Chce się żyć 2013

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. W roli głównej znany z Jesteś Bogiem Dawid Ogrodnik.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Dawid Ogrodnik
jako Mateusz
Kamil Tkacz
jako Mateusz w dzieciństwie
Dorota Kolak
jako Matka Mateusza
Arkadiusz Jakubik
jako Ojciec Mateusza
Helena Sujecka
jako Matylda
Tymoteusz Marciniak
jako Tomek w dzieciństwie
Anna Nehrebecka
jako Jola, nauczycielka języka Blissa
Agnieszka Kotlarska
jako Matka Anki
Janusz Chabior
jako Łysy

Fabuła

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. W roli głównej znany z Jesteś Bogiem Dawid Ogrodnik. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat

Szczegóły

Premiera
2013-10-11 (kino), 2014-03-21 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Studio Filmowe Tramway
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Life Feels Good (Kanada) (tytuł festiwalowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
107 minut
Budżet
3 033 007 PLN

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 10

i_darek1x 5

Może być ! – To przykład jak można robić mądre,interesujące filmy !Powinien być kandydatem do Oscara i pewna wygrana ! A nie to badziewie Wałęsa…

con_desiros 6

Może być ! – To przykład jak można robić mądre,interesujące filmy !Powinien być kandydatem do Oscara i pewna wygrana ! A nie to badziewie Wałęsa…

YanYool99 7

Trudny w ocenie. Ogrodnik rewelacyjnie zagrał, ale te wątki o cyckach, ech, jeszcze ta sucz grana przez Zawadzką na deser. Dobry, ale bez wniosków i puenty.

Krzyk_Sowy 7

Dawid Ogrodnik zagrał rewelacyjnie

Beznickowy 6

Niestety rozczarowanie – Chciałbym powiedzieć, że obejrzałem dzieło, naprawdę chciałbym… Ale trudno nie czuć zawodu. Film zdobywał widzów w festiwalowym obiegu, więc liczyłem na wiele. Tego nie dostałem. Potencjał historii nie został wykorzystany. W scenariuszu zbyt dużo scen za często się powtarza, a sam temat został poruszony jednak za płytko. Prawdę powiedziawszy, gdyby nie genialny Ogrodnik, który ten film niesie na swoich barkach, oraz powracające gadki o cyckach, to pomyślałbym, że oglądam kolejną "wzruszającą" produkcję TVN-u.

Jednak co najbardziej mnie zirytowało, to postać socjopatycznej wolontariuszki, która burzy rytm narracji. Ten wątek kompletnie nie pasuje do przyjętej konwencji, przez co niszczy klimat.

Nad pozytywami nie będę się rozwodził: świetny Ogrodnik, dobry jak zawsze Jakubik, kilka zabawnych scen i tyle samo wzruszających. Ale trudno nie czuć rozczarowania. I Ogrodnik, i sama historia zasługiwała na lepszy film.

6+/10

Movieman Beznickowy

Nie, że się czepiam czy coś, ale piszesz, że pozytywów wymieniać nie będziesz, a je wymieniasz :PP

Współtworzą