Kobieta samotna 1981

Irena, tytułowa kobieta samotna, jest niemłodą już listonoszką pracującą w jednej z dzielnic Wrocławia. Boryka się z tak wieloma przeciwnościami losu, iż wydaje się, że jest to ciężar nie do udźwignięcia przez jedną osobę - tragiczne warunki mieszkaniowe, nieludzki sąsiad pijak, który chce zająć jej mieszkanie, mordercze… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Maria Chwalibóg
jako Irena Misiak
Bogusław Linda
jako Jacek Grochala
Paweł Witczak
jako Boguś, syn Ireny
Bożena Baranowska
jako Nauczycielka
Henryk Hunko
jako Mężczyzna na zebraniu w szkole
Sława Kwaśniewska
jako Ciotka Ireny
Ryszard Kotys
jako Władek, kuzyn Ireny, ojciec chrzestny Bogusia
Jerzy Kozłowski
jako Szef ochrony w ambasadzie
Bohdana Majda
jako Gospodyni Jacka

Irena, tytułowa kobieta samotna, jest niemłodą już listonoszką pracującą w jednej z dzielnic Wrocławia. Boryka się z tak wieloma przeciwnościami losu, iż wydaje się, że jest to ciężar nie do udźwignięcia przez jedną osobę - tragiczne warunki mieszkaniowe, nieludzki sąsiad pijak, który chce zająć jej mieszkanie, mordercze dojazdy do pracy i świadomość, że pozostawia w domu na cały dzień małego synka. W pracy sytuacja nie jest wcale lepsza - bezduszny szef i koleżanki, które chcą przejąć jej atrakcyjny rejon doręczycielski. Spadek po ciotce, na który Irena bardzo liczyła, trafia w ręce sąsiadek zmarłej. Ale najgorsza jest samotność, na którą jest skazana jako kobieta wychowująca nieślubne dziecko. W pewnym momencie między nią a kalekim rencistą rodzi się powoli uczucie. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, ucieczka, samotność, choroba zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1987-09-30 (kino), 1987-03-15 (świat)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
A Lonely Woman
A Woman Alone
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
105 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
Maciek_Przybyszewski 9

Jakby ktoś nie wierzył, że Linda potrafi grać – Agnieszka Holland na początku lat 80-tych stworzyła prosty i piękny film. Wraz z przerażająco realistyczną Marią Chwalibóg zagrał młodziutki Bogusław Linda. Zagrał i to jak. Otrzymał za niego nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową na festiwalu w Gdyni w 1988. Dlaczego w 1988 ? Premiera filmu zrealizowanego w 1981 odbyła się dopiero we wrześniu 1987 roku.

Ja na całe szczęście doceniam aktorstwo Bogusia :)) Film ogólnie warty obejrzenia,chociażby właśnie dla głównej pary bohaterów. Dziś już takich listonoszek nie ma :)))

zgadzam się Linda zagrał rewelacyjnie :)

pajki_filmaniak 4

linda zagrał świetnie w cienkim filmie

justangel 8

Bardzo dobry – Szczerze mówiąc miałam pewne obawy przed sięgnięciem po ten film. Obawiałam się, że może się dłużyć i znudzi mnie w którymś momencie. Ale nie! Każda minuta tego filmu przepełniona jest ważna treścią, z każdą chwilą coraz bardziej przejmowałam się o bohaterkę i "kibicowałam" jej związkowi z niepełnosprawnym Jackiem i miałam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży i że jej się uda.
Zakończenie mnie zaskoczyło. Nie napiszę co się wydarzyło, obejrzyjcie sami.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
116 pkt.
3
ixi
26 pkt.
4
Anonimowy
6 pkt.
5
jacks
6 pkt.
6
fredaser
6 pkt.
7
justangel
5 pkt.
8
Czechu
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…