Plan ucieczki 2013

Escape Plan
Film

Specjalista ds. bezpieczeństwa strukturalnego trafia do więzienia zaprojektowanego przez samego siebie. Szykuje plan ucieczki.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sylvester Stallone
jako Ray Breslin
Arnold Schwarzenegger
jako Emil Rottmayer
Jim Caviezel
jako Hobbes
Faran Tahir
jako Javed
Amy Ryan
jako Abigail
Sam Neill
jako Dr Kyrie
Vincent D'Onofrio
jako Lester Clark
Vinnie Jones
jako Drake
Matt Gerald
jako Roag
50 Cent
jako Hush
Caitriona Balfe
jako Jessica Miller
David Joseph Martinez
jako Kpt. Newal Beradah

Ray Breslin to najlepszy specjalista od zabezpieczeń więziennych, którego praca polega na przebywaniu w zakładach karnych by znaleźć drogę ucieczki. Jego renoma sprawia, że zostaje wynajęty do przetestowania najnowszego więzienia zwanego grobowcem. Oszukany przez nowych pracodawców Ray staje się zwykłym więźniem i tym razem by odzyskać wolność musi uciec naprawdę. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu Emil Rottmayer. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
więzienie, ucieczka, więzień, porwanie zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-07-18 (świat), 2014-03-20 (dvd)
Wytwórnia
Summit Entertainment
Envision Entertainment Corporation
Emmett/Furla Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Exit Plan (USA)
The Tomb (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
116 minut
Budżet
70 000 000 USD
Wiadomości 13
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 18
kim666 8

Nie spodziewałam się, że będzie aż tak wciągający. A tu miła niespodzianka! Polecam!!!

Jarkoz

Leci dzisiaj na Pulsie i na bank obejrzę jeszcze raz. Dwie legendy w jednym filmie, do tego bardzo przyjemnie zrealizowanym.

Mrozikos667 7

Lepsze niż się spodziewałem. Logik we mnie w paru momentach złapał się za głowę, ale film ma świetne tempo i dobry czarny charakter. I Arniego z CKM-em.

jacks 8

Godny powrót weteranów – Nareszcie film z udziałem Sylvestra i Arniego, który pozwolił im w pełni wrócić do świata filmów akcji. Nie zobaczymy tu głupkowatych tekstów Schwarzeneggera nawiązujących do jego klasycznych ról (jak Niezniszczalni 2 czy Likwidator) czy zmęczonego życiem lub scenariuszem Stallone’a (jak w przypadku Kuli w łeb). Obaj aktorzy dobrze zgrali się na ekranie i ciężko stwierdzić, któremu wyszło to lepiej. Jest parę onelinerów, sporo akcji, lekki dystans do samych siebie (scena kiedy mówią do siebie, że nie wyglądają na tak inteligentnych) i nawet scena, gdzie Arnold może w końcu użyć swojego ojczystego języka niemieckiego.
Osobiście mam obiekcje co do ról drugoplanowych, bo absolutnie nie mam pojęcia po co zatrudniono tu 50 Centa czy Vinniego Jonesa – ich role były tak męczące dla oka… Scena z Samem Neillem, o której pisał Quagmire rzeczywiście trochę przegięta, ale takich zwrotów akcji w tego typu filmach zwykle nie da się uniknąć.
Przyczepiłbym się do paru błędów scenariuszowych, bo takie rzeczy jak okulary w najpilniej strzeżonym więzieniu czy strzał na podstawie wiatru, że jesteśmy niedaleko Maroko wystawiają wyobraźnię na dużą próbę, ale ostatecznie odpuszczę sobie narzekanie. Spokojne 8 ode mnie, bo tak właśnie powinno wyglądać kino akcji w wykonaniu tych 2 starszych panów.

bodek75 7

A jednak dają jeszcze radę. – Dwaj starsi panowie S-S nadal w dobrej formie. Film zrobiony w dobrym tempie i ani na chwilę nie przynudza. Oni są stworzeni do takich filmów. Mistrzowie po prostu.
Mocne 7/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
201 pkt.
2
ferhin2
53 pkt.
3
Czejen71
50 pkt.
4
kaskader
37 pkt.
5
Asmodeusz
27 pkt.
6
krzysztofek1003
18 pkt.
7
Beznickowy
10 pkt.
8
Hsi_Nao
8 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…