Adwokat diabła 1997

The Devil's Advocate

Adwokat Kevin Lomax podejmuje pracę w firmie prawniczej w Nowym Jorku. Zafascynowany eksluzywmym światem, całkowicie poświęca się pracy, zaniedbując swoją żonę, Mary Ann. Osamotnioną kobietę zaczynają dręczyć myśli samobójcze. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje uwikłana w wydarzenia, których nie potrafi racjonalnie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 28 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Keanu Reeves
jako Kevin Lomax
Al Pacino
jako John Milton
Charlize Theron
jako Mary Ann Lomax
Jeffrey Jones
jako Eddie Barzoon
Judith Ivey
jako Pani Alice Lomax
Connie Nielsen
jako Christabella Andreoli
Craig T. Nelson
jako Alexander Cullen
Tamara Tunie
jako Pani Jackie Heath
Ruben Santiago-Hudson
jako Leamon Heath
Debra Monk
jako Pam Garrety
Vyto Ruginis
jako Weaver
Laura Harrington
jako Melissa Black

Fabuła

Adwokat Kevin Lomax podejmuje pracę w firmie prawniczej w Nowym Jorku. Zafascynowany eksluzywmym światem, całkowicie poświęca się pracy, zaniedbując swoją żonę, Mary Ann. Osamotnioną kobietę zaczynają dręczyć myśli samobójcze. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje uwikłana w wydarzenia, których nie potrafi racjonalnie wyjaśnić... aruenka

Gatunek
Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, korupcja, biblia zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1998-03-06 (kino), 1997-10-17 (świat), 2006-03-17 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
Im Auftrag des Teufels
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
144 minut
Budżet
57 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

John Cusack, Edward Norton oraz Brad Pitt byli kandydatami do roli Kevina Lomaxa. zobacz więcej

Komentarze 13

Avatar square 200x200

tropical 2016-09-14

Najbardziej mi się z tego filmu podobała rola Charlize Theron. Co do aktorów to Al Pacino kontynuuje swoje aktorstwo z lat 90’, a Keanu Reeves to niezbyt pasuje do tego filmu, dla niego raczej filmy akcji "Speed", "Matrix". Film jest mocno przegadany, nie jest skomplikowany, wszystko jest wyjaśnione, w kategorii filmów do myślenia, nie ma tu bardzo nad czym myśleć. Jeśli oglądać to ze względu na ciekawostkę Ala Pacino, to chyba jego ostatnia rola na poziomie, potem się wypalił i w latach dwutysięcznych się powtarzał.

wiktoria1919 2012-07-07

9/10 – Jest to film ,który naprawdę warto oglądnąć,opowiada o tym jaka jest prawdziwa praca adwokata.Oraz mówi o tym ,że pieniądze są najważniejsze.Keanu Reeves zagrał wspaniale!

Matejsoner11 2009-08-31 6

6/10 – Początek nudny, akcja wolno się rozkręca. Potem boahterowie przenoszą się do Nowego Jorku, następuje wprowadzenie do firmy, zapoznanie z sąsiadami i tak dalej. Na razie kompletny brak jakiegokolwiek napięcia, klimatu grozy. Bardziej mi to przypominało adpatację jakiegoś dzieła Grishama, niż okulstyczny thriller. Potem żona bohatera doświadcza dziwnych wizji, rodem z "Dziecka Rosemary", akcja się rozkręca, coraz więcej dziwnych rzeczy, zmierzamy do odkrycia strasznej tajemnicy…Nagle wszysto pryska niczym mydlana bańka, kiedy matka mówi ( a już miałem nadzieje, że twórcy unikną tego schematu), że Milton to ojciec Kevina.
I całe budowane napięcie szlag trafia. Byłoby 7, gdyby nie słabe zakończenie. Film powinien się skończyć w momencie samobójstwa Kevina, a tak otrzymaliśmy zakończenie rodem z "Next" Tamohoriego. Kolejne rozczarowanie.

Edith 2009-08-27 8

Jak najbardziej warto obejrzeć 8/10 – Al Pacino – świetny. Keanu Reeves też. Cała fabuła intrygująca.

nathalie Edith 2012-02-02 9

Wczoraj oglądałam, nie wiem, który już raz : )
Wspaniała rola Al’a Pacino, każdy jego ruch jest otoczony tajemniczością i pewnym wewnętrznym złem, niesamowite jak świetnie wcielił się w tę postać.
Polecam

piwo_war 2009-06-12 7

Światny duet – Bardzo dobry film. Czasami może się wydawać za długi, ale pomimo tego z pewnością jest wart obejrzenia.
Zdecydowaną zaletą jest obsada filmu. Keanu Reeves i Al Pacino świetnie odegrali swoje role. Fabuła również niczego sobie, momentami zaskakująca i dramatyczna. Polecam :)

Współtworzą