Million Dollar Hotel 2000

The Million Dollar Hotel

Historia dzieje sie w roku 2001, a jej bohaterem jest hotel. Hotel, który jest zły i niszczy po kolei mieszkających w nim ludzi. inna sprawa, że trafiają tu sami życiowi nieudacznicy, typy całkiem sfiksowane. Film opowiadany jest przez samobójcę, który na samym początku wyskakuje z najwyższego piętra hotelu.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 20 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jeremy Davies
jako Tom Tom
Milla Jovovich
jako Eloise
Mel Gibson
jako Skinner, detektyw
Jimmy Smits
jako Geronimo
Bud Cort
jako Shorty
Peter Stormare
jako Dixie
Amanda Plummer
jako Vivien
Gloria Stuart
jako Jessica
Tom Bower
jako Hector
Donal Logue
jako Charley Best
Julian Sands
jako Terence Scopey
Conrad Roberts
jako Stix

Fabuła

Historia dzieje sie w roku 2001, a jej bohaterem jest hotel. Hotel, który jest zły i niszczy po kolei mieszkających w nim ludzi. inna sprawa, że trafiają tu sami życiowi nieudacznicy, typy całkiem sfiksowane. Film opowiadany jest przez samobójcę, który na samym początku wyskakuje z najwyższego piętra hotelu. isa1990

Gatunek
Thriller, Dramat, Romans

Szczegóły

Premiera
2000-05-26 (kino), 2000-02-09 (świat), 2007-10-17 (dvd)
Dystrybutor
Solopan
Wytwórnia
Icon Entertainment International
Kintop Pictures
Road Movies Filmproduktion
Kraj produkcji
Niemcy, USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
The Billion Dollar Hotel (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
122 minut
Budżet
8 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

antybohater 2018-04-23 4

nie i jeszcze jedno nie dla Gibsona

TheMarley 2017-12-20 7

Czy to thriller, raczej nie – bardziej powiedziałbym komediodramat. Film jednocześnie dobry, który momentami strasznie mnie pochłoną i trochę nudził ale nie negatywny sposób, był raczej momentami melancholicznie-senny , mimo mieszanych uczuć jest to jeden z tych filmów, których nie da się łatwo streścić, trzeba go po prostu obejrzeć.

dawidt 2011-03-12 9

9/10.. – Jak dla mnie absolutnie świetny, bajkowy, z bardzo wyraźnie pokręconym klimatem, do tego pozytywny z rewelacyjną muzyką i zdjęciami Phedona Papamichaela. Warto obejrzeć.

Redox 2009-09-13 5

+5/10 – Mój pierwszy Wenders. Na pewno filmowi udało się wytworzyć pewną specyficzną aurę. Czuć, że reżyser ma własne sprawdzone środki, własny styl, objawia się to w reżyserii, która jest naprawdę dobra, która zwraca uwagę na drobne szczegóły, detale, choć było kilka elementów, które były całkowicie niepotrzebne między innymi te zwolnienie tempa czy nierównowaga w narracji Daviesa. Nieźle dobrana muzyka, miło się oglądało niektóre sceny, ale mimo wszystko film nie wciągnął mnie w swoje głębiny, nie odczułem utożsamienia się z bohaterami dzieła Wima.

Bardzo mocna piątka.

Współtworzą