Dym 1995

Smoke

Paul Benjamin, pisarz, który przeżył osobistą tragedię - podczas strzelaniny w banku stracił żonę. Jest stałym klientem tytoniowego sklepiku prowadzonego przez Auggie'go Wrena. Auggie co rano o ósmej fotografuje ulicę, wystawiając aparat przed sklep. Ma już 4 tysiące zdjęć. Zamyślony Paul snuje się po ulicy i omal nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • oraz inne 3 nagrody, 2 nominacje i 1 udział w konkursie zobacz więcej
William Hurt
jako Paul Benjamin
Harvey Keitel
jako Augustus "Auggie" Wren
Forest Whitaker
jako Cyrus Cole
Ashley Judd
jako Felicity
Stockard Channing
jako Ruby McNutt
Jared Harris
jako Jimmy Rose
Giancarlo Esposito
jako Tommy, członek OTB
José Zúñiga
jako Jerry, członek OTB
Victor Argo
jako Vinnie
Harold Perrineau
jako Thomas "Rashid" Cole
Erica Gimpel
jako Doreen Cole
Malik Yoba
jako Lizus

Paul Benjamin, pisarz, który przeżył osobistą tragedię - podczas strzelaniny w banku stracił żonę. Jest stałym klientem tytoniowego sklepiku prowadzonego przez Auggie'go Wrena. Auggie co rano o ósmej fotografuje ulicę, wystawiając aparat przed sklep. Ma już 4 tysiące zdjęć. Zamyślony Paul snuje się po ulicy i omal nie wpada pod ciężarówkę. W ostatniej chwili wyciąga go czarny wyrostek, przedstawiający się jako Rashid. Trochę pomieszkuje u pisarza, oferującego gościnę, a potem, wyproszony, znika. Sam ma problem - właściciel warsztatu samochodowego Cyrus, to ponoć jego ojciec, który ulotnił się 12 lat temu. Nieświadomy, kim jest chłopak, zatrudnia go do sprzątania. Do sklepiku Auggie'go przychodzi Ruby McNutt, jego była kochanka, której nie widział 18 lat. Prosi o pomoc dla ich wspólnej córki Felicity. Tajemnice z przeszłości, reperkusje pewnego napadu, skradzione pieniądze, pogaduszki w sklepie, dawne błędy, nowe nadzieje. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia
Słowa kluczowe
palenie papierosa, nastolatek, trauma, sąsiedztwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-09-27 (kino), 1995-02-10 (świat)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
USA, Niemcy, Japonia
Inne tytuły
Smoke - Raucher unter sich (Niemcy)
スモーク (Japonia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
7 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
pajki_filmaniak 6

Miło się oglądało ale nie zachwycił mnie

Garret_Reza_fdb 7

http://garretreza.pl/dym/ Powtórka. Ludzie między ludźmi, między którymi warto zwolnić. To może być nie-świąteczny świąteczny film, którego szukacie.

Chemas 9

Keitel, Hurt, Esposito, Channing rewelacyjni, ale to co w tym filmie zrobił Whitaker to mistrzostwo świata. Genialnie prosty film

Redox 8

8+/10 – Właśnie takich filmów dzisiaj brakuje. Filmów, które podchodzą do widza bez fałszywych zagrań, oferując jedynie (i z drugiej strony aż) szczere, prawdziwe emocje pozbawionych hollywoodzkiej otoczki. Takim obrazem jest "Dym" złożony z paru historii połączonych w jedno.

Film jest, jak wyraził to jeden z użytkowników innego portalu, jak piosenka, po usłyszeniu której zawsze będziesz miał ją w głowie i prawdopodobnie powrócisz do niej.

Do tego znakomicie rozpisany ze wspaniałymi dialogami (szczególnie końcowa opowieść świąteczna utkwiła mi na stałe w głowie) i równie dobrze zagrany. Dla entuzjastów kina spod znaku Jarmuscha czy Smitha pozycja nie do odrzucenia.

Quagmire Redox

Aż może się skuszę :) Po tej opinii aż dziwne, że następne filmy tego reżysera to "Pokojówka na Manhattanie" z Jennifer Lopez i "Dzięki Tobie Winn-Dixie" czyli familijnie o uroczym psiaku…

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
64 pkt.
2
Chemas
25 pkt.
3
Czejen71
20 pkt.
5
melisa78
10 pkt.
6
VRONKA
8 pkt.
7
kaskader
7 pkt.
8
MrWirus
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…