Misja na Marsa 2000

Mission to Mars

Komandor Luke Graham dowodzi pierwszą załogową wyprawą na Marsa. Od razu po wylądowaniu na czerwonej planecie, w wyniku ataku jakiejś tajemniczej siły ginie cała załoga. Luke jest jedynym, który ocalał. Z ziemi zostaje wysłana ekipa ratunkowa. Tymczasem komandor usiłuje odkryć tajemnicę niespodziewanej nawałnicy, która zabiła… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 17 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gary Sinise
jako Jim McConnell
Tim Robbins
jako Woodrow 'Woody' Blake
Don Cheadle
jako Luke Graham
Connie Nielsen
jako Terri Fisher
Jerry O'Connell
jako Phil Ohlmyer
Peter Outerbridge
jako Sergei Kirov
Kavan Smith
jako Nicholas Willis
Jill Teed
jako Reneé Coté
Elise Neal
jako Debra Graham
Kim Delaney
jako Maggie McConnell
Marilyn Norry
jako Louise
Freda Perry
jako Żona kosmonauty

Fabuła

Komandor Luke Graham dowodzi pierwszą załogową wyprawą na Marsa. Od razu po wylądowaniu na czerwonej planecie, w wyniku ataku jakiejś tajemniczej siły ginie cała załoga. Luke jest jedynym, który ocalał. Z ziemi zostaje wysłana ekipa ratunkowa. Tymczasem komandor usiłuje odkryć tajemnicę niespodziewanej nawałnicy, która zabiła jego kolegów. Manna

Gatunek
Sci-Fi, Dramat
Słowa kluczowe
krew, kosmos, obcy, wdowiec zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-05-05 (kino), 2000-03-06 (świat), 2000-11-23 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
M2M (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
114 minut
Budżet
90 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

rolnik_postepowy 6

Duży plus za zakończenie filmu, niestety niektóre sceny strasznie irytują. Ogólne wrażenie tylko na 6/10. Mogło być lepiej.

691144945

recenzja wysmienota – Filmu nie widziałem,chętnie poświęcić mogę parę chwol

marcin_marcinek 10

10 na 10 – moim zdaniem bardzo dobry film,mam nadzieję że będzie 2 część

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Zupełnie niepotrzebna wersja Odysei kosmicznej 2001. Ilu jeszcze reżyserów nie będzie potrafiło sobie wybaczyć, że wspomniana Odyseja nie jest ich dziełem? Rozumiem fascynacje, ale należy zachować umiar w kopiowaniu czyjegoś pomysłu. Tutaj reżyser sądził, że zrobi lepszą wersję doskonałego filmu, poprzez wprowadzenie pewnych zmian. Efekt mizerny.

Nie licząc tego że mnie również nie przypadł do gustu chociaż ostatnio widziałem go dobrych kilka lat temu to nie przypominam sobie aby chociaż przez chwilę pomyślał że film przypomina "Odyseją.." Kubricka. Myślę że De Palma (którego uwielbiam że dał nam "Człowiek z blizną" i "Nietykalnych") również nie myślał o tym by przekroczyc granicę i starac się prześcignąc mistrza.

tadlip marcin_marcinek
A moim zdaniem też ewidentnie, świadomie i wyraźnie zżynał z Kubricka. Poszedł za głosem ludu głoszącym, że przede wszystkim dłużyzny, powolna akcja i niejasne zakończenie Odysei kosmicznej spowodowało, że film nie jest do końca udany. Korzystając z tych podpowiedzi tak przerobił 2001, żeby te "wady" wyeliminować. Brakuje w MnM też fantastycznej muzyki. Jestem przeciwny przerabianiu cudzych dzieł, a już szczególnie, dzieł pokroju 2001OK.

Współtworzą