Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Garry Marshall |
7,3
|
|
Scott Marshall
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Tommy Harper
(asystent)
|
||
Ellen H. Schwartz
(asystent)
|
||
Maggie Murphy
(asystent)
|
||
Ruth A. Redfern
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Josann McGibbon | ||
Sara Parriott | ||
Producenci | Ocena | |
Robert W. Cort
producent
|
||
Ted Field
producent
|
||
Scott Kroopf
producent
|
||
Tom Rosenberg
producent
|
||
Gary Lucchesi
producent wykonawczy
|
||
David Madden
producent wykonawczy
|
||
Ted Tannebaum
producent wykonawczy
|
||
Mario Iscovich
współproducent
|
||
Ellen H. Schwartz
współproducent
|
||
Karen Stirgwolt
współproducent
|
||
Richard S. Wright
współproducent
|
||
Margaret Hilliard
kierownik produkcji
|
||
Carole Fontana
nadzorca produkcji
|
||
Alecia LaRue
nadzorca produkcji
|
||
Shannon Reid Wynne
koordynator postprodukcji
|
||
Ellen Wolff
koordynator produkcji
|
||
Erin Kaufman
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Julia Roberts
Maggie Carpenter
|
7,6
|
|
Richard Gere
Ike Graham
|
7,8
|
|
Joan Cusack
Peggy Flemming
|
7,0
|
|
Hector Elizondo
Fisher
|
7,3
|
|
Rita Wilson
Ellie Graham
|
||
Paul Dooley
Walter Carpenter
|
||
Christopher Meloni
Trener Bob Kelly
|
7,8
|
|
Donal Logue
Ksiądz Brian
|
7,0
|
|
Reg Rogers
George Bug Guy
|
||
Yul Vazquez
Dead Head Gill
|
6,0
|
|
Jane Morris
Pani Pressman
|
||
Lisa Roberts Gillian
Elaine z Manhattanu
|
||
Kathleen Marshall
Kuzynka Cindy
|
||
Jean Schertler
Babcia
|
||
Tom Hines
Cory Flemming
|
||
Tom Mason
Pastor na ostatnim ślubie
|
||
Garrett Wright
Student Dennis
|
||
Sela Ward
Piękna dziewczyna w barze
|
6,9
|
|
Marvin Braverman
Sprzedawca koszulek
|
||
Yvonne Pollack
Dziewczyna w koszulce
|
||
Joy Rosenthal
Kobieta w limuzynie
|
||
John Goldman
Konstruktor
|
||
Sandra Taylor
Modelka Shelby
|
||
Thong Nguyen
Fotograf mody
|
||
Karen Stirgwolt
Frances, pracownica biurowa
|
||
Lee McKenna
Pani Whittenmeyer
|
||
Patrick Richwood
Gospodarz telewizyjny
|
||
Marty Nadler
Podróżujący sprzedawca
|
||
Allan Kent
Lou Trout
|
||
Kevin Murray
Petey
|
||
James Richardson
Pan Paxton
|
||
Duncan Lam
Wyciągany mały chłopak
|
||
Julie Paris
Reporter Murphy
|
||
Dina Napoli
Reporter Dina
|
||
Jacqui Allen
Reporter Jacqui
|
||
Jack Hoffman
Reporter Jack
|
||
Cheryl Frazel
Reporterka Cheryl
|
||
Tiffany Paulsen
Reporterka Tiffany
|
6,0
|
|
Gregg Goulet
Organista kościelny
|
||
Shannon Wilcox
Lady Luau
|
||
Diana Kent
Dziewczyna z Hula
|
5,0
|
|
Diane Frazen
Diane, gość weselny
|
||
Karla Pattur
Karla, nauczycielka w kościele
|
||
Linda Larkin
Dziewczyna Gilla
|
||
William Todd Crosby
Jeden z członków salonu fryzjerskiego
|
||
Robert Lee Jones
Jeden z członków salonu fryzjerskiego
|
||
Joseph Williams Andrews
Jeden z członków salonu fryzjerskiego
|
||
Eugene Walker Jackson Jr.
Jeden z członków salonu fryzjerskiego
|
||
Tom Cutler
Reporter (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carol DePasquale
Carol, pracownica biurowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rebekah Hoyle
Asystentka w biurze (niewymieniony w czołówce)
|
||
Barbara Marshall
Polly, klientka w sklepie dla panny młodej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Garry Marshall
Gracz w softball (niewymieniony w czołówce)
|
7,3
|
|
Scott Marshall
Lee, pracownik motelu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laurie Metcalf
Betty Trout (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Miller
Kevin, nowojorski barman (niewymieniony w czołówce)
|
7,1
|
|
Ryan Slattery
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stuart Dryburgh
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Ian Fox
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Richard Mall
(główna pomoc techniczna)
|
||
Dean Citroni
(pomoc techniczna)
|
||
Greg Fausak
(pomoc techniczna)
|
||
John Seravic
(pomoc techniczna)
|
||
Robert Spore
(pomoc techniczna)
|
||
Skyler Tegland
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
James Newton Howard |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Albert Wolsky | ||
Johnetta Boone
(asystent)
|
||
Bruce Ericksen
(nadzorca kostiumów)
|
||
Sabrina Calley | ||
Montaż | Ocena | |
Bruce Green |
8,0
|
|
Liza McDonald
(dodatkowy)
|
||
Andrea Bottigliero
(asystent)
|
||
David Feldman
(asystent)
|
||
Paul Kieran
(asystent)
|
||
Robert Malina
(praktykant)
|
||
Theresa Repola Mohammed
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Pete Anthony
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Barbara Lacy
główny charakteryzator
|
||
Randy Houston Mercer
główny charakteryzator
|
||
Hallie D'Amore
charakteryzator osobisty
|
||
Richard Dean
charakteryzator osobisty: Julia Roberts
|
||
Bradley Stenson
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Leslie Fuller
charakteryzator (asystent)
|
||
Peggy Nicholson
główny stylista
|
||
Angel De Angelis
fryzjer osobisty
|
||
Carol Meikle
fryzjer osobisty
|
||
Janice Kinigopoulos
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Mark Friedberg
scenograf
|
||
W. Steven Graham
dyrektor artystyczny
|
||
Marion Kolsby
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Stephanie Carroll
dekorator wnętrz
|
3,0
|
|
Charles E. McCarry
projektant wnętrz
|
||
Thomas Minton
projektant wnętrz
|
||
Rick Young
główny rekwizytor
|
||
Mike Cunningham
główny rekwizytor (asystent)
|
||
David Almeleh
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Missy Berent Ricker
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl Catanese
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Davis
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted Lubonovich II
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Schleinig
główny konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Gary C. Bourgeois
mikser ponownego nagrania
|
||
Jim Fitzpatrick
mikser ponownego nagrania
|
||
Myron Nettinga
mikser ponownego nagrania
|
||
Robert L. Sephton
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Jason King
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Joe Milner
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Mike Szakmeister
nadzorujący montaż dialogów
|
||
John H. Arrufat
montaż dialogów
|
||
Jeff Clark
montaż dialogów
|
||
Carin Rogers
montaż dialogów
|
||
David Williams
montaż dialogów
|
||
Bill Baldwin
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Roger Fearing
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Courtenay Marvin
montaż dźwięku (asystent)
|
||
F. Scott Taylor
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Keith A. Wester
mikser
|
||
Robin Harlan
imitator dźwięku
|
||
Sarah Monat
imitator dźwięku
|
||
Scott Curtis
montaż imitacji
|
||
Tammy Fearing
montaż imitacji
|
||
Randy Singer
mikser imitacji
|
||
Kerry Dean Williams
montaż postsynchronu
|
||
Bob Baron
mikser postsynchronu
|
||
Paul J. Zydel
mikser postsynchronu
|
||
David McDonald
operator postsynchronu
|
||
Bill Schnee
technik dźwięku (dodatkowy)
|
||
Timothy P. Salmon
mikrofoniarz
|
||
Paul Flinton
okablowanie
|
||
Jim Weidman
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Kathy Nelson
nadzorca muzyki
|
||
Jennifer Nash
montaż muzyki
|
||
David Olson
montaż muzyki
|
||
Alison Sanford
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Gary Zink
koordynator efektów specjalnych
|
||
Christine Onesky
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Gretchen Rennell
dobór obsady
|
||
Pat Moran
dobór obsady
|
||
Erica Arvold
dodatkowy dobór obsady
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Gary Combs
koordynator kaskaderów
|
||
Michael E. Boyle
kaskader
|
||
Tabby Hanson
kaskader
|
||
Marguerite Happy
kaskader
|
||
J. Michael Muro
operator steadicam
|
8,0
|
|
Paul C. Babin
operator kamery
|
||
Tom Connole
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Carlos Omar Guerra
prowadzący ostrość
|
||
Leigh Rathner
operator kamery (asystent)
|
||
Blackford 'Boots' Shelton
prowadzący ostrość
|
||
Stuart Stein
operator kamery (asystent)
|
||
Michael R. Gurasich
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Dominic Napolitano
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Dayton Nietert
oświetlenie
|
||
Ron Batzdorff
fotosista
|
||
Martha Fay
elektryk
|
||
Kim Kono
elektryk
|
||
Niles McElroy
elektryk
|
||
Dave Mikutsky
elektryk
|
||
Tim L. Pearson
księgowy produkcji
|
||
Michael Bilog
księgowy (asystent)
|
||
Matthew K. Grigsby
księgowy (asystent)
|
||
Michael Roccuzzo
księgowy (asystent)
|
||
Susan Bradley
projekt czołówki
|
||
Michael Curtis
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Lafauce
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Linder
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Carpenter
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jamie Sue Johnson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Neuwirth
kierowca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Koch
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Loizeaux
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Maxwell
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Williamson
oświetlenie (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Genick
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Moore
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jodi Shapera
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sally Jo Sousa
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sara Thornberg
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…