Imagine 2012/II

Historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Edward Hogg
jako Ian
Melchior Derouet
jako Serrano
Francis Frappat
jako Doktor
João Lagarto
jako Brat Humberto

Fabuła

Historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Obyczajowy

Szczegóły

Premiera
2013-04-12 (kino), 2012-10-13 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Filmes do Tejo II Multimédia
Film and Music Entertainment Limited
KMBO Production zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska, Portugalia, Francja, Wielka Brytania
Inne tytuły
Blind Watching (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
105 minut
Budżet
7 215 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

Movieman

7/10 – Czytając te wszystkie opinie i recenzje na temat filmu Jakimowskiego oczekiwałem absolutnie arcydzieła skończonego. Ten film dla mnie jednak arcydziełem nie jest. Jest natomiast całkiem przyjemnych obrazem ukazującym próby walki z przeciwnościami losu. Jak to zwykle bywa u tego reżysera poważne tematy są podane w sposób przystępny, na lekko, w sposób pozytywny, brak tu jakichś depresyjnych tonów.

Fajne kreacje aktorskie i przede wszystkim ten dźwięk otaczającego świata. Chyba najlepszy dźwięk w historii polskiego kina.

dariom 9

9/10 – O człowieku, który miał odwagę przewracać się i powstawać. O człowieku, który nie bał się życia. O człowieku, który ponosił porażki, ale próbował dalej. O człowieku, który widział więcej niż ci, którzy tylko patrzyli. Obraz broni się sam. Polecam!

Garret_Reza_fdb 7

Zamiast po prostu nakręcić film o tym, jak trudno jest funkcjonować niewidomym, powstało prawdziwe doświadczenie w ciepłej tonacji

juskowiak 7

Wyjątkowy – Ciepły i wyjątkowy film o ludziach, którzy mieli mniej szczescia od nas. Nie wobrazamy sobie jak mocno ich zycie jest utrudnione.
Bardzo ciekawa praca kamery, ktora sprawia, ze mozemy na to wdszystko spojrzec z innej perspektywy. piekna Lizbona, dobre kreacje aktorskie i ciekawy klimat.

7/10

con_desiros 3

Kiepski ! – Widzę ciemność !Nuda,nuda i jeszcze raz nuda … Niewidomym się może spodobać?

Współtworzą