World Trade Center 2006

Nicolas Cage i Michael Pena (Crash: Misto gniewu) wcielają się w role dwóch strażaków, Johna McLoughlina i Willa Jimeno, którzy na skutek wydarzeń z 11 września 2001 roku zostają uwięzieni w budynku WTC. Zobacz historię najgorszego dnia w historii USA widzianego oczami dwóch mężczyzn walczących o życie i ich kochających… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO3, 25 maj 2021, wtorek 03:50 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Nicolas Cage
jako Sierż. John McLoughlin
Maria Bello
jako Donna McLoughlin
Connor Paolo
jako Steven Tobler
Anthony Piccininni
jako JJ Mc Loughlin
Alexa Gerasimovich
jako Erin McLoughlin
Morgan Flynn
jako Caitlin McLoughlin
Michael Peña
jako Oficer William J. Jimeno
Armando Riesco
jako Antonio Rodrigues
Jay Hernandez
jako Dominick Pezzulo
Joe Starr
jako Jadący metrem
Jon Bernthal
jako Christopher Amoroso
William Jimeno
jako Oficer zarządu portu

Nicolas Cage i Michael Pena (Crash: Misto gniewu) wcielają się w role dwóch strażaków, Johna McLoughlina i Willa Jimeno, którzy na skutek wydarzeń z 11 września 2001 roku zostają uwięzieni w budynku WTC. Zobacz historię najgorszego dnia w historii USA widzianego oczami dwóch mężczyzn walczących o życie i ich kochających żon (Maria Bello i Maggie Gyllenhaal). opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Historyczny
Słowa kluczowe
krew, zemsta, terroryzm, policja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-10-06 (kino), 2006-08-31 (świat), 2007-09-11 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
September (USA) (tytuł roboczy)
Untitled Oliver Stone/September 11 Project (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
63 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Nawrocki użytkownik
  • 7

Poważny temat, odważni twórcy przeczytaj recenzję

Mierzwiak użytkownik
  • 1

Oliver Stone nie udźwignął tematu i zrobił jeszcze jeden film, jakich wiele. Zły film. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Opowieść o odwadze i przetrwaniu — Willa ani mnie nigdy nie interesowało opowiedzenie naszej historii, ale czuliśmy, że jesteśmy to winni wszystkim ludziom, których straciliśmy tamtego dnia", mówi sierżant PAPD John McLoughlin. "My tylko przekazujemy historię wszystkich ludzi, którzy poświęcili się tamtego dnia. Nie wątpię, że filmowcy chcieli okazać szacunek i oddać hołd ofiarom. zobacz więcej

Komentarze do filmu 18
pajki_filmaniak 8

dziwi mnie niska ocena mi podobał się film 8/10

PoppinTom 3

Kiedyś widziałem i dobrze że nie wystawiłem oceny, nie zasługuje na jakąkolwiek. Z szacunku do strażaków dam 3. Największy spektakl jaki widział świat.|ITS LIE|

Maciek_Przybyszewski 7

To nie jest kolejny film dla… – To nie jest kolejny film dla… no właśnie – kogo? Nie dla młodzieży czy dzieciaków, bo nie ma akcji? Nie dla starszych, bo jest za bardzo wzruszający? Nie dla Polaków, bo u nas nic się nie zawali? Można tak wymieniać i wymieniać. Według mnie to film dla wszystkich. To nie jest tylko historia oparta na faktach. To historia o sile ludzi. O chęci przetrwania, chęci pomagania, chęci obrony kraju i o tym, że razem jesteśmy silni. Są tu drażniące sceny, jak choćby żołnierz weteran jadący pomagać przy ratowaniu ofiar zamachu, a w rezultacie głoszący, że trzeba to pomścić itd. Ale głębiej się zastanawiając czy my Polacy mamy tak zaszczepioną miłość do ojczyzny, że byśmy się zdecydowali na taki krok?? Warto zobaczyć ten film, bo to nie jest kolejny film dla nikogo.

pablo75 9

8/10 – Co ja zrobię,że lubię takie filmy:)) Na pewno trzeba ten film obejrzeć,bo na pewno każdy z nas pamięta tamten dzień-11 września… Czas jakby się zatrzymał w miejscu. Film pokazuje ludzi,którzy podążyli z pomocą tym,którzy przebywali akurat w WTC i jednocześnie sami znaleźli się w śmiertelnej pułapce. Zakończenie bardzo wzruszające. Polecam!!!

Iqqa 7

Pomnik z taśmy filmowej – To jeden z niewielu filmów, gdzie patos, heroizm, patriotyzm, bohaterstwo i tym podobne wartości przez duże W są… na miejscu, wskazane jest wręcz dopompować je do większych, niż zazwyczaj rozmiarów. Film podtrzymuje mit, w który chcę wierzyć. Chcę wierzyć, że wtedy świat stał się jednością. Świat się zmienił.

Film pomija, jak świat zmienił się od następnego poranka, jest przy jednym wątku – ludzkim dramacie. Nie komentuje, nie ocenia, lecz upiększa i stawia w lepszym świetle zwykłego człowieka. Bo o ludziach, którzy uczestniczą w takich wydarzeniach, którzy już z nich nie wracają mówi się tylko pięknie. Bo film portretuje marzenie – jednej Ameryki, jednego świata i jednego społeczeństwa. Filmowi strażacy i policjanci są lepszą i piękniejszą wersją nas samych – lepszego człowieka. Nie można z tego kpić, nie można krytykować. Krytykować pięknej wizji, która nigdy się nie spełni, a która paradoksalnie podczas takich tragedii jest najbliższa urzeczywistnieniu.

Nie można nie pamiętać, że 11 września 2001 roku żyło się tylko jednym, że widziało się to samo, co widział człowiek na innych kontynentach. Widział cały świat. Cały świat przeżywał to samo. Film jest piękniejszą wersją tego wydarzenia. Sprawia, że te ponad 3000 osób nie jest już statystyką, lecz pojedynczymi ludźmi. Hołdem dla każdego z nich z osobna.

pablo75 Iqqa 9

Pięknie napisane!!! Zgadzam się w zupełności!!!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
228 pkt.
3
piotrek681
104 pkt.
4
Czejen71
79 pkt.
5
Matejsoner11
75 pkt.
6
arksi
40 pkt.
7
fredaser
24 pkt.
8
Melman
21 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…