Psy mafii 2016

Triple 9

Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa – Irina… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 8 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 33 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Aaron Paul
jako Gabe Welch
Chiwetel Ejiofor
jako Michael Atwood
Kate Winslet
jako Irina Vlaslov
Gal Gadot
jako Elena Vlaslov
Teresa Palmer
jako Michelle Allen
Casey Affleck
jako Chris Allen
Woody Harrelson
jako Jeffrey Allen, sierżant detektyw
Norman Reedus
jako Russell Welch
Anthony Mackie
jako Marcus Belmont
Clifton Collins Jr.
jako Franco Rodriguez
Hakim Callender
jako Banger
Michelle Ang
jako Trina Ling

Fabuła

Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa – Irina Vlaslov. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał, Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
krew, rosyjska mafia, przemoc, strzał w głowę zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-03-18 (kino), 2016-02-19 (świat), 2016-10-05 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Anonymous Content
Worldview Entertainment
MadRiver Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
999 (USA) (tytuł roboczy)
Triple Nine (alternatywna pisownia)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
28 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 9 wiadomości

Recenzje

John Hillcoat reżyseruje z zacięciem. Brudnym realizmem przenosi nas na pełne krwi i strzelanin ulice Atlanty, sprawiając, że adrenalina buzuje we krwi jeszcze długo po seansie. 8
  • 2016-03-16
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Brudni policjanci zanurzeni w mafijny świat już dawno przekroczyli granicę między dobrem a złem. Nie oszukują się, że są prawi i sprawiedliwi, i działają w imieniu większego dobra. Brzmi znajomo? John Hillcoat nie sili się na oryginalność i dodawanie unikatowych przymiotów obrazowi, który ma za zadanie trzymać w napięciu, elektryzować rozwiązaniami i przerażać brutalnością. Triple 9 spełnia zadanie thrillera, powoli odkrywając motywacje i powiązania bohaterów.

Michael (Chiwetel Ejiofor), Marcus (Anthony Mackie), Gabe (Aaron Paul) i Rodriguez (Clifton Collins Jr.) stanowią zespół, który zawiązał się, aby wykonać zlecenia Irene Vlaslov (Kate Winslet). Włamują się do banku, a następnie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego, aby wykraść dokumenty, które pozwolą na wyciągnięcie jej męża z rosyjskiego więzienia. Balansowanie na granicy ryzyka nieco minimalizuje rozeznanie w policyjnych procedurach, ale współpracownicy i tak przekonują się, że nie istnieje coś takiego jak plan doskonały i w ostatniej chwili pojawia się potrzeba improwizacji.

Tytułowe Triple 9 to kod używany podczas zabójstwa policjanta. Wszystkie jednostki ruszają w pościg za sprawcą, a inne wydarzenia i przestępstwa w mieście schodzą na drugi plan. Utrata jednego ze swoich uruchamia machinę złości i nienawiści, a w Atlancie – mieście gangsterów i mafii – nietrudno o przekroczenie granicy. Hillcoat nie szczędzi obrazów meksykańskich dzielnic wypełnionych wytatuowanymi i umięśnionymi wyrostkami z bronią za pasem, nie unika schematycznego przedstawienia mafijnych zależności, ale nie razi nachalnością i ewidentną wtórnością.

*Film momentami przywodzi na myśl Wściekłe psy Quentina Tarantino, ale interakcje pomiędzy współpracownikami nie są najważniejszym elementem.* W filmie punktuje fakt, że postaci zyskują pełnowymiarową charakterystykę i przestrzeń na pogłębienie. Ejiofor po średnio udanym Sekret w ich oczach zyskuje materiał godny uwagi. Jego bohater, Michael, spaja poszczególne elementy opowieści w całość, staje się inicjatorem przestępczej działalności, która wynika z mrocznej przeszłości, powiązań z rosyjską mafią i rodzicielskiej miłości do syna. W dużej mierze film opiera się również na nierównej relacji pomiędzy nim a Irene. Oboje walczą o tych, których kochają i nie zawahają się ani przez moment, aby osiągnąć cel.

Reżyser Gangstera mnoży powiązania i stopniowo wypełnia luki informacyjne, malując pełen obraz kryminalnego świata Atlanty. Wprowadza antagonistycznych bohaterów (niekoniecznie o krystalicznej moralności), którzy prowadzą śledztwo w sprawie napadu na bank. Idealistyczny policjant Chris (Casey Affleck) i jego zmęczony przez życie wujek Jeffrey (Woody Harrelson) wpadają w sieć zależności i rozpoczynają walkę z czasem.

Choć umoczeni policjanci nie wzbudzają sympatii, mimowolnie zaczynamy trzymać kciuki za powodzenie ich akcji. Hillcoat umiejętnie prowadzi akcję, sprawia, że zaciskamy dłonie z nerwów, a kamera z ograniczonym polem widzenia tylko potęguje uczucie niepewności i oczekiwania. Nicolas Karakatsanis stworzył zdjęcia, które są brudne i ciemne, często rozchwiane, przywodzące na myśli te z Sicario Denisa Villeneuve.

*Triple 9 ma wszystko, czego potrzebuje. Rozbudowaną akcję, którą należy śledzi z uwagą, charyzmatycznych policjantów, intrygującą Kate Winslet z rosyjskim akcentem i dramat rodem z tragedii antycznej. John Hillcoat reżyseruje z zacięciem. Brudnym realizmem przenosi nas na pełne krwi i strzelanin ulice Atlanty, sprawiając, że adrenalina buzuje we krwi jeszcze długo po seansie. *

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Chris Pine i Jeff Bridges byli związani z projektem we wczesnym etapie produkcji. zobacz więcej

Komentarze 7

i_darek1x 2016-04-04 6

Każdy orze jak może ;) Gliny bez zahamowań i nie po tej stronie po której powinni być !Czyli bandziory w przebraniu ;) No nie można za bardzo narzekać ?Przyzwoity kryminał ,który dobrze się ogląda !

ManFromTheBoat 2017-09-10 3

Ale się dzieje uuuu

astra224 2016-08-07 4

Gdyby nie Woody Harrelson to byłaby lipa

karojuu 2016-07-12 5

Okropnie zmarnowany potencjał. Niespójny, chaotyczny, wiele luk logicznych. Kilku zgrabnie wykreowanych, aczkolwiek "niedokończonych" postaci

Garret_Reza_fdb 2016-04-14 5

Szybko zapomnę, chociaż są momenty warte zapamiętania. Takie jak policja wchodząca do mieszkania, współpracująca ze sobą. Miły widok.

Współtworzą