Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Brian De Palma |
7,4
|
|
Paul Barry
(asystent)
|
||
Mark D. Currie
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Dave 'Foots' Footman
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Ed Licht
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Tracey Poirier
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Eric Schwab
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Chris Soldo
(asystent)
|
||
Berengaria Tomkies
(asystent)
|
||
John R. Woodward
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jim Thomas
(również) (historia)
|
9,0
|
|
John Thomas
(również) (historia)
|
9,0
|
|
Graham Yost |
7,0
|
|
Lowell Cannon
(historia)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Sam Mercer
producent wykonawczy
|
||
Tom Jacobson
producent
|
||
David S. Goyer
współproducent
|
7,0
|
|
Justis Greene
współproducent
|
||
Jacqueline Lopez
współproducent
|
||
Chris Soldo
współproducent
|
||
Ted Tally
współproducent
|
9,0
|
|
Jim Wedaa
współproducent
|
||
Lynn Andrews
nadzorca produkcji
|
||
Kendall McCarthy
nadzorca postprodukcji
|
||
Heather Meehan
kierownik produkcji
|
||
Billy Badalato
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd M. Lachniet
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Anita Meehan-Truelove
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Gary Sinise
Jim McConnell
|
7,4
|
|
Tim Robbins
Woodrow 'Woody' Blake
|
7,7
|
|
Don Cheadle
Luke Graham
|
7,1
|
|
Connie Nielsen
Terri Fisher
|
6,9
|
|
Jerry O'Connell
Phil Ohlmyer
|
||
Peter Outerbridge
Sergei Kirov
|
8,5
|
|
Kavan Smith
Nicholas Willis
|
||
Jill Teed
Reneé Coté
|
||
Elise Neal
Debra Graham
|
4,7
|
|
Kim Delaney
Maggie McConnell
|
||
Marilyn Norry
Louise
|
||
Freda Perry
Żona kosmonauty
|
||
Lynda Boyd
Żona kosmonauty
|
||
Patricia Harras
Żona kosmonauty
|
||
Robert Bailey Jr.
Bobby Graham
|
||
Chaynade Knowles
Dziecko na przyjęciu
|
||
Jeffrey Ballard
Dziecko na przyjęciu
|
||
Anson Woods
Dziecko na przyjęciu
|
||
Britt McKillip
Dziecko na przyjęciu
|
5,0
|
|
Jillian Marie
Dziecko na przyjęciu
|
||
Jody Thompson
Piękna dziewczyna
|
5,0
|
|
Lucia Walters
Piękna dziewczyna
|
||
Pamela Diaz
Piękna dziewczyna
|
||
Sugith Varughese
Drugi kontroler
|
||
Story Musgrave
Trzeci kontroler
|
||
Mina E. Mina
Ambasador
|
||
Carlo Rota
Ambasador
|
||
Dmitry Chepovetsky
Technik
|
||
Tracy Waterhouse
Szlochający technik
|
||
McCanna Anthony Sinise
Młody Jim McConnell
|
||
Chantal Conlin
Młoda Maggie
|
||
Jukka Joensuu
Ksiądz
|
||
Bill Timoney
Komputer (głos)
|
||
Riley Cantner
Dzieciak na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Samantha Cantner
Dzieciak na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Lederman
Taylor Jones (niewymieniony w czołówce)
|
||
Armin Mueller-Stahl
Ramier Beck (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen H. Burum
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Rick Johnson
(główna pomoc techniczna)
|
||
Lou Rubsamen
(główna pomoc techniczna)
|
||
James Monroe Tharp Jr.
(pomoc techniczna)
|
||
Patrick Van Auken
(główna pomoc techniczna)
|
||
Rami Akeela
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Stephen Berg
(pomoc techniczna)
|
||
Ivan Stanley Din
(pomoc techniczna)
|
||
Mark Ellis
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Greg Logan
(pomoc techniczna)
|
||
Waleed Salameen
(pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Mark Stanley
(główna pomoc techniczna)
|
||
Simon Ward
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Michael Lonzo
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Steven Poster
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
7,0
|
|
Pat Sweeney
(kierownik zdjęć)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Ennio Morricone |
8,1
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Sanja Milković Hays |
7,0
|
|
Steve Oben | ||
Garet Reilly
(nadzorca kostiumów)
|
||
Richard Schoen | ||
Kim Schwandt | ||
Sandra Watson | ||
Irena Stepic
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Paul Hirsch |
8,0
|
|
Glenn Allen
(asystent)
|
||
Guy Barresi
(asystent)
|
||
Caroline Hardon
(asystent)
|
||
Gina Hirsch
(praktykant)
|
7,0
|
|
Mike Jackson
(asystent)
|
||
Shelly Theaker
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Ennio Morricone
dyrygent
|
8,1
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Jake Garber
efekty specjalne makijażu
|
||
Kandace Loewen
główny stylista
|
||
Charles Porlier
główny charakteryzator
|
||
Benjamin Robin
charakteryzator osobisty
|
||
Benjamin Robin
fryzjer osobisty
|
||
Jeanne Van Phue
charakteryzator osobisty
|
||
Scott Patton
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Nicholson
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harlow MacFarlane
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rebeccah Delchambre
główny charakteryzator (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Ed Verreaux
scenograf
|
7,0
|
|
Andrew Neskoromny
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Thomas Valentine
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Lin MacDonald
dekorator wnętrz
|
||
Keith Burk
główny konstruktor dekoracji
|
||
Peter Clemens
projektant wnętrz
|
||
Janice Clements
projektant wnętrz
|
||
James Clyne
ilustrator
|
||
John Dexter
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Gabriel Hardman
scenopis obrazkowy
|
||
Gary A. Lee
projektant wnętrz
|
||
John Marcynuk
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jim Martin
ilustrator
|
||
Colin Matthews
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Kathleen Morrissey
projektant wnętrz
|
||
Denyse Nelson
rekwizytor
|
||
Jamie Rama
ilustrator
|
||
Richard Reynolds
projektant wnętrz
|
||
Steve Rowland
rekwizytor
|
||
Marco Rubeo
projektant wnętrz
|
||
Oliver Scholl
ilustrator
|
8,0
|
|
Domenic Silvestri
projektant wnętrz
|
7,0
|
|
Dan Sissons
główny rekwizytor
|
||
Carl J. Stensel
projektant wnętrz
|
||
Chris Stewart
projektant wnętrz
|
||
Gordon Stewart
rekwizytor
|
||
Ross Wahl
główny konstruktor dekoracji
|
||
John Werner
rekwizytor
|
||
Jamie Westbury
rekwizytor
|
||
Suzan Wexler
projektant wnętrz
|
||
Michael Norman Wong
dyrektor artystyczny (asystent)
|
6,0
|
|
Timothy Burgard
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lubor Cencak
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Gauvreau
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Bouchard
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Tomas-Niedworok
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Gina Alfano
montaż postsynchronu
|
||
John Cannon
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Lon Bender
mikser ponownego nagrania
|
||
Robert Fernandez
mikser ponownego nagrania
|
||
Lon Bender
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Maurice Schell
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Andy Bishop
okablowanie
|
||
David Boulton
mikser postsynchronu
|
||
Jeff Hamon
mikser postsynchronu
|
||
Laura Graham
montaż postsynchronu
|
||
Kerry Carmean-Williams
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Randy Kelley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Lee W. Lebaigue
montaż efektów dźwiękowych (asystent)
|
||
Perry Robertson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
David Stanke
montaż efektów dźwiękowych (asystent)
|
||
Gayle Wesley
montaż efektów dźwiękowych (asystent)
|
||
Louis Cerborino
montaż dialogów
|
||
Richard P. Cirincione
montaż dialogów
|
||
Laura Civiello
montaż dialogów
|
||
Joshua Landis
montaż dialogów (asystent)
|
||
Eytan Mirsky
montaż dialogów
|
||
Dino Dimuro
projektant efektów dźwiękowych
|
||
Gerald Donlan
montaż postsynchronu
|
||
Harry Cohen
projektant efektów dźwiękowych
|
||
Tony Lamberti
projektant efektów dźwiękowych
|
7,0
|
|
Jon Title
projektant efektów dźwiękowych
|
||
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Nerses Gezalyan
mikser imitacji
|
||
Dan Hegeman
montaż postsynchronu
|
||
Craig S. Jaeger
montaż imitacji
|
||
Charles O'Shea
mikrofoniarz
|
||
Lynn Sable
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Rob Young
mikser
|
||
Greg Zimmerman
operator imitacji
|
||
Nicholas Meyers
montaż muzyki
|
||
Suzana Peric
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
Steve Cremin
koordynator efektów specjalnych (asystent)
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Andrea Brown
dodatkowy dobór obsady
|
||
Stacie Goodman
dodatkowy dobór obsady
|
||
Denise Chamian
dobór obsady
|
||
Julie Adrianson-Neary
zecer
|
||
Jeffrey Arnold
zecer
|
||
Patrick Brennan
zecer
|
||
Colin Campbell
zecer
|
||
Jay Cooper
zecer
|
||
Robyn Crane-Campbell
zecer
|
||
Sean Danischevsky
zecer
|
||
Scott David
zecer
|
||
James Hagedorn
zecer
|
||
Sean MacKenzie
zecer
|
||
Irina Miloslavsky
zecer
|
||
Myles Murphy
zecer
|
||
Jeff Sargent
zecer
|
||
R.D. Wegener
zecer
|
||
Kevin Baillie
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Whit Eldridge
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosano Lepri
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simon Allen
animator
|
||
Patrick Bonneau
główny animator
|
||
Scott Kilburn
animator efektów
|
||
Harry Gundersen
animator efektów
|
||
Ronald Arredondo
animator efektów
|
||
Kenneth Kurras
animator efektów
|
||
Matt Logue
animator
|
||
Jason MacLeod
animator efektów
|
||
Dale Mayeda
animator efektów
|
||
Rodney J. McFall
animator efektów
|
||
Thanh Nguyen
animator
|
||
Simon O'Connor
animator efektów
|
||
Eric Pender
animator efektów
|
||
Aaron Pfau
animator
|
||
Mark Powers
animator
|
||
Merrick Rustia
animator efektów
|
||
Kee Nam Suong
animator efektów
|
||
Kenji Sweeney
animator efektów
|
||
Kim Thompson
animator
|
||
Erich Turner
animator efektów
|
||
Cesar Velazquez
animator efektów
|
||
Robin Watts
animator
|
||
Steve Ziolkowski
animator
|
||
Todd Labonte
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alec Bartsch
animator efektów
|
||
Steven Blakey
animator efektów
|
||
Adam Shankman
choreograf
|
6,5
|
|
Stuart Aikins
dobór obsady
|
||
Sean Cossey
dodatkowy dobór obsady
|
||
Sondra James
dobór obsady
|
4,0
|
|
Kara Katsoulis
dodatkowy dobór obsady
|
||
Doreen Beaulac
księgowy (asystent)
|
||
Michelle Hamilton
księgowy (asystent)
|
||
Sylvia Jang
księgowy (asystent)
|
||
Kimberly Jase
księgowy (asystent)
|
||
Peggy Tison
księgowy (asystent) (druga ekipa)
|
||
Sue Brunell-Edwards
księgowy produkcji
|
||
Pamela Knott
księgowy produkcji
|
||
Nina Saxon
projekt czołówki
|
||
Christopher Horvath
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Levitan
główny zecer
|
||
Thomas Rosseter
główny zecer
|
||
Gina Warr
główny zecer
|
||
Jeff Doran
główny zecer
|
||
Rory Hinnen
główny zecer
|
||
Douglas R. MacMillan
grafik komputerowy
|
||
Robert Marinic
grafik komputerowy
|
||
Kevin May
grafik komputerowy
|
||
Michael Min
grafik komputerowy
|
||
Jennifer Maryam Nona
grafik komputerowy
|
||
Khatsho John Orfali
grafik komputerowy
|
||
Bruce Powell
grafik komputerowy
|
||
Alan Rosenfeld
grafik komputerowy
|
||
Kimberly Ross
grafik komputerowy
|
||
Frederic Schmidt
grafik komputerowy
|
||
Jeff Shank
grafik komputerowy
|
||
Douglas James Smith
grafik komputerowy
|
||
John Stillman
grafik komputerowy
|
||
Doug Sutton
grafik komputerowy
|
||
Catherine Tate
grafik komputerowy
|
||
Alex Tropiec Jr.
grafik komputerowy
|
||
Andy Wang
grafik komputerowy
|
||
Dean Yurke
grafik komputerowy
|
||
Rita E. Zimmerman
grafik komputerowy
|
||
Okan Ataman
grafik komputerowy
|
||
Michael Baltazar
grafik komputerowy
|
||
Dugan Beach
grafik komputerowy
|
||
Kathleen Beeler
grafik komputerowy
|
||
Donald S. Butler
grafik komputerowy
|
||
Grady Cofer
grafik komputerowy
|
||
Caitlin Content
grafik komputerowy
|
||
Lindy DeQuattro
grafik komputerowy
|
||
Vince De Quattro
grafik komputerowy
|
||
David Deuber
grafik komputerowy
|
||
Jeff Ertl
grafik komputerowy
|
||
Raul Essig
grafik komputerowy
|
||
Christian Foucher
grafik komputerowy
|
||
Indira Guerrieri
grafik komputerowy
|
||
Mark Hamilton
grafik komputerowy
|
||
Andrew Hardaway
grafik komputerowy
|
||
Kela Hicks
grafik komputerowy
|
||
Russell Koonce
grafik komputerowy
|
||
Erik Krumrey
grafik komputerowy
|
||
Jeroen Lapre
grafik komputerowy
|
||
Kathryn Liotta
koordynator cyfrowy
|
||
Debbi Nikkel
koordynator cyfrowy
|
||
Kerry Shea
koordynator cyfrowy
|
||
Makul Wigert
koordynator cyfrowy
|
||
Jodi Birdsong
koordynator efektów wizualnych
|
||
Carol Corwin
koordynator efektów wizualnych
|
||
Marty Holthaus
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jeanie King
koordynator efektów wizualnych
|
||
Andrew Cawrse
modelarz cyfrowy
|
||
Larry Tan
modelarz cyfrowy
|
||
Melissa Bretherton
montaż efektów wizualnych
|
||
Doug Campbell
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Kathy Chasen-Hay
montaż efektów wizualnych
|
||
Lorelei David
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Richard Friedlander
montaż efektów wizualnych
|
||
Bill Kimberlin
montaż efektów wizualnych
|
||
Kevin Rose-Williams
montaż efektów wizualnych
|
||
Ellen Schade
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Amy Tompkins
montaż efektów wizualnych
|
||
Jackson Yu
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Brennan Doyle
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ken Jones
nadzorca efektów wizualnych
|
||
John Knoll
nadzorca efektów wizualnych
|
8,0
|
|
Hoyt Yeatman
nadzorca efektów wizualnych
|
5,0
|
|
Scott Gordon
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Christophe Hery
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Patrick T. Myers
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Teddy T. Yang
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Dorne Huebler
nadzorca komponowania
|
||
Jim McVay
nadzorca komponowania
|
||
Todd Mitchell
operator skanowania
|
||
Mike Ellis
operator skanowania
|
||
Joseph Goldstone
operator skanowania
|
||
Robert Schajer
producent cyfrowy
|
||
Sandra Scott
producent efektów wizualnych
|
||
Michael Turoff
producent efektów wizualnych
|
||
Rae Griffith
producent efektów wizualnych
|
||
Jacqueline Lopez
producent efektów wizualnych
|
||
Heather MacDonald
producent efektów wizualnych
|
||
Laurie MacDonald
producent efektów wizualnych
|
5,0
|
|
Alonzo Ruvalcaba
producent efektów wizualnych
|
||
Dean Wright
producent wykonawczy efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Erich Ippen
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Louis Katz
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Craig Lyn
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Evan Pontoriero
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Karim Sahai
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Patrick Taylor
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Colie Wertz
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Corey Bramall
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adrian Graham
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Stern
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Tudhope
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shadi Almassizadeh
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Billy Brooks
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Tim Heller
elektryk
|
||
Phil Helmer
elektryk
|
||
Guy LeBlanc
elektryk
|
||
Orson Stachow
elektryk
|
||
Rob McEwan
fotosista
|
||
John Price
operator kamery (asystent)
|
||
Tyler Woeste
operator kamery (asystent)
|
||
Clayton J. McCallum DuBois
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Annunziata
operator kamery (asystent)
|
||
Marc Brown
operator kamery (asystent)
|
||
Alan S. Blauvelt
operator kamery (asystent)
|
||
Marco Ciccone
operator kamery (asystent)
|
||
Douglas Craik
operator kamery
|
||
Sean Elliott
operator kamery (asystent)
|
||
John Gazdik
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Mark Gutterud
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Gordon Hayman
operator kamery
|
||
Larry McConkey
operator steadicam
|
||
Scott Campbell
oświetlenie
|
||
Martin Hall
oświetlenie
|
||
Dennis McHugh
oświetlenie
|
||
Peter Bloor
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Jeff Habberstad
koordynator kaskaderów
|
6,0
|
|
Todd Bryant
kaskader
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…