Klątwa doliny węży 1987

Były komandos, profesor Sorbony oraz francuska dziennikarka na tropie tajemniczej, niezwykle groźnej substancji, o której dowiedzieli się z prastarego manuskryptu. Aby ją odszukać udają się do Wietnamu, do Doliny Tysiąca Węży. Czy wrócą cali z tej podróży? Wszak wisi nad nimi straszliwa klątwa...

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ewa Sałacka
jako Christine Jaubert
Krzysztof Kolberger
jako Prof. Jan Tarnas
Roman Wilhelmi
jako Bernard Traven
Lan Bich
jako Numi
Zygmunt Bielawski
jako Morineau
Henryk Bista
jako Redaktor
Sergei Desnitsky
jako Andriej Buturlin
Zbigniew Lesień
jako Noiret
Mikk Mikiver
jako Dyrektor organizacji
Leon Niemczyk
jako Współpracownik Noireta w Wietnamie
Igor Przegrodzki
jako Breecher
Le Van Toan
jako Mnich przewodnik

Fabuła

Były komandos, profesor Sorbony oraz francuska dziennikarka na tropie tajemniczej, niezwykle groźnej substancji, o której dowiedzieli się z prastarego manuskryptu. Aby ją odszukać udają się do Wietnamu, do Doliny Tysiąca Węży. Czy wrócą cali z tej podróży? Wszak wisi nad nimi straszliwa klątwa... opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Sci-Fi
Słowa kluczowe
podróż, wietnam, mapa, władza zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1988-10-03 (kino), 1996-02-21 (świat)
Kraj produkcji
Polska, ZSRR
Inne tytuły
Заклятие долины змей (ZSRR) (tytuł oryginalny)
Curse of Snakes Valley (tytuł międzynarodowy)
Madude oru needus (ZSRR)
Zaklyatie doliny zmei (ZSRR)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
105 minut

Recenzje

Polak potrafi. 7
  • 2010-08-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Przyznam, że Klątwa doliny węży, był filmem totalnie mnie zaskakującym. Ta zapomniana już produkcja pokazuje, że nawet w Polsce można nakręcić coś na miarę kina amerykańskiego.

Podczas jednej ze swoich misji Bernard Traven, kradnie wietnamskim mnichom tajemniczą szkatułę. Wiele lat później Bernard zwraca się o pomoc do prof. Jana Tarnasa, by ten przetłumaczył mu stary manuskrypt. Podczas badań Jan odkrywa ukrytą w nim mapę i wkrótce obaj wyruszają do Wietnamu, odszukać miejsce do którego prowadzi. We wszystko wplątuje się młoda dziennikarka, wietrząca w ekspedycji szanse na doskonały materiał.

Marek Piestrak chciał stworzyć film mający być polskim Indiana Johnsem. Poniekąd mu się to udało, choć do hollywoodzkiego pierwowzoru brakuje kilku elementów. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to jedna z niewielu Polskich produkcji sci-fi. W filmie doskonale połączono fantastykę z przygodą. Przede wszystkim mamy tu dobry scenariusz, może nie jest on specjalnie oryginalny, ale pozwala utrzymać widza w napięciu i ukrywa pewne szczegóły do samego końca.

Miłym zaskoczeniem jest na pewno obsada. Większość aktorów to uznane polskie gwiazdy, których kreacje są dobre i pozostają w pamięci.

Z zaciekawieniem czekałem na użyte przez ekipę efekty specjalne i o dziwo nie były tak złe jak się spodziewałem. Co prawda wiele się ich nie naoglądamy, ale to co jest prezentuje się nieźle. Dodajmy do tego jeszcze kilka ataków węży, które wyglądają realistycznie i ciekawie. Szkoda tylko, że również gady przedstawiono tu jedynie w kilkunastu ujęciach.

1 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

simian_raticus 2006-11-05

Pamiętam! – Ostatnia scena mnie rozśmieszyła! hehe Pamietam plakaty reklamowe na kinach że film jest dla ludzi o mocnych nerwach i od lat 18 – zobaczyłem go dopiero po wielu latach w TV . . .

Współtworzą