Fantastyczny Pan Lis 2009

Fantastic Mr. Fox
Film

Animowana komedia, zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstała słynna „Epoka lodowcowa”. Farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory przebiegłego lisa i wypowiadają wojnę rudemu drapieżnikowi.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 11 czerwiec 2024, wtorek 06:00 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

George Clooney
jako Pan Lis
Meryl Streep
jako Pani Lis
Bill Murray
jako Borsuk
Mario Batali
jako Królik
Willem Dafoe
jako Szczur
Wes Anderson
jako Łasica
Karen Duffy
jako Wydra Linda
Eric Chase Anderson
jako Lis Kristofferson
Michael Gambon
jako Franklin Bean
Owen Wilson
jako Skip, trener
Grzegorz Wons
jako Pan Lis
Agnieszka Kunikowska
jako Pani Lis
Artur Pontek
jako Ash
Piotr Bajtlik
jako Bóbr / Petey / ...
Krzysztof Szczerbiński
jako Lis Kristofferson
Marcin Przybylski
jako Borsuk
Jarosław Domin
jako Kret
Krzysztof Strużycki
jako Królik / Nathan Bunce
Mateusz Lewandowski
jako Łasica
Piotr Stramowski
jako Dan Peabody
Paweł Szczesny
jako Walter Boggis

Animowana komedia, zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstała słynna „Epoka lodowcowa”. Farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory przebiegłego lisa i wypowiadają wojnę rudemu drapieżnikowi. opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Animowany, Komedia, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
medytacja, pożar, relacja ojciec-syn, na podstawie powieści zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-04-16 (kino), 2009-10-14 (świat), 2010-08-24 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Twentieth Century Fox
American Empirical Pictures
Twentieth Century Fox Animation zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
87 minut
Budżet
40 000 000 USD
Wiadomości 9
Karol Kućmierz krytyk

Osobliwy styl Wesa Andersona nigdy nie grzeszył zbytnią przystępnością. Jednak użycie klasycznej, poklatkowej animacji rzuca nowe, cieplejsze światło na jego twórczość. przeczytaj recenzję

Krystian Zając krytyk

Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania reżysera i jego strategię twórczą, nie powinno dziwić, że nie poszedł na łatwiznę i nie zrobił kolejnej animacji, w której forma dominowałyby nad treścią. przeczytaj recenzję

Grzegorz Drąg użytkownik
  • 10

To naprawdę lisia, iście drapieżna, a jednocześnie bajkowa historia. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Jest to pierwsza animacja poklatkowa dystrybuowana przez 20th Century Fox. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Scenografia i kostiumy — Wes miał szczegółową wizję i blisko współpracował z reżyserem animacji, scenografem i kostiumologiem. Efekt tej kolaboracji zapiera dech w piersiach – "Fantastyczny Pan Lis" po prostu cieszy oko. "Wes to wizjoner; ma wspaniałą wyobraźnię. Nadzorował prace nad każdą postacią i kostiumem. Wszystko jest dokładnie takie jak sobie wymarzył." – mówi Abbate. Dla Wesa... zobacz więcej

Komentarze do filmu 9
Sebioslaw 7

Dziwny to film. Z jednej strony bijący oryginalnością wszystko co widziałem, z drugiej trochę taki typowy "flow" jak w pozostałych filmach Wesa. Mimo wszystko dla mnie jedynym bardzo dobrym filmem tego reżysera jest Budapest Hotel.

bizarre 7

7/10 – Powoli nadrabiam twórczość Wesa Andersona, lecz po obejrzeniu jego ostatnich filmów nie jestem jego fanem. Drażni mnie to, że scenariusz jest tylko pretekstem do ukazania pięknie symetrycznego i kolorowego świata. Na początku wydawało mi się, że "Fantastyczny Pan Lis" będzie inny, jednak wraz z postępem fabuły, przestawała ona być istotna i coraz bardziej dało się wyczuć tą andersonowską manierę.
Mimo wszystko bardzo podobała mi się zastosowana technika animacji, pastelowa kolorystyka i wygląd samych zwierząt. Kilka razy się uśmiechnąłem (raczej na początku), seans należał do przyjemnych, ale z całą pewnością nie był "Fantastyczny".

Redox 8

Anderson rlz! :) – Po obejrzeniu bardzo dobrego "Odlotu" chyba zagalopowałem się pisząc, że jest to animacja roku (zeszłego). "Fantastyczny Pan Lis" zasługuję bardziej na to miejsce. Pozytywnie zakręcona animacja, wykonana ciekawą metodą. Anderson bawi się formą – wplata do fabuły coraz to nowe postacie, zachowując przy tym niezwykłe poczuci humoru. Nie ma tu miejsca na chaotyczność (dobry pomysł na podzielenie filmu na mniejsze rozdzialiki) czy występującą we wszystkich bajkach nieznośną schematyczność. Oglądałem wersję z napisami i muszę pochwalić aktorów, którzy użyczyli głosów bohaterom filmu.

Miła, lekka, przepełniona fantastycznymi bohaterami animacja sprawdza się jak mało która. Pozycja obowiązkowa!

8/10

Michal_Dajer 7

Dobra animacja – Obraz Wesa Andersona jest bardzo przyzwoitą animacją. To nie jest typowa animacja dla dzieci, ale taka w której bardziej dorosły widz (no powiedzmy powyżej 15 lat) powinien świetnie się odnaleźć. Myślę jednak, iż z przyjemnością obejrzą ją trzydziestolatkowie, którzy zrozumieją niektóre aluzje.

Ja oglądając film bawiłem się dobrze. Może nie jest genialną produkcją, ale jednak oglądało się z przyjemnością.

Moja ocena: 7/10.

muniez1 8

na plus – naprawdę świetna animacja, która swoim obrazem przypomina filmy Nicka Parka (gościa który stworzył Wallace’a i Gromitta). to przedsięwzięcie nie tylko znakomicie wyreżyserował Wes Anderson (Genialny Klan) ale dodatkowo głosów głównym bohaterom użyczyli wyśmienici aktorzy. Od razu można poznac głosy Clooney’a czy Streep. ciekawe czy poznacie kto użycza głosu Szczurowi :) mamy do tego świetny scenariusz a całośc naprawdę znakomici uzupełni muzyka Alexandre Desplata. Jeden z najlepszych soundtracków tamtego roku.
Fanom twórczości Wesa Andersona polecam

Kothbiro muniez1 7

Szczur to oczywiście Defoe:) A "Fantastyczny pan lis" może nie fantastyczny, ale zdecydowanie bardziej interesujący od "Up" czy "Księżniczki i żaby". Muzyka, animacja, świetni aktorzy. Definitywnie jedna z lepszych (i nie banalnych jeśli o przesłanie idzie) bajek jakie ostatnio widziałem.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Chemas
931 pkt.
2
Lewis
160 pkt.
3
Perfik
143 pkt.
4
baska201
96 pkt.
5
Aladyn
70 pkt.
6
jacks
45 pkt.
7
Redox
36 pkt.
8
fantasta
20 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…