6 kul 2012

6 Bullets

Były najemnik mający na co dzień problemy z alkoholem zajmuje się odnajdywaniem porwanych dzieci na terenie Mołdawii. Kiedy na miejsce przylatuje były uczestnik walk MMA wraz z rodziną, porywacze uprowadzają jego 14-letnią córkę. Zdesperowani rodzice nie mogąc uzyskać pomocy od policji postanawiają skorzystać z usług najemnika.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 6 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jean-Claude Van Damme
jako Samson Gaul
Joe Flanigan
jako Andrew Fayden
Anna-Louise Plowman
jako Monica Fayden
Charlotte Beaumont
jako Becky Fayden
Steve Nicolson
jako Insp. Kvitko
Uriel Emil
jako Vlad
Louis Dempsey
jako Stelu
Mark Lewis
jako Bogdanov
Kris Van Damme
jako Selwyn Gaul
Andrei Runcanu
jako Luca
Florin Busuioc
jako Kierownik hotelu

Fabuła

Były najemnik mający na co dzień problemy z alkoholem zajmuje się odnajdywaniem porwanych dzieci na terenie Mołdawii. Kiedy na miejsce przylatuje były uczestnik walk MMA wraz z rodziną, porywacze uprowadzają jego 14-letnią córkę. Zdesperowani rodzice nie mogąc uzyskać pomocy od policji postanawiają skorzystać z usług najemnika. jacks

Gatunek
Akcja, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
krew, więzienie, policja, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2012-09-11 (świat)
Wytwórnia
Motion Picture Corporation of America (MPCA)
Rodin Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Butcher (USA) (tytuł roboczy)
Six Bullets (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
93 minut
Budżet
10 000 000 USD

Recenzje

Poważny temat w niepoważnym filmie 4

Możliwe spoilery Znawcy mówią, że im starsze wino tym lepsze. Czasami to stwierdzenie ma odniesienie do świata filmu. Niestety tylko czasami. Ba, często nawet rzadziej niż czasami.

Jean-Claude van Damme to jeden z bohaterów moich i nie tylko moich lat młodzieńczych. Wiele razy oglądałem z wypiekami jego pierwsze kroki w filmach. Z czasem poziom filmów, w których występował zaczął gwałtownie spadać. Młode wino, mimo upływu lat, nie zmieniło się w szlachetny trunek. Nie czas i miejsce tu rozpatrywać dlaczego. 6 Bullets to kolejny film z udziałem van Damme'a, który jest po prostu zły.

Zadaję sobie pytanie czy trudniej napisać o złych czy wymienić pozytywne aspekty tej produkcji. W pierwszym przypadku jest ich tak wiele, że pisanie zajęłoby więcej czasu, niż trwa 6 Bullets. W drugim, z kolei, jest ich tak mało, że praktycznie nie ma o czym pisać. Jednak spróbuję to jakoś wypośrodkować.

Tematem filmu, który wręcz w dokumentalny sposób zaznaczono na początku seansu, jest handel żywym towarem. Bezpośrednio do tego odnosi się tytułowych sześć kul, które w krajach afrykańskich są ceną za jedno dziecko sprzedane handlarzom. Temat poważny, ale w filmie przedstawiony jedynie jako marne tło jeszcze marniejszej historii. Nie zdradzę chyba tajemnicy, jeśli napiszę, że van Damme gra postać pozytywną, która dziwnymi biegami historii znalazła swoje miejsce w Mołdawi i wiodąc na pozór spokojny żywot rzeźnika wykonuje niewygodne zdania na rzecz ambasady amerykańskie, w której pracuje jego syn. Temat przewodni filmu ukazany jest w sposób niezwykle uproszczony i amatorski. Nie ma co się nawet o tym rozpisywać, gdyż po otwierającej film scenie nie ma śladu w dalszej fabule. Są natomiast mizernie pokazane walki wręcz, strzelaniny z udziałem bandytów o inteligencji manekina i ponure zakamarki jakiejś fabryki. Ot cały film.

Gra aktorska leży poniżej jakiegokolwiek sensownego poziomu, a płaczący Jean-Claude van Damme to obrazek nad wyraz żenujący. O pozostałych aktorach pozwolę sobie pomilczeć.

6 Bullets to niestety kolejny film w karierze mojego bohatera z młodości, którego nie warto oglądać i nawet wspominać o nim. Lepiej iść na spacer, albo poczytać coś o filmach niż tracić 90 minut na ten film.

P.S. Moja ocena 4 mocno zawyżona wynika jedynie z sentymentu do Jean-Claude van Damme i z tego względu jest mocno subiektywna. Obiektywnie film zasługuje najwyżej na 3-.

0 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 2

jacks 2012-09-13 6

6/10 – oklepany – Film jak każdy inny tego rodzaju. Raczej warto z sentymentu do Van Damme’a. Historia jakich było już wiele, nie wprowadzająca żadnej świeżości do tematu.

IceWolf jacks 2012-10-06 6

Zgadzam się z przedmówcą.Film powiela wątki stosowane w innych filmach.Jednak obejrzałem go właśnie z sentymentu do Van Damme’a.Za małolata uwielbiałem filmy z jego udziałem.Ogólnie film oceniam na 6.

Współtworzą