

Nie można nie pamiętać, że 11 września 2001 roku żyło się tylko jednym, że widziało się to samo, co widział człowiek na innych kontynentach. Widział cały świat. Cały świat przeżywał to samo. Film jest piękniejszą wersją tego wydarzenia. Sprawia, że te ponad 3000 osób nie jest już statystyką, lecz pojedynczymi ludźmi. Hołdem dla każdego z nich z osobna.

pablo75 Iqqa 9

Pięknie napisane!!! Zgadzam się w zupełności!!!

Papa28 7

7/10 – Czasami wzruszajacy, czasami nudny. Ogolnie troche lepiej niz przecietnie. O samym WTC nie ma za wiele, duzo o ofiarach wsrod policjantow i innych sluzb. Mozna obejrzec ale nie spodziewajcie sie rewelacji.

Czechu 7

7/10 – czasami nudny, bez rewelacji, ale można zobaczyć.

Jankes Czechu 7

I Czesław trafił w samo sedno 7/10, jednak pomimo wszystko należy zobaczyć co tam się wtedy stało.

Współtworzą