Adwokat diabła 1997

The Devil's Advocate

Dla wziętego adwokata Kevina Lomaxa sprawa numer 64 - 0 wiąże się z kuszącą ofertą złożoną przez elitarną, nowojorską firmę. Doskonała opowieść z gotyckimi akcentami. W rolę młodego prawnika wcielił się Keanu Reeves, a Al Pacino zagrał jego szefa, który doskonale wie, że są sprawy, które trzeba wygrać... i dusze, które… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Keanu Reeves
jako Kevin Lomax
Al Pacino
jako John Milton
Charlize Theron
jako Mary Ann Lomax
Jeffrey Jones
jako Eddie Barzoon
Judith Ivey
jako Pani Alice Lomax
Connie Nielsen
jako Christabella Andreoli
Craig T. Nelson
jako Alexander Cullen
Tamara Tunie
jako Pani Jackie Heath
Ruben Santiago-Hudson
jako Leamon Heath
Debra Monk
jako Pam Garrety
Vyto Ruginis
jako Weaver
Laura Harrington
jako Melissa Black

Dla wziętego adwokata Kevina Lomaxa sprawa numer 64 - 0 wiąże się z kuszącą ofertą złożoną przez elitarną, nowojorską firmę. Doskonała opowieść z gotyckimi akcentami. W rolę młodego prawnika wcielił się Keanu Reeves, a Al Pacino zagrał jego szefa, który doskonale wie, że są sprawy, które trzeba wygrać... i dusze, które trzeba stracić. Stawką w tej grze jest życie Lomaxa, ukochana żona (Charlize Theron), a także jego dusza. Praca, którą wykonuje Kevin to raj na ziemi... ale może go zaprowadzić wprost do piekła. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, korupcja, biblia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1998-03-06 (kino), 1997-10-17 (świat), 2006-03-17 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
Im Auftrag des Teufels
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
144 minut
Budżet
57 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Christian Slater był kandydatem do roli Kevina Lomaxa. zobacz więcej

Komentarze do filmu 14
karojuu 7

Film byłby naprawdę b. dobry, gdyby nie kilka zbyt obrazowych, oczywistych scen. + za Theron, odwaliła tutaj kawał dobrej roboty

tropical

Najbardziej mi się z tego filmu podobała rola Charlize Theron. Co do aktorów to Al Pacino kontynuuje swoje aktorstwo z lat 90’, a Keanu Reeves to niezbyt pasuje do tego filmu, dla niego raczej filmy akcji "Speed", "Matrix". Film jest mocno przegadany, nie jest skomplikowany, wszystko jest wyjaśnione, w kategorii filmów do myślenia, nie ma tu bardzo nad czym myśleć. Jeśli oglądać to ze względu na ciekawostkę Ala Pacino, to chyba jego ostatnia rola na poziomie, potem się wypalił i w latach dwutysięcznych się powtarzał.

wiktoria1919

9/10 – Jest to film ,który naprawdę warto oglądnąć,opowiada o tym jaka jest prawdziwa praca adwokata.Oraz mówi o tym ,że pieniądze są najważniejsze.Keanu Reeves zagrał wspaniale!

Matejsoner11 6

6/10 – Początek nudny, akcja wolno się rozkręca. Potem boahterowie przenoszą się do Nowego Jorku, następuje wprowadzenie do firmy, zapoznanie z sąsiadami i tak dalej. Na razie kompletny brak jakiegokolwiek napięcia, klimatu grozy. Bardziej mi to przypominało adpatację jakiegoś dzieła Grishama, niż okulstyczny thriller. Potem żona bohatera doświadcza dziwnych wizji, rodem z "Dziecka Rosemary", akcja się rozkręca, coraz więcej dziwnych rzeczy, zmierzamy do odkrycia strasznej tajemnicy…Nagle wszysto pryska niczym mydlana bańka, kiedy matka mówi ( a już miałem nadzieje, że twórcy unikną tego schematu), że Milton to ojciec Kevina.
I całe budowane napięcie szlag trafia. Byłoby 7, gdyby nie słabe zakończenie. Film powinien się skończyć w momencie samobójstwa Kevina, a tak otrzymaliśmy zakończenie rodem z "Next" Tamohoriego. Kolejne rozczarowanie.

Edith 8

Jak najbardziej warto obejrzeć 8/10 – Al Pacino – świetny. Keanu Reeves też. Cała fabuła intrygująca.

nathalie Edith 9

Wczoraj oglądałam, nie wiem, który już raz : )
Wspaniała rola Al’a Pacino, każdy jego ruch jest otoczony tajemniczością i pewnym wewnętrznym złem, niesamowite jak świetnie wcielił się w tę postać.
Polecam

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

kaskader
222 punkty
red_spark
106 punktów
Lu106
43 punkty
ferhin2
22 punkty
porcjusz
20 punktów
Hsi_Nao
16 punktów
jacks
14 punktów
tadeusz70
8 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…