Profiler kryminalny - Will Graham (Hugh Dancy), posiada zadziwiającą umiejętność - potrafi odtworzyć myśli i skomplikowane metody działania seryjnych morderców. Jego niezwykłe możliwości są jednocześnie darem i przekleństwem. Po załamaniu nerwowym, rezygnuje z pracy w FBI i zaczyna pracę jako wykładowca kryminalistyki. W… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Sezony
Lata
Mads Mikkelsen
jako Dr Hannibal Lecter
Hugh Dancy
jako Will Graham
Laurence Fishburne
jako Jack Crawford
Scott Thompson
jako Jimmy Price
Caroline Dhavernas
jako Dr Alana Bloom
Aaron Abrams
jako Brian Zeller
Hettienne Park
jako Beverly Katz
Gillian Anderson
jako Dr Bedelia Du Maurier
Kacey Rohl
jako Abigail Hobbs
Lara Jean Chorostecki
jako Freddie Lounds
Raúl Esparza
jako Dr Frederick Chilton
Vladimir Jon Cubrt
jako Garret Jacob Hobbs

Profiler kryminalny - Will Graham (Hugh Dancy), posiada zadziwiającą umiejętność - potrafi odtworzyć myśli i skomplikowane metody działania seryjnych morderców. Jego niezwykłe możliwości są jednocześnie darem i przekleństwem. Po załamaniu nerwowym, rezygnuje z pracy w FBI i zaczyna pracę jako wykładowca kryminalistyki. W tym samym czasie dochodzi do serii niewyjaśnionych morderstw. Dzięki namowom swojego mentora, Jacka Crowforda (Laurence Fishburne), Will wraca do pracy i trafia pod opiekę znanego specjalisty - dr Hannibala Lectera, który nie tylko pomaga mu przezwyciężyć własne słabości, lecz również staje się doradcą w śledztwie FBI. To, co dzieje się dalej, jest mistrzowską grą pomiędzy dobrem a złem, których granice stopniowo ulegają zatarciu. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, policja, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Wytwórnia
Dino De Laurentiis Company
Living Dead Guy Productions
Gaumont International Television zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
odc.: 43 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Gina Torres i Laurence Fishburne zagrali w serialu małżonków. W prywatnym życiu również są po ślubie. zobacz więcej

Komentarze do filmu 19
Pauleta 5

Niestety procedural. Fabuła się wlecze, niemal stoi w miejscu. Każdy odcinek jest taki sam jak poprzedni. Stylowe morderstwa i nic poza tym. watch?v=K9vRmLUCn50

justangel 7

sezon 3 – SPOILERY:)

Skusiłam się na obejrzenie trzeciego sezonu, choć w sumie z góry wiedziałam, że będę niemal na pewno rozczarowana, bo zakończenie sezonu drugiego było dla mnie absolutnie jednoznaczne, ale również bardzo dobre. Tak bardzo dobre, że wolałabym, aby kolejny sezon nie powstawał kosztem zmian w interpretacji zakończenia.
No ale niestety, trzeci sezon powstał i pierwsze co mi się nasunęło to pytanie: kto przeżyje? Może twórcy będą mieli na tyle oleju w głowie, że zostawią martwych martwymi. Ale nie: martwi cudownie zmartwychwstają. Żyje Will, Jack i Alana. To na minus. Wyjaśnienie dlaczego żyją jest naciągane, ale trudno. Oceniamy dalej.
Treść i akcja jest nierówna. Pierwsza część nawet całkiem dobrze się składa, pojawiają się nowe wątki, nowi bohaterowie, zaczyna się robić ciekawie. Akcja szybko trafia w miejsce, które myślałam, że będzie finałem a tu dopiero połowa. Zaczyna się druga część z Czerwonym Smokiem i robi się nudno, pewnie dlatego, że temat jest już znany. Są też momenty dłużyzn, więc to wypada ogólnie średnio.
Zakończenie dobre i przemyślane – to na plus.
Forma artystyczna serialu niestety dla mnie również na minus. W mojej ocenie krew, przemoc i brutalność można pokazać albo artystycznie (ale wtedy nie dosłownie), albo realistycznie (ale bez artyzmu). A tutaj próbowano brutalne sceny pokazać zarówno dosłownie, realistycznie jak i "z artyzmem" co wypadło słabo.
Podsumowując: jeśli nawet ktoś się skusi na nakręcenie 4 sezonu to ja podziękuję.
[EDIT] Parę dni temu obejrzałam "Hannibala" (film z 2001 r. http://fdb.pl/film/439-hannibal) i muszę dodać parę słów więcej: dla osób, które dobrze znają ten film, sezon 3 będzie zdecydowanie bardzo wtórny, bo pojawiają się postacie i wątki poruszone w tym filmie.

ana481516 10

Drugi sezon najlepszy. Po obejrzeniu kolejnych odcinków nie wiedzieć czemu chce mi się zajadać wykwintne dania i popijać je czerwonym winem :)

Beznickowy 10

Drugi sezon – Magia. Wyciągnęli wnioski z jednej wady z pierwszego sezonu, czyli zmniejszyli proceduralność serialu i teraz akcja koncentruje się niemal wyłącznie na wojnie psychologicznej Willa z Hannibalem. Szkoda, że uśmiercili jedną z ważniejszych postaci. I szkoda, że na początku ukazali scenę starcia Jacka z Hannibalem.

Jest to obecnie najbardziej odważny serial pod względem formy. Czekam na pozytywne wieści na temat trzeciego sezonu.

Movieman Beznickowy

Forma jest jak najbardziej wspaniała. Szkoda, że fabularnie leży i kwiczy :)

Tak czy siak drugi sezon lepszy. Podwyższam ocenę z 5 na 6 i czekam na więcej.

justangel Beznickowy 7

Właśnie skończyłam oglądać 2 sezon i zgadzam się, że jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Kilka mocnych zwrotów akcji, ostatni odcinek również mistrzostwo. Jeszcze nie dowiadywałam się o czym jest 3 sezon, bo boję się, że będzie w nim "cudowne zmartwychwstanie", a to by mi mocno zepsuło zakończenie 2 sezonu.

juskowiak

Drugi odcinek n plus – zaczyna wciagać.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Beznickowy
122 punkty
A_Biel
68 punktów
Bluejohn_26
51 punktów
jacks
18 punktów
Lamper
12 punktów
Anonimowy
12 punktów
arksi
6 punktów
ferhin2
3 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…