Ewolucja planety małp 2014

Dawn of the Planet of the Apes

Gdy śmiercionośny dla ludzi wirus pustoszy planetę, aby przetrwać, grupa ocalałych musi podjąć współpracę z inteligentnymi małpami.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Andy Serkis
jako Caesar
Jason Clarke
jako Malcolm
Gary Oldman
jako Dreyfus
Keri Russell
jako Ellie
Toby Kebbell
jako Koba
Kodi Smit-McPhee
jako Alexander
Kirk Acevedo
jako Carver
Nick Thurston
jako Niebieskooki
Terry Notary
jako Rocket
Karin Konoval
jako Maurice
Judy Greer
jako Cornelia
Jon Eyez
jako Foster

Ewolucja planety małp to kontynuacja filmu Geneza planety małp, w której poznamy dalszą historię przejęcia przez inteligentne małpy panowania nad naszą planetą i upadku cywilizacji człowieka. Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, który przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Akcja, Sci-Fi
Słowa kluczowe
zemsta, walka, strach, małpa zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-07-11 (kino), 2014-07-09 (świat), 2014-11-26 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Chernin Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Ewolucja planety małp 3D (Polska)
Untitled Rise of the Planet of the Apes Sequel (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
130 minut
Budżet
170 000 000 USD
Wiadomości 27
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
simonperch 5

Cezar i jego problematyka jako lidera zdecydowanie najciekawsze z filmu. Reszta nudnawa i mierna. Wizualnie oczywiście super.

con_desiros 6

Może być ! – Mimo wszystko dobrze się ogląda !

Movieman

7/10 – Udana kontynuacja, która dotrzymuje kroku pierwszej części. Myślę, że ma momenty, które nawet przewyższają Genezę. Świetne sceny akcji, efekty specjalne to już w ogóle coś niezwykłego, szkoda że Akademia nie będzie miała jaj i nie nominuje Serkisa (fenomenalny jest, pewnie dopiero po śmierci dostanie honorowego). Emocjonująca rozrywka, są momenty chwytające za serce, są momenty że chce się poskakać z tymi małpami po drzewach, jest miejsce na humoru. Naprawdę fajny film, pewnie jeszcze do niego wrócę.

MJ_MARTINO 7

7/10 – Hmm i cóż musze stwierdzić że druga cześć mnie lekko rozczarowała a przynajmniej nie zachwyciła tak jak pierwsza. Wszystko dopracowane na cacy.. tylko fabuła jakaś taka prosta i schematyczna. (za dużo psychologi wtrącili) Trochę przydługawy mimo że się dobrze oglądało to czuje stanowczo niedosyt za dużo się widocznie spodziewałem heh. 7/10
2D oczywiście muszę dodać że ekran był w dziwnej proporcji w kinie heh

Asmodeusz MJ_MARTINO 8

Takie nieco bardziej ambitne Sci-fi, ogólnie ogląda się dobrze choć to zupełnie inna bajka niz czesc pierwsza

Beznickowy MJ_MARTINO 6

Też dołączam do grona rozczarowanych. Mimo że nawet dobrze się go chwilami oglądało, to jednak zabrakło mi w tym filmie… bohatera. W napisach końcowych jako pierwszy jest wymieniony Andy Serkis, więc należy uznać, że to Caesar miał być protagonistą. Ale niestety, już pomijam fakt, że ciężko przejąć się losami małpy, to na dodatek jej zachowanie było zbyt przewidywalne. Jeśli wiedzieliście, jak się skończy powoli wymawiany przez Ceasara one-liner, to zapewne rozumiecie, co mam na myśli.

Na plus zasługuje pomysł konfliktu wśród małp i rozterki dowodzącej małpy. Niemniej jednak zostały one i tak potraktowane zbyt zerojedynkowo. Oczywiście, dalej nie pojmuję, jak uzbrojeni ludzie pozwolili się wyplenić małpom.

Tak a w Genezie fabuła nie była prostacka i naiwna?? Druga część zdecydowanie lepsza pod względem fabularnym choć w dalszym ciągu naiwna to nie raziła już tak jak w Genezie…

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
486 pkt.
2
jacks
190 pkt.
3
Beznickowy
183 pkt.
4
kaskader
83 pkt.
5
Kristo
82 pkt.
6
Redox
48 pkt.
7
Asmodeusz
7 pkt.
8
fredaser
6 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…