Misja na Marsa 2000

Mission to Mars

W roku 2020 ludzie wysyłają pierwszą załogową ekspedycję na Marsa. Niestety, zaraz po lądowaniu dochodzi do tragedii i niemal cała załoga ginie, a sprzęt zostaje zniszczony. NASA odbiera jednak przekaz SOS, a to oznacza, że ktoś jednak przeżył. Chcąc uratować astronautę, z Ziemi zostaje wysłana misja ratunkowa. Dotarłszy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Gary Sinise
jako Jim McConnell
Tim Robbins
jako Woodrow 'Woody' Blake
Don Cheadle
jako Luke Graham
Connie Nielsen
jako Terri Fisher
Jerry O'Connell
jako Phil Ohlmyer
Peter Outerbridge
jako Sergei Kirov
Kavan Smith
jako Nicholas Willis
Jill Teed
jako Reneé Coté
Elise Neal
jako Debra Graham
Kim Delaney
jako Maggie McConnell
Marilyn Norry
jako Louise
Freda Perry
jako Żona kosmonauty

W roku 2020 ludzie wysyłają pierwszą załogową ekspedycję na Marsa. Niestety, zaraz po lądowaniu dochodzi do tragedii i niemal cała załoga ginie, a sprzęt zostaje zniszczony. NASA odbiera jednak przekaz SOS, a to oznacza, że ktoś jednak przeżył. Chcąc uratować astronautę, z Ziemi zostaje wysłana misja ratunkowa. Dotarłszy na miejsce, okazuje się, że ocalałym jest Luke Graham, a planeta jest zdatna do życia dla ludzi. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Dramat
Słowa kluczowe
krew, kosmos, obcy, wdowiec zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-05-05 (kino), 2000-03-06 (świat), 2000-11-23 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
M2M (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
114 minut
Budżet
90 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 8
dawidek98 7

Jeśli odpuścimy sobie samą końcówkę, to spokojnie można uznać ten film jako dobry. Widać dbałość o detale i ukazanie praw fizyki. (aczkolwiek wirówkę widzieliśmy już w Odysei Kosmicznej Kubrick’a) Jeśli chodzi o aspekt techniczny to można zaryzykować twierdzenie, że film ociera się o tzw. "twarde SF" (wyłączając końcówkę of course).

rolnik_postepowy 6

Duży plus za zakończenie filmu, niestety niektóre sceny strasznie irytują. Ogólne wrażenie tylko na 6/10. Mogło być lepiej.

691144945

recenzja wysmienota – Filmu nie widziałem,chętnie poświęcić mogę parę chwol

marcin_marcinek 10

10 na 10 – moim zdaniem bardzo dobry film,mam nadzieję że będzie 2 część

Zupełnie niepotrzebna wersja Odysei kosmicznej 2001. Ilu jeszcze reżyserów nie będzie potrafiło sobie wybaczyć, że wspomniana Odyseja nie jest ich dziełem? Rozumiem fascynacje, ale należy zachować umiar w kopiowaniu czyjegoś pomysłu. Tutaj reżyser sądził, że zrobi lepszą wersję doskonałego filmu, poprzez wprowadzenie pewnych zmian. Efekt mizerny.

Nie licząc tego że mnie również nie przypadł do gustu chociaż ostatnio widziałem go dobrych kilka lat temu to nie przypominam sobie aby chociaż przez chwilę pomyślał że film przypomina "Odyseją.." Kubricka. Myślę że De Palma (którego uwielbiam że dał nam "Człowiek z blizną" i "Nietykalnych") również nie myślał o tym by przekroczyc granicę i starac się prześcignąc mistrza.

A moim zdaniem też ewidentnie, świadomie i wyraźnie zżynał z Kubricka. Poszedł za głosem ludu głoszącym, że przede wszystkim dłużyzny, powolna akcja i niejasne zakończenie Odysei kosmicznej spowodowało, że film nie jest do końca udany. Korzystając z tych podpowiedzi tak przerobił 2001, żeby te "wady" wyeliminować. Brakuje w MnM też fantastycznej muzyki. Jestem przeciwny przerabianiu cudzych dzieł, a już szczególnie, dzieł pokroju 2001OK.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
piotrek681
261 pkt.
2
jacks
93 pkt.
3
Melman
44 pkt.
4
BigGiantHead
37 pkt.
5
Asmodeusz
20 pkt.
7
Czejen71
8 pkt.
8
kaskader
6 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…