Gattaca - Szok przyszłości 1997

Gattaca
Film

Niedaleka przyszłość. Genetyka jest w tak dużym stopniu rozwinięta, że ludzie podzieleni są na "dwa obozy": ludzi z probówki, niesamowicie sprawnych fizycznie i odpornych na choroby oraz ludzi poczętych w sposób naturalny. Do tej drugiej grupy zalicza się Vincent Freeman (Ethan Hawke), któremu marzy się zostanie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ethan Hawke
jako Vincent Freeman
Uma Thurman
jako Irene Cassini
Jude Law
jako Jerome Eugene Morrow
Gore Vidal
jako Dyrektor Josef
Xander Berkeley
jako Dr Lamar
Jayne Brook
jako Marie Freeman
Elias Koteas
jako Antonio Freeman
Loren Dean
jako Anton Freeman
Alan Arkin
jako Detektyw Hugo
Tony Shalhoub
jako Niemiec
William Lee Scott
jako Nastoletni Anton Freeman
Mason Gamble
jako Vincent Freeman jako chłopiec

Niedaleka przyszłość. Genetyka jest w tak dużym stopniu rozwinięta, że ludzie podzieleni są na "dwa obozy": ludzi z probówki, niesamowicie sprawnych fizycznie i odpornych na choroby oraz ludzi poczętych w sposób naturalny. Do tej drugiej grupy zalicza się Vincent Freeman (Ethan Hawke), któremu marzy się zostanie astronautą. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, kosmos, morderstwo, wózek inwalidzki zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1997-09-07 (świat), 2003-08-21 (dvd)
Wytwórnia
Columbia Pictures Corporation
Jersey Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Eighth Day (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
101 minut
Budżet
36 000 000 USD
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 12
rudeez 6

temat mi bliski. dobrych motywów całkiem sporo, chociaż film mi się dłużył. mimo wszystko warto zerknąć

simonperch 7

No i to jest sci-fi panie Niccol, a nie jakieś Hosty. Dobry film. Ciekawy scenariusz i nawet optymalne wykonanie. Można by lepiej, ale nie jest źle.

Garret_Reza_fdb 6

http://garretreza.pl/gattaca/ Powtórka. Kino futurystyczne, które przypomina o podstawach człowieczeństwa. Teraz tylko czekam, aż Villeneuve zrobi remake.

Spiff 9

Mądre kino z przekazem / mobilizujące – do tego dobrze zagrane i przedstawione. Z pewnością zapada w pamięci i pozwala na chwilę refleksji.

ALVAREZ 6

FILM NIEWĄTPLIWIE… – Film niewątpliwie zapadający w pamięci na dłuższy czas.Niestety miałem tą przyjemność obejrzenia go dopiero po kilkunastu latach po premierze.Oglądanie go w tamtych latach musiało być czymś niezwykłym.Z biegiem lat nic się nie zmieniło,ale jak na dzisiejsze czasy brakuje trochę efektów.

mysza_007 ALVAREZ 9

no akurat jest to jeden z tych filmów sf w którym bardziej chodzi o przesłanie i całkiem realistyczną wizję przyszłości (może lekkie nadużycie, ale coś jak mechaniczna pomarańcza lat 90-tych), bo to tylko kwestia czasu kiedy naukowcy będą potrafili całkowicie rozpoznać kod genetyczny człowieka…jakby na dzień dzisiejszy powstał ten film to i tak nie czyniłbym zarzutu z powodu braku efektów specjalnych
> Z biegiem lat nic się nie zmieniło
nie wiem dokładnie co miałeś na myśli , ale z tym też bym się nie zgodził, że od `97 nic się w tej sprawie nie zmieniło, a powiem nawet, że z biegiem lat ten film nabiera coraz to większego sensu….

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
jacks
58 pkt.
3
Sully
47 pkt.
4
Redox
46 pkt.
5
Perfik
43 pkt.
6
fredaser
26 pkt.
7
fantasta
20 pkt.
8
blesav
16 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…