Rosario Tijeras 2005

Rosario jest piękna i inteligentna, mogłaby wieść szczęśliwe życie, ale mieszka w slumsach Medellin, gdzie przemoc i gwałt są na porządku dziennym. Kiedy nie jest w stanie znosić dłużej w pokorze swojego tragicznego losu, postanawia odpłacić światu w jedyny sposób jaki zna – zostaje zabójczynią. Choć zdaje sobie sprawę, że… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Flora Martínez
jako Rosario
Unax Ugalde
jako Antonio
Manolo Cardona
jako Emilio
Rodrigo Oviedo
jako Jonhefe
Alonso Arias
jako Ferney
Alejandra Borrero
jako Pani Ruby
Pablo Montoya
jako Barman
Cristina Lilley
jako Matka Emilia
Helios Fernández
jako Pacjent w szpitalu
Alex Cox
jako

Fabuła

Rosario jest piękna i inteligentna, mogłaby wieść szczęśliwe życie, ale mieszka w slumsach Medellin, gdzie przemoc i gwałt są na porządku dziennym. Kiedy nie jest w stanie znosić dłużej w pokorze swojego tragicznego losu, postanawia odpłacić światu w jedyny sposób jaki zna – zostaje zabójczynią. Choć zdaje sobie sprawę, że przemocą nie naprawi niczyich krzywd, jej wypaczona natura jest silniejsza niż rozsądek. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał, Romans

Szczegóły

Premiera
2007-06-22 (kino), 2005-08-12 (świat), 2007-11-16 (dvd)
Dystrybutor
Vivarto
Wytwórnia
Dulce Compania
Fondo de Inversión y Estímulos al Cine (FIDECINE)
Ibermedia zobacz więcej
Kraj produkcji
Brazylia, Hiszpania, Meksyk, Kolumbia
Czas trwania
126 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

missblair 2010-04-24 7

Postać Rosario. – Szczerze mówiąc zakochałam się od pierwszego spojrzenia. Flora w roli seksownej Rosario zachwyciła mnie już w teledysku Juanesa, później w trailerze, a scementowaniem tego uczucia był filmowy seans.
Scena, w której Rosario wykrzykuje gniewnie 'Respecto' jest cudowna. Później, czytając książkę, dowiedziałam się nieco więcej o Rosario – że była młodsza niż wskazywał na to wygląd aktorki, że lubiła przytyć, gdy kogoś zabijała itede, itepe. Pojawiały się sceny, które nie miały miejsca w filmie i odwrotnie.
Aczkolwiek Martinez jest jakby stworzona do tej roli, nie wyobrażam sobie innej aktorki jako Rosario. Co do zmian w scenariuszu względem oryginału – IMO wyszły nawet na dobre. Film dopowiadał rzeczy, które w książce były całkowicie pominięte lub zniwelowane do minimum. Filmowa Rosario jest kobietą z krwi, kobietą z kości (i z ciała, przyjemnego ciała). Postacią może i nieco chaotyczną, ale jak dla mnie o wiele bardziej zapadającą w pamięć, niż jej książkowy pierwowzór. Być może dlatego, że książkę przeczytałam jak dotąd tylko raz, a film obejrzałam kilkukrotnie i wciąż chętnie do niego wracam, do mojej idealnej Rosario.

justangel 2009-07-25 8

8/10 – Film mi się spodobał. Historia, mimo że banalna, została opowiedziana w ciekawy sposób, dzięki któremu mamy okazję poczuć się niemal świadkiem wydarzeń. Sporo w nim emocji, miłości, nienawiści,jest przemoc i śmierć. Bohaterowie tacy jak w książce: bardzo atrakcyjna Rosario, do bólu nieśmiały Antonio i pewny siebie (a jednocześnie tracący całkowicie tą pewność przy Rosario) Emilio. Polecam.

Współtworzą