Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
David Fincher |
8,2
|
|
Martin Brierley
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Xochi Blymyer
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Chris Brock
(asystent) (sekwencje akcji)
|
||
Chris Carreras
(asystent)
|
||
Jamie Christopher
(asystent)
|
||
Marcia Gay
(asystent)
|
||
Steve Harding
(asystent)
|
||
Nick Heckstall-Smith
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Terry Madden
(asystent)
|
||
Josh McLaglen
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Ken Shane
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Richard Styles
(asystent)
|
||
Bernard Bellew
(asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
David Giler |
8,0
|
|
Walter Hill |
7,0
|
|
Larry Ferguson |
8,0
|
|
Vincent Ward
(historia)
|
8,0
|
|
Dan O'Bannon
(postacie)
|
9,0
|
|
Ronald Shusett
(postacie)
|
9,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Gordon Carroll
producent
|
||
David Giler
producent
|
8,0
|
|
Walter Hill
producent
|
7,0
|
|
Ezra Swerdlow
producent wykonawczy
|
||
Sigourney Weaver
współproducent
|
7,8
|
|
Patricia Carr
nadzorca produkcji
|
||
Edward D. Markley
kierownik produkcji
|
||
Giedra Rackauskas
nadzorca produkcji
|
||
Jeannie Stone
kierownik produkcji
|
||
Val Demeter
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Lil Heyman
producent (asystent)
|
||
Gretchen Van Zeebroeck
koordynator produkcji
|
||
Janine Modder
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sigourney Weaver
Ellen Ripley
|
7,8
|
|
Charles S. Dutton
Dillon
|
6,9
|
|
Charles Dance
Clemense
|
7,6
|
|
Paul McGann
Golic
|
||
Brian Glover
Andrews
|
||
Ralph Brown
Aaron
|
7,0
|
|
Danny Webb
Morse
|
||
Christopher John Fields
Rains
|
||
Holt McCallany
Junior
|
||
Lance Henriksen
Bishop II
|
7,0
|
|
Christopher Fairbank
Murphy
|
6,0
|
|
Carl Chase
Frank
|
||
Leon Herbert
Boogs
|
||
Vincenzo Nicoli
Jude
|
||
Pete Postlethwaite
David
|
7,4
|
|
Paul Brennen
Troy
|
||
Clive Mantle
William
|
7,0
|
|
Peter Guinness
Gregor
|
7,0
|
|
Deobia Oparei
Arthur
|
7,5
|
|
Phil Davis
Kevin
|
9,5
|
|
Niall Buggy
Eric
|
||
Danielle Edmond
Newt
|
||
Hi Ching
Człowiek Firmy
|
||
Tom Woodruff Jr.
Obcy (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Alex Thomson
(kierownik zdjęć)
|
8,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Elliot Goldenthal | ||
Kostiumy | Ocena | |
David Perry | ||
Bob Ringwood | ||
John Casey
(garderoba)
|
||
Graham Churchyard
(asystent)
|
||
Victoria Snow
(garderoba)
|
||
Janet Tebrooke
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Terry Rawlings |
7,0
|
|
Joanna Jimenez
(asystent)
|
||
Tony Tromp
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jonathan Sheffer
dyrygent
|
6,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Susan A. Cabral
charakteryzator
|
||
Greg Cannom
efekty specjalne makijażu
|
||
Nick Dudman
główny charakteryzator
|
||
Carol Meikle
fryzjer
|
||
Scott Oshita
efekty specjalne makijażu
|
||
Peter Robb-King
nadzorca charakteryzacji
|
||
Jane Royle
główny charakteryzator
|
||
Lisa Tomblin
fryzjer
|
||
Linda DeVetta
charakteryzator osobisty: Sigourney Weaver
|
||
Scenografia | Ocena | |
Norman Reynolds
scenograf
|
8,0
|
|
Michael White
scenograf (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Jim Morahan
dyrektor artystyczny
|
||
Belinda Edwards
dekorator wnętrz
|
||
Jonathan McKinstry
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ray Mercer Jr.
główny rekwizytor
|
||
Mickey S. Michaels
dekorator wnętrz
|
7,0
|
|
Gene Nollman
dyrektor artystyczny
|
||
Bill Stallion
scenopis obrazkowy
|
||
Mike Swift
scenopis obrazkowy
|
||
Bill Welch
główny architekt
|
||
Natalie Richards
projektant wnętrz
|
||
Gerald McClung
modelarz
|
||
Paul Ozzimo
modelarz
|
||
Michael Possert
modelarz
|
||
John Eaves
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeffrey Kalmus
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Warren
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roy Rodgers
rzeźbiarz
|
||
John Allenby
główny rekwizytor
|
||
Martin Asbury
scenopis obrazkowy
|
||
Brian Bishop
malarz
|
||
Brent Boates
scenopis obrazkowy
|
||
Christopher Burian-Mohr
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Simon Atherton
zbrojmistrz
|
6,0
|
|
Robert J. Carlyle
koordynator konstrukcji (Los Angeles)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Petra Bach
montaż postsynchronu
|
||
Brad Brock
mikser postsynchronu
|
||
Greg Curda
mikser imitacji
|
||
Chris David
mikser ponownego nagrania
|
||
Tony Dawe
mikser
|
||
Teri E. Dorman
montaż dźwięku
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku
|
||
Juno J. Ellis
montaż postsynchronu
|
||
David Lee Fein
imitator dźwięku
|
||
Gary S. Gerlich
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gregory M. Gerlich
montaż dźwięku
|
||
Ron S. Herbes
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jerry Jacobson
montaż imitacji
|
||
Elliott Koretz
montaż dźwięku
|
||
William Jacobs
montaż dźwięku
|
||
Peter Lacey
mikser postsynchronu
|
||
Richard LeGrand Jr.
montaż dźwięku
|
||
Victoria Martin
montaż imitacji
|
||
Don H. Matthews
mikser
|
||
John Morrisey
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Judy Oseransky
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Richard Overton
mikser ponownego nagrania
|
||
Michele Perrone
montaż postsynchronu
|
||
Kelly J. Quinn
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Robert Renga
operator dźwięku
|
||
Sergio Reyes
mikser ponownego nagrania
|
||
Charleen Richards
mikser postsynchronu
|
||
John Samworth
mikrofoniarz
|
||
Edward L. Sandlin
montaż dźwięku
|
||
Jim Shields
montaż postsynchronu
|
||
Harry E. Snodgrass
projektant dźwięku
|
||
Samuel Webb
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
James Camomile
technik
|
8,0
|
|
Daniel Dark
technik
|
||
Peter Fern
technik
|
||
George Gibbs
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Darrell Guyon
technik
|
8,0
|
|
David Hunter
technik
|
||
William A. Klinger
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Roger Nichols
technik
|
||
Andrew Sebok
technik
|
6,0
|
|
Bruno Van Zeebroeck
technik
|
8,0
|
|
Joss Williams
nadzorca efektów specjalnych (dodatkowy)
|
7,0
|
|
Michael Wilmot
technik
|
||
Paul Clancy
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Simon Crane
kaskader
|
8,0
|
|
Nick Gillard
kaskader
|
||
Paul Jennings
kaskader
|
||
Sean McCabe
kaskader
|
||
Rann Miner
kaskader
|
||
Valentino Musetti
kaskader
|
||
Mark Anthony Newman
kaskader
|
||
Richard Edlund
producent efektów wizualnych
|
||
Julia Frey
koordynator efektów wizualnych
|
||
Robert Wait
montaż efektów wizualnych
|
||
Russ Woolnough
koordynator efektów wizualnych
|
||
Philip Sharpe
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Marc Boyle
koordynator kaskaderów
|
||
William D. Barber
operator kamery
|
||
Neil Binney
operator kamery
|
||
Wally Byatt
operator kamery
|
||
Jack Collins
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Dennis Brock
oświetlenie
|
||
Adam Cooper
operator kamery (asystent)
|
||
Mike Frift
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Vince Goddard
oświetlenie
|
||
Martin Kenzie
operator kamery (asystent)
|
||
Gary B. Kibbe
fotosista (dodatkowy)
|
5,0
|
|
Steve Kitchen
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Clive Mackey
operator kamery (asystent)
|
||
Alan Martin
oświetlenie
|
||
David Morani
oświetlenie
|
||
Bob Penn
fotosista
|
||
Peter Robinson
operator steadicam
|
||
David Worley
operator kamery
|
||
James Hawkinson
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Michael Maley
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kate Robinson
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefan Stankowski
operator kamery (asystent)
|
||
Keith Thomas
operator kamery (asystent)
|
||
Chyna Thomson
operator kamery (asystent)
|
||
Nick Penn
operator kamery (asystent)
|
||
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Priscilla John
dobór obsady
|
||
Lucinda Syson
dobór obsady (asystent)
|
||
John Beach
projekt czołówki
|
Pozostałe
Proszę czekać…