Klątwa laleczki Chucky 2013

Curse of Chucky

W tajemniczy sposób sławna w latach 80. laleczka "Good Guy" trafia kurierem do niepełnosprawnej Nici (Fiona Dourif) i jej matki. Zaraz po tym matka ginie, a wszystko wygląda na samobójstwo. Na pogrzeb przyjeżdża siostra Nici - Barb (Danielle Bisutti) wraz z rodziną, opiekunką i księdzem. Teraz wszyscy są w śmiertelnym… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 2 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brad Dourif
jako Chucky
A Martinez
jako Ojciec Frank
Fiona Dourif
jako Nica
Chantal Quesnelle
jako Sarah
Ali Tataryn
jako Amerykańska dziewczyna
Kally Berard
jako Młoda Barb
Kyle Nobess
jako Młody tato
Will Woytowich
jako Dowódca strażaków
Adam Hurtig
jako Oficer Stanton

Fabuła

W tajemniczy sposób sławna w latach 80. laleczka "Good Guy" trafia kurierem do niepełnosprawnej Nici (Fiona Dourif) i jej matki. Zaraz po tym matka ginie, a wszystko wygląda na samobójstwo. Na pogrzeb przyjeżdża siostra Nici - Barb (Danielle Bisutti) wraz z rodziną, opiekunką i księdzem. Teraz wszyscy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na dodatek okazuje się, że adresaci przesyłki z lalką nie byli przypadkowi. ferhin2

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, przemoc, morderca, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2013-08-02 (świat), 2013-10-17 (dvd)
Wytwórnia
Universal 1440 Entertainment
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
97 minut
Budżet
8 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Pierwszy film z serii, który będzie wydany bezpośrednio do sprzedaży na DVD. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 5 powiązanych

Komentarze 6

Khaosth 2015-09-13 6

Początek na podbudowanie klimatu taki sobie, ale gdy laleczka dochodzi do głosu jest już lepiej.

Rrouge 2015-06-22 7

Lepsza niż 2 ostatnie. Na plus – trochę gore, klimat bardziej do części 1-3, dobre budowanie napięcia, świetna muzyka i postać Nici. Minus – komputerowy Chuck.

ferhin2 2013-10-30 6

buuu – w miarę. jak ktoś napisał nierówna. mogło być dużo lepiej. czasem wiało amatorką. laleczka beznadziejna. dużo odniesień do części pierwszej i ostatniej.
6/10

con_desiros 2013-09-26 3

Kiepski! – Ani to śmieszne ani straszne ?Może jedynie żałosne !

Quagmire 2013-09-25 5

5/10 – Najlepszym podsumowaniem tego filmu jest budowa jego zakończenia, najpierw następuje kompletnie głupi i nielogiczny motyw, potem motyw bardzo zaskakujący, a następnie finał przechodzi w bardzo dobrą scenę po napisach końcowych (która zresztą powinna kończyć film a tak wielu widzów ją przegapi).

Symbolizuje to nierówny poziom całej produkcji, jednak określiłbym "Klątwę Chucky" mianem solidnego tworu, co jest wielkim komplementem jak na szóstą część serii skierowaną prosto na DVD. Mancini zrezygnował z nastroju pastiszowej farsy który towarzyszył dwóm ostatnim częściom, nowy obraz jest nieco poważniejszy, ale nadal przesycony czarnym humorem. Jednak bardzo dobre sceny, takie jak choćby ta z trutką na szczury, przeplatają się tutaj z irytującymi (kłótnia między siostrami o lalkę), a w większości słabe aktorstwo i dość surowe zdjęcia nie pozwalają zapomnieć o domowym przeznaczeniu tego horroru. Jedynie córka Brada Douriffa naprawdę radzi sobie całkiem nieźle, Fiona jest w niektórych ujęciach bardzo podobna do taty, a nawet zdaje się przejawiać jakąś cząstkę charyzmy i zdobywa sympatię widza.

MJ_MARTINO Quagmire 2013-09-30 4

Jest dużo scen gdzie widać że Nica wie co się dzieje ale pod koniec filmu dopiero zaskakuje.
Klecha też niby coś tam kojarzy i nagle wychodzi i ginie..
Scena z trutką była okey.
Sam Chucky też zachowuje się trochę jak nie on.. w każdej części chodziło o przywrócenie sobie ciała (przynajmniej w tych pierwszych) .. a w tej po prostu o samo zabijanie.. bez sensu.. (poza tym jego dziewczyna też w której części jest lalką a tu nagle ona go wysyła dalej :o) Może mnie pamięć zawodzi.. po tylu latach i częściach ; D
Poza tym Chucky mało gadatliwy i mało wyrazisty pod tym względem się nie postarali.. a dwa przez te rendery wydaje się sztuczny bardzo.. nie to co w poprzednich częściach.
Jak dla mnie bardzo średnia produkcja mimo że na rynek DVD mogło być lepiej ;)
4.5/10

Współtworzą