Tuż po weselu 2006

Efter brylluppet

Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mads Mikkelsen
jako Jacob Pederson
Sidse Babett Knudsen
jako Helene Hannson
Rolf Lassgård
jako Jørgen Lennart Hannson
Stine Fischer Christensen
jako Anna Hannson
Mona Malm
jako Babcia
Christian Tafdrup
jako Christian Refner
Niels Anders Thorn
jako Ksiądz
Rita Angela
jako Starsza pani
Erni Arneson
jako Ciotka
Marie-Louise Coninck
jako Starsza pani
Ida Dwinger
jako Annette
Frederik Gullits Ernst
jako Martin Hannson

Fabuła

Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
kawa, bliźniak, pogrzeb, piłkarz zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-03-16 (kino), 2006-02-24 (świat), 2013-10-10 (dvd)
Dystrybutor
Vivarto
Kraj produkcji
Dania, Szwecja
Inne tytuły
After the Wedding (tytuł międzynarodowy)
Efter bröllopet (Szwecja)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
120 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Czego możesz się dowiedzieć tuż po weselu? 10
  • 2007-03-18
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Już od jakiegoś czasu chciałam zobaczyć ten film. Po obejrzeniu zwiastunów z niecierpliwością czekałam na polską premierę. Z koleżanką wybrałam się na Noc Kobiet, gdzie można było zobaczyć ten film przedpremierowo. Miałam duże oczekiwania i... nie zawiodłam się!

Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek... Ten opis to tylko namiastka filmu, nie można jednak powiedzieć nic więcej żeby nie zepsuć przyjemności oglądania tym, którzy jeszcze nie widzieli.

Może gra aktorska nie powala na kolana, ale jest przyzwoicie. Ja osobiście czasem mam już dość oglądania po raz setny tej samej twarzy w podobnym wcieleniu. Jeżeli ktoś ma takie same odczucia to zachęcam do poświęcenia chwili na skandynawskie kino. Mads Mikkelsen wspaniale wcielił się w niezdecydowanego Jacoba (głównego bohatera). Urzekł mnie także mały Neeral Mulchandani, odgrywający rolę Pramoda. Czasem wydaje mi się, że nikt nie odegra bardziej prawdziwie roli, niż po prostu małe dziecko, bez żadnej szkoły.

Kolejnym atutem filmu są wspaniałe zdjęcia i oryginalny scenariusz. Susanne Bier naprawdę się postarała. Najbardziej cenieni reżyserzy na świecie to mężczyźni, ale ten film udowadnia, że kobiety potrafią robić naprawdę dobre filmy. Tak jak w opisywanym obrazie, każdy z nas musi codziennie dokonywać trudnych wyborów. Każda podjęta decyzja zrani kogoś, przynajmniej w minimalnym stopniu. Takie jest życie. Tak więc, rozumiemy z czym zmaga się Jacob i łatwo jest nam wczuć się w tą historię.

Według mnie film naprawdę świetny. Pozycja obowiązkowa dla fanów dobrego kina. Wspaniały dramat. Oceniłam go na 10. Polecam.

7 z 10 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 4

juskowiak 2008-09-01 7

Bardzo dobry. – Dzieło twórczyni "Things we lost in the fire". Po obejrzeniu właśnie tamtej pozycji zacząłem przeglądać filmografię twórczyni i natrafiłemna entuzjastyczne opinie o ty włąsnie filmie.
Podpisuję się pod nimi.
Interesująca historia, świetne zdjęcia, niezła muzyka oraz Mikelsen znany szerszej publiczności z roli w głośnym"Jabłka Adama".

Bier jak mało kto potrafi uchwycić ludzkie emocje, zwłaszcza smutek i nostalgię. Znakomite są bliskie ujęcia twarzy postaci. Tu nie ma pośpiechu w fabule.
polecam!

7/10.

platyna11 juskowiak 2010-03-21 8

Znakomity film.
Świetna historia, wiele emocji, kilka scen wręcz znakomitych.
Reżyseria po prostu znakomita.

smutnyd 2007-03-11 10

Rewelcyjny film – Jeśli ktoś lubi nie banalne kino to gorąco polecam !!!!!

nathalie 2007-03-03 10

Polecam. - Mnie się bardzo podobał. Wspaniałe zdjęcia, takie inne niż we wszystkich filmach, tworzą naprawdę odpowiedni nastrój. Warto obejrzeć :)

Współtworzą